مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: یکشنبه 01 اسفند 1400

 نحوه درخواست رونوشت طلاق نامه برای ازدواج موقت

سلام
میخواستم با با خانمی که اتباع افغانی هست ازدواج موقت کنم .منتها فقط طلاق نامه در دسترس ندارد که در دست همسر سابق ایشون هست و قبول نمیکند مدارک رو به خانم بده اذیت می‌کند راه گرفتن طلاق نامه چیست ،ایا زن می‌تواند دوباره درخواست نامه طلاق کند!؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1260

 

پاسخ - امکان درخواست مجدد طلاق نامه

  • سند طلاق  یا به تعبیری طلاق نامه یک سند رسمی است که در دفاتر رسمی ازدواج و طلاق برای زوجینی که قصد متارکه دارند به صورت قانونی صادر و ثبت خواهد شد.
  • سند طلاق برای هر یک از زوجین صادر میشود و جداگانه به هر کدام تحویل داده میشود .
  • در صورتیکه سند طلاق مفقود شده باشد یا به هر دلیلی در دسترس شما نباشد میتوانید به دفتر ثبت ازدواج و طلاق که طلاق در آن ثبت شده است رجوع کنید و یک نسخه رونوشت طلاق نامه را اخذ کنید.
  • این رونوشت شامل تمامی مواردی است که در سند طلاق نامه مرقوم گردیده بود.
  • البته نکته ای قابل ذکر است که طی بخش نامه ای در مورخه 1397/12/15توسط کانون سردفتران ازدواج و طلاق صادر شده است به این شرح است: در اجرای تکمیل انجام خدمات الکترونیک دفاتر ازدواج و طلاق و پیرو حذف اوراق بهادار رونوشت به منظور صدور رونوشت صرفا از طریق سامانه برای اسناد ازدواج و طلاق مقدمات لازم انجام و استفاده از اوراق فعلی ممنوع میباشد
  • در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مطلبی در سایت دادگران حامی با عنوان مقررات ازدواج با اتباع بیگانه، مراجعه کنید.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.