مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 29 مرداد 1398

 سوال حقوقی روابط کارگر و کارفرما

قبلا با شخصی کار می کردم و مهندس سرپرست کارگاهش بودم و تمام امور کارگاه و قرارداده ها با من بود و این روابط ادامه داشت و تا جایی که بعد اینکه ۱۷ ماه مطالباتم رو نداد بینمون مشاجره کاری بوجود امد. و در مورد این چک خدمتتون عرض کنم که در دوره کاریم برای این آقا حلب خریداری کردم و این آقا یه چک بنام فروشنده بابت خرید اجناس بهش داد و نه برای امانت و بایستی موقع سررسیدش چک رو پاس می کرد اما نتونست و یه مشکل جدید با مصالح فروش معرفی شده از طرف من، برام بوجود آورد. اما طی دو مرحله یکبار ۱۵ میلیون و بار دوم ۶ میلیون تومن بهم داد و من هم به مصالح فروش دادم و چک رو از مصالح فروش گرفتم اما بازه پرداخت این دو مرحله زیاد بود و حدود یکسال از هم فاصله داشتند اما بهرحال پرداخت شد و رسیدی هم که من به مصالح فروشو من بهم دادیم این بود که پول رو مستقیم از من گرفته است و در مرحله دوم که پول رو دادم چک رو گرفتم و پیش خودم نگه داشتم و از شما پنهان نمیکنم میخوام چون باعث بوجود اومدن مشکلات تو زندگی شخصی و کاریم شده بابت مطالباتی که ازش دارم و اذیت میکنه نمیده اذیتش کنم. به این صورت که قراره این روزها پول به حسابش بیاد و من میخوام این چک رو وصول کنم و بابت مطالباتم که حدوداً ۴۰ میلیون هستش رو حداقل بخشی از اون رو زنده کنم اما خدمتتون عرض کنم که بابت مطالباتم ازش شکایت کردم و در جریانه پرونده.
اما سوال های اصلیم اینه که این چک رو اگه وصول کنم خیانت در امانت کردم؟
گرچه با توجه به ماده ۶۷۴ قانون اسلامی این چک بابت خرید مصالح صادر گردیده و بایستی موقع سررسیدش پاس میشد و امانت گذاشته نشده بود؟
دوم اینه که من پیمانکار های جز داخل پروژه واسه پیشبرد پروژه برده بودم و جمع مبالغی که هنوز از این آقا طلب دارن در حدود مبلغ این چک و یه مقداری بیشتر است،که میخواستم هماهنگ باهاشون و چک رو پاس کنم و پولهاشون رو بهشون بدم و از این طریق خودم از نظر وجدانی که باعث این دردسر برای اونا شدم راحت بشم اما بازم میخوام بدونم که عواقب قانونی ای هست که متوجه من بشه؟
این چک بنام مصالح فروش صادر شده و الان دست منه و مصالح فروش پولشو کامل گرفته و پولشم این آقا برای من واریز کرده که من به مصالح فروش دادم اما پولی که بمن میداد رسید نمی گرفت که برای چی هستش و من بابت همین میخوام ادعا کنم که قبلش پول پیمانکاران جز رو دادم و چون تا موقعی که این چک دستم بیاد هیچ اقدامی بابت برگشت پولم انجام نداده منم چک رو بابت پرداخت به پیمانکاران به نفع خودم برداشتم و بابت این اقدامم می تونم از پیمانکارانم رسید بگیرم چون اونا به حسن کار من و صداقتم و امانت داریم اعتقاد کامل دارن و ۸ سال هست که برام کار میکنن،اما برای اینکه از اصل ماجرا دور نشیم میتونم چک رو با توجه به موارد مذکور پاس کنم که عواقب قانونی برای من و شخصی که چک بنامش صادر گردیده بوجود نیاید و فقط چون اذیتم کرده و زندگی شخصی رو از هم پاشیده،جدا میگم میخوام اذیتش کنم.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 517

پاسخ به سوال حقوقی 

پاسخ شما مفصل است، جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا در شهر خود به یک وکیل جهت مشاوره مراجعه نمایید.

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.