مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 22 دی 1399

 سوال حقوقی - پس گرفتن دستمزد - قرارداد - پایان نامه

من بدلیل مشغله کاری و درس هام ، پایان نامه ارشدم رو به یه نفر سپردم که کمکم کنه و شفاهی با هم توافق کردیم. بعد از اینکه دو مرحله براش پول واریز کردم اونم یه فایل ناقص که فقط یه سری کپی مطالب از منابع دیگه بوده برام فرستاد و بعدش دیگه جواب تلفنمو نمیده.می خواستم بدونم میتونم ازش شکایت کنم برای پس گرفتن پولم؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 586

 

پاسخ - نقض قرارداد شفاهی - پایان نامه

  • چون قراردادی در بین نیست استرداد وجه کار مشکل و پیچیده ای است شما اول باید ثابت کنید که قراردادی بین شما وجود داشته و بعد ثابت کنید که موضوع قرارداد به درستی انجام نشده و در نهایت درخواست فسخ معامله را بنمائید. 
  • هر چند که صراحتاً تنظیم پایان نامه از طرف قانونگذار ما ممنوع نشده ولی عرف خود دانشجو را مسئول تنظیم و تحقیق در مورد آن می داند و مهم ترین منبع تفسیر قرارداد نیز عرف و رویه عملی جامعه است.در نتیجه به نظر می رسد اصلا ً چنین قراردادی غیر قانونی بوده و مورد حمایت قانونگذار و دادگاه نیست و بعید به نظر می رسد که تحت حمایت قانونگذار قرا بگیرد و یا قاضی نظر مثبتی نسبت به این قضیه داشته باشد.
  • به عنوان یک راه حل جایگزین برای شکایت مطالبه وجه قرارداد شفاهی در فرضی که طرف متوسل به فریب و عملیات متقلبانه شده و نیز از این بابت اموالی رار کسب نموده است، شاید بتوان به سراغ انتخاب عناوینی مثل کلاهبرداری یا تحصیل مال از طریق نامشروع رفت.

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.