مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: جمعه 29 شهریور 1398

 نفقه دختر مجرد و بیکار

سوال حقوقی :
سلام.من دختر 29ساله مجرد بهمراه پدر و مادر(هردو بازشسته فرهنگی) زندگی میکنم.بیکار هستم.تنها فرزند تحت تکفل هستم.3برادر بزرگتر دارم.من پول توجیبی ثابتی دریافت نمیکنم.همیشه باید به پدرم بگویم پول برای چه میخواهم. و اگر صلاح دانستن بدهند و مبلغ هم به سلیقه خودشه. والدینم هردو هزینه های زندگی خرید خانه و وسایل و رو دادن و البته مادرم همیشه بیشترین مایه را گذاشته.پدرم هیچ وقت هزینه ای برای مادرم نکرده (پوشاک،درمان،هدیه و...).تا الان که 67ساله است به دیگران پول قرض میدهد ،ضامن وام دیگران میشود.یکبار حسابش بخاطر بدحسابی وام گیرنده مسدود شد.الان در آن واحد ضامن چندین نفر است حتی به ماهم اطلاع نمیدهد.به دیگران هدیه مراسم و تولد میدهد. در صورتی که ما اصلا ولخرج نیستیم هیچ وقت درخواستی بالاتر از خوراک و پوشاک نداشتیم و مراعات وضع مالی را میکردیم. الان مادرم با سود پس اندازی(وام گرفته پسانداز کرده) که دارد برای من بیمه عمر میپردازد مقدار کمی پول توجیبی میدهد.حتی تلفن همراه هم برادرم خریده بود برام که الان مدتیه خرابه و اصلا اهمیتی برای پدرم نداره.باهاش چندبار صحبت کردم پول ماهانه میخواهم منت میگذاره که من بهت پول دادم (مثلا چندماه پیش)با این پولی که دارم میتوانم فقط توی خانه بنشینم و گاهی برای تفریح ساده بیرون بروم و نه کلاس ورزشی و نه پس انداز. چطور میتوانم ادعای حقی بکنم؟ چند بار خواستم سرکار بروم بخاطر دور بودن راهش نگذاشت و گفت خودمون خرجتو میدیم.واقعا کلافه ام. یعنی اگه مادرم و برادر بزرگم نباشن هیچی ندارم.دعا میکنم پدر بمیره آدمی که ظاهر حفظ میکنه و از باطن هیچ.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1570

پاسخ به سوال حقوقی مطالبه نفقه 

اینکه شما و مادرتان به همراه پدرتان در خانه ایشان زندگی می کنید نشان دهنده این است که نفقه دریافت می کنید و کار سختی است که بتوانید خلاف آن را ثابت کنید. لازم است دلایل و اسنادی را به دادگاه ارایه دهید که نشان بدهد خرج شما را مادرتان می پردازد و چنانچه اسناد شما مورد پذیرش دادگاه قرار گرفت حکم به پرداخت نفقه شما داده می شود.


جهت اطلاع از نحوه مشاوره حضوری با وکیل دادگستری کلیک کنید.


 

ثبت امتیاز
نظرات

شنبه, 28 فروردین,1400

saman

سلام.اما فکر میکنم طبق قانون هیچ نفقه ای به پسر بالای هجده سال تعلق نمی گیره. همین ثابت میکنه که باید قوانینی در جهت اختصاص مشاغل اشغال شده توسط بانوان به آقایان وضع بشه. یا حق

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.