مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود از وکیل دادگستری، را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند،

همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات حقوقی ، پرسش ها و سوالات حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند.

تاریخ انتشار: دوشنبه 04 شهریور 1398
 

سوال حقوقی وصول چک بابت طلب

سال ۹۰ یک مغازه به همراه منزل مسکونی را به شخصی فروختم بعد از وی اجاره کردم مبلغ از طلب من طی یک چک قرار برتنظیم سند در محضرشد و بنده سند را بعد یکسال انتقال دادم ولی به دلایلی نتوانستم چک را وصول کنم تادرسال ۹۵ چند برج کرایه من به تاخیر افتاد و ملک را تخلیه و تحویل دادم و موجر چک پشتوانه بنده را اقدام و حکم جلب مرا گرفت در دادگاه اول من بیان نمودم که از او طلبکارم و چک دارم ولی دادگاه بعدی که قرار بود چک و قولنامه را ببرم بدون حضور من انجام شد. یعنی ابلاغیه به من نرسید و رای حضوری انجام شد.من هم چک وی راب برگشت زدم و به اجراگذاشتم ازطریق ثبت. بعد چند روز احضاریه برایم امد طی عنوان استردادچک امانت.که دربرگه قیدکرده بود امانت نزد وی بوده تا تنظیم سند که باید هنگام سند مسترد می کرده در صورتیکه چک امانت و صاحب سند می ده برای تضمین نه بدهکار حتی در قولنامه قید شده که مبلغ باقیمانده طی چک فلان درمحضر.
یکروز لایحه مبنی بر اینکه امانت بوده و یکبار گفته وجه آنرا طی چند مرحله داده یا مواد خوراکی به من داده.حال داذگاه با من تماس گرفته که لاشه چک را برای بازبینی پیش ریس دادگاه ببرم. درصورتیکه چک نزد ثبت اسناد هست.
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی 

وقتی در قولنامه قید شده است که چک بابت بدهی است، شما با ارایه قولنامه در دادگاه می توانید ثابت کنید که چک بابت طلب شما بوده است و به این ترتیب می توانید مبلغ آن را وصول کرده و نیازی به استرداد لاشه چک نداشته باشید.

 

 

ایجاد شده توسط
کلید واژه‌ها
دعاوی حقوقی قرارداد سند چک
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.