مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 10 تیر 1398

 تفاوت فک رهن و سند مشارکت مدنی

سوال حقوقی :
با سلام. من ملکی را بصورت مبایعه نامه ای خریداری نموده ام. فروشنده اعلام نموده که که مقداری از بدهی خود را به بانک پرداخت نموده و واحد ما از فک رهن بانک خارج شده است (نامه مربوطه را نیز نشان داده) ولی چون هنوز تمام بدهی بانکی اش را پرداخت ننموده و واحد دیگر این ساختمان در فک رهن می باشد به همین دلیل سند مشارکت مدنی بانک در ساخت این ساختمان به قوت خود باقی است. منظور چیست؟ آیا اگر فروشنده مابقی بدهی اش را پرداخت ننماید با توجه به اینکه واحد ما از فک رهن خارج شده، بانک دیگر نمی تواند واحد ما را تصاحب کند؟ باتشکر

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 892

پاسخ به سوال حقوقی فک رهن  

تا زمانی که سند ملک به نام شما نباشد بانک می تواند اقدام کند اما شما هم می توانید به عنوان خریدار به فروشنده مراجعه کنید. به عبارت دیگر چون فروش ملک با منافع مرتهن منافات داشته باطل است. ولی شما می توانید برای مطالبه خسارت قراردادی و ثمن پرداختی به فروشنده مراجعه کنید. در صورت نیاز به مشاوره دقیق تر می توانید با مدارک خود حضورا به دفتر وکالت ما مراجعه کنید و با وکیل متخصص در زمینه قراردادها و املاک مشورت نمایید.

 

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.