مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: جمعه 01 شهریور 1398

 سوال حقوقی مطالبه مهریه در دوران عقد

من و همسرم حدود 10 ماهه عقد بستیم والان با گذشت این مدت تازه خانواده خانمم فهمیدن من گدا گشنه ام و پول ندارم در صورتی که من 4 سال توی مغازه پدر خانمم کار می کردم و الان که عقد بستیم و همه چیز تموم شده میگن ما نمی فهمیدیم شماها اینقدر فقیر هستین وگرنه دختر بهتون نمی دادیم ، و الان همسرم مطالبه مهریه کرده و مهریه رو گذاشته اجرا و طلاق میخواد، می خواستم بدونم چقدر پیش پرداخت مهریه 500 تا سکه باید بدم در صورتی که نه کاری دارم و نه سربازی رفتم و اینکه می تونم مهریه رو قسطی بپردازم؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 640

پاسخ به سوال حقوقی 

بستگي به نظر قاضي پرونده داره شما میتواند اعسار بزنيد تا مهريه شما تقسيط بشود. ملاک مشخصی برای تعیین میزان پیش قسط و اقساط مهریه وجود ندارد. اما به طور معمول و متدوال 10 درصد از کل مهریه بعنوان پیش قسط و یک چهارم از درآمد ماهیانه شما باید به عنوان قسط تعیین شود. البته همه اینها منوط به پذیرش اعسار و داشتن شرایط تقسیط است. لازم به ذکراست که گاهی دیده شده قاضی ملاک مذکور در فوق را رعایت نکرده و به بیشتر یا کمتر رای داده است. 

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.