X
مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 18 خرداد 1400

 مشکلات موجر با مستاجر - تخلیه آپارتمان مسکونی

با سلام
موضوع: صدور حکم تخلیه واحد مسکونی یک مستأجر ساکن تهران علیرغم وجود قرارداد اجاره تا ۱۵خرداد "در ایام و لیالی مبارک قدر و در اوج وضعیت قرمز کرونا و تعطیلی املاک و اصناف"
بنده شهریور ماه۱۳۹۹ قراردادم تموم شده، مالک شفاهاً گفت بنشین تا اردیبهشت ۱۴۰۰ چیزی هم نمیخواد اضافه کنی؛ گفتم آقا ممنونم پس فقط یه قرار بذاریم مکتوب کنیم، گفتند باشه. چند روز بعدش خانم مالک که خودشم ۳دانگ داره تماس گرفت که شوهرم کاره ای نیست چه کسی گفته اردیبهشت، تا عید بشینید! من گفتم شب عید که وقت بلند شدن نیست یا الان بلند میشیم یا بعد عید؟جواب درستی ندادن و دیگه گوشی آنتن نداد تا یکماه بعد که کاشف به عمل اومد که گذاشتن تو مهرماه که از شهریور یکماه بگذره و با معرفت تمام رفتن شورای حل اختلاف و بنده رو دور زدن و به شورا گفتن ایشون مهلتش تموم شده و نمیخواد بلند بشه!
شعبه محترم هم بیخبر از ما وقع، قراداد سال گذشته رو میبینه، و طبعاً بدون مطالبه مدارک از بنده حکم تخلیه رو صادر میکنه. من با یه اسمس که نمیدونم موضوع محتواش چیه و تو ثنا هم هیچی برام ثبت نشده میرم شورا، و پس از مراجعه بنده به شعبه گفتن برو آقا شما تو ثنا مطلع شدی برو همانجا ببین و من هرچی گفتم تو سامانه ثنا هیچی ثبت نشده بود و فقط تو اسمس آدرس اینجا رو دادن که من اومدم گفتن نه به ما ارتباط نداره برو همونجا ببین و وقتی هم به شعبه مراجعه کردم، مشکل رو برطرف نکردن و گفتن آقا برو تخلیه کن! تخلیه! ثنا به ما ارتباط نداره برو دفتر خدمات قضایی،رفتم اونجا گفتن برو شعبه،رفتم شعبه گفتن پرونده رفته اجرا برو اجرا....
از اینور حکم تخلیه دادن و حکم رفته بود اجرای احکام؛ مالکین میرن اجرای احکام؛ ظاهراً کسی بهشون میگه کروناست برید توافق کنید؛ اگر ۲هفته ای تخلیه نکردن تمدید کنید با ۲۵درصد و از مستأجر تخلیه نخواهید.
یدفه دیدم شب مالکین اومدن در خونه؛ گفتن شما از ثنا برات چیزی اومده؟(تابلو بود! فکر کردن من خبر ندارم)، گفتن اگر نیومده بیخیال شو، اگر میتونی تا ۲هفته تخلیه کنی بکن، گفتم باشه اجازه بدید ببینم اگر واحدی باشه طبعاً الان تو پاییز تخلیه کنم بهتره تا شب عید.
هنوز ۱هفته نشده بود چند بار زنگ زدن گفتن شما چرا نمیگردی، چرا جایی رو پیدا نکرد؟! گفتم شما گفتید ۲هفته، هنوز ۱هفته هم نشده! گفتن نه شما نمیخوای پیدا کنی ازت معلومه! گفتم شما چه میدونید؟ بهونه بود. گفتن یه قرار بذاریم برای تمدید (تابلو اصلا معلوم نبود چشونه، میخوان تمدید کنن،میخوان اجاره ببرن بالا،میخوان تشنج کنن ما بلند شیم،نمیدونم).
خلاصه گفتن شما ۲طرف کمیسیون تمدید رو بده ما یه قراداد جدید مینویسیم تا ۱۵خرداد که مالیات بر خانه های خالی هم اومد ما مدرکی داشته باشیم،گفتم باشه.
تا ۱۵ خردادماه قرارداد بستن ولی آخر سر تو بنگاه، پس از مهر و امضاء و اثر انگشت قرارداد رو پاره کردن و در رفتن!!! بنگاه هم شاهد بود و متعجب از رفتار مالکین...
من پاره شده قرارداد رو همراه خودم برداشتم..
طبق قراداد هم تا همین اردیبهشت اجاره جدید رو ریختم؛ چون برای من قراداد معتبر بود و روی قول و حرفی که اون شب درب منزل زده بودند بودم، و اصلاً فکر ماجرای بعد رو نمیکردم، چونکه چند روز بعدش خانم مالک زنگ زد و شماره تلفن خونه رو گرفت که به نام خودشون کنن و همه چی طبیعی بود، حتی اگر قراداد رو قبول نداشتند دیماه که اجاره جدید رو ریختم هیچی نگفتن!
یکماه گذشت اواخر دی یه پیام دیگه از شورا اومد؛ انگار یکی راهنمایی شون کرده بود که اگر پول رهن رو بریزید به حساب دولت راحتتر تخلیه میدن ولو تو شرایط کرونا باشه!
من مشمول هیچکدوم از موارد تخلیه طبق بخشنامه کرونا نمیشدم چون به همه تعهدات عمل کرده بودم و بدهی هم نداشتم،خونه رو هم نفروخته بودن.
اما مالکین حالا با چه وسیله و مستمسکی رفته بودن اجرای احکام، دستور تخلیه فوری گرفته بودن با معرفتا نمیدونم...
خلاصه با حکم کلانتری اومدن در خونه که از خواست خدا خورد به نزدیکای عید که نیروی انتظامی ظاهراً نیرو نمیداد یا چیز دیگه نمیدونم.
من اصلاً فکر نمیکردم اینا به قراداد عمل نکنن،چون ۲ماه اجاره جدید رو ریخته بودم و اصلا چرا قاضی حکم داده بود علیرغم وجود قرارداد و پرداخت اجاره جدید تعجب کردم. (لایحه هم داده بودم)
دیگه شد عید و بعد عید خانمم به مالک گفته بود ما قراداد تا ۱۵خرداد رو داریم؛ مالک حیرت کرده بود، گفته بود اون قراداد رو که ما پاره کردیم! که رفت و یه مدت پیداش نشد، ماهم فکر کردیم دیگه حالا که همش یکماه دیگه مونده تا ۱۵خرداد دیگه متعهد میمونن به قراداد خودشون!
اواسط ماه مبارک رمضون بود یدفه دیدیم در خود واحد مارو از داخل ساختمون میزنن! ما خواب بودیم، مهمون هم داشتیم،دیدم نماینده دادستان و یه ستوان یکم و یکی دو نفر دیگه اومدن در خونه، بدون ملاحظه و بدون اینکه حکمی نشون بدن یا کارتی چیزی اومدن تو خونه، حتی یکی رو بعنوان امین اموال معرفی کردن گفتم آقا اسم شما چیه کارتت کو؟ مالک گفت نشون نده! منم خواب خواب اصلاً هنگ کرده بودم! نماینده دادستان با ستوان یکم اومدن داخل. مهمون ماهم با زن و بچه کوچیک ما تو انتقال و متعجب! تازه مالک هم شاکی بود چرا به ما احترام نمیذاری تعارف کنی بیایم تو خونه؟ شما بلد نیستی احترام بذاری!
اومدن یه اتمام حجت کردن و تهدید به بازداشت و تعویض قفل و رفتن؛ گفتن هفته دیگه میایم اثاث تونو میریزیم تو کوچه! هرچی گفتم بابا من قرارداد دارم تا ۱۵ام خرداد، گوش ندادن که ندادن! انگار نماینده دادستان اصلاً حاضر نبود یک کلمه گوش کنه و قبلا همه چیز رو شنیده و قضاوت کرده بود. مالک و خانمش هم که انگار فاتح خیبر شدن خون جلو چشماشون رو گرفته بود و هرچی زن و بچه و مهمون ما ازشون خواستن اعتنایی نکردن..
ازشون خواستم اگر به قراداد که فقط یکماهش مونده عمل نمیکنن، لااقل بذارن ماه مبارک، نه لااقل شبهای قدر تموم بشه؛ تا املاک هم که بخاطر وضعیت قرمز کرونای تهران تعطیل هستن باز بشن؛ قبول که نکردن هیچ با بدترین الفاظ گفتن برو یه زیرزمین یه... بگیر، اثاث تو ببر، خونمونو بده! انگار من میخواستم خونه سنددار اونارو
(که قرارداد اجاره تا ۱۵خرداد شون رو هم دارم اقلاً)، غصب کنم! تازه نماینده محترم دادستان میفرماید نماز شما اینجا درست نیست (ببخشید آقای نماینده محترم چرا؟ چون هنوز یکماه از قرادادم مونده!)
هرچی گفتم مهلت بدید ماه مبارک تموم بشه لااقل آدم توان جسمی برای گشتن داشته باشه یکی بیاد بچه کوچیک مارو نگه داره، مهلت ندادن که ندادن و گفتن روزه نگیر، و با صورتجلسه و تهدید رفتن!
دقیقا روز قدر روز ۱۹ام ماه مبارک رمضان علیرغم داشتن قراداد تا ۱۵خرداد، و علیرغم درخواست من برای تعهد به قراداد و اینکه تا الان چطور اجاره ریختم زنگ نزدید بگید اجاره ها چیه میریزی؟! با زبون روزه، با شب بیداری شب ضربت خوردن حضرت امیر ع، با بچه کوچیک، دقیقاً سر اذان ظهر که دیگه نشه هیچ کاری هم اونروز بکنی، اومدن و قفل در خونه رو عوض کردن، و حتی نذاشتن من چندتا تیکه لباس برای بچه کوچیکم بردارم. بچه من تازه از خواب بیدار شده بود، نه صبحانه خورده بود، نه ناهار، تا شب تو کلانتری منتظر پیگیری باز کردن در خونه و رضایت مالک بودم که ندادن که ندادن و با کمال... گفتن تحقیق کردیم فامیل دارن برن خونه فامیلاشون..
من انقد درگیر بودم حتی حواسم نبود بچم گرسنه است لااقل یه بیسکوئیت، کیک، چیزی براش بخرم گرسنه نمونه تا شب.
شب شد و خوردم به تعطیلی شهادت حضرت علی و شبهای قدر دوم و سوم و آخر هفته!
تو اون ۳روز غیر مدیر اجرای احکام اونجا که بنده خدا کاری هم از دستش بیشتر بر نمیومد دیگه هیچکس حتی ۱۰دقیقه وقت نذاشتن حرفامو گوش کنن و گفتن برو تخلیه کن فقط تخلیه...
برو حتی یه بیغوله، یه انبار بگیر که اثاثاتو ببری... (آخه چرا؟ حکم اشتباه دادید، حالا وقتم دارم تا یکماه دیگه،بیرونمم کردید، شاکی هم هستم از آواره کردن بچه ام که اگر مریض میشد این چند روز چه کار میکردم، حالا عوض احقاق حقم اینجوری میگید؟)
نماینده دادستان اجرای احکام شعبه ۱۴ شورای حل اختلاف شرق تهران منو فریب داد که خدا فریبش بده، و من و خانمم رو با زبون روزه با بچه بدون وسایل آواره هتل و مسافرخونه کردن و رفتن و گفتن برو شنبه بیا،به همین راحتی من تا شنبه، ۳شب ۴شنبه،۵شنبه،جمعه یک میلیون و پانصد کرایه هتل دادم که فاکتورش هم موجوده.
بخاطر کرونا نه مهر بود نه قرآن، حتی قرآن نداشتم که شبهای قدر قرآن به سر بگیرم، مسجد هم نمیتونستم برم چون لباس مناسب نبرده بودم بااون عجله،از بس که نماینده دادستان منو هول کرد و گفت الان ظهره بجنبی به قاضی میرسی که دستور فک پلمپ رو بگیری. قاضی اجرای احکام خودش متوجه شد که شعبه اولیه علیرغم وجود قراداد تا ۱۵خرداد، حکم تخلیه داده؛ اما دیگه کاری از دستش بر نمیومد. ظهر روز قبل شهادت حضرت امیر نماینده محترم دادستان بهمراه مامور کلانتری و مالکین محترم مخصوصاً قبل تعطیلی شهادت (اونم ظهر) خونه رو پلمپ کرده بودند! و دیگه کاری هم از دست کسی بر نمیومد؛ مگر مالک؛ که اگر راضی بود اصلاً شبهای قدر نمیومد و این رو نماینده دادستان اجرای احکام میدونست و از ما کتمان کرد که "ومکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین".
از یکشنبه ۱۲ اردیبهشت درخواست فک پلمپ قراردادم رو به اجرای احکام و ریاست شعبه ۱۴ شورای حل اختلاف شرق تهران دادم و یکشنبه آخر وقت و ۲شنبه و ۴شنبه تمام وقت منتظر پیگیری کارم شدم؛اما نه فرصت مناسبی برای صحبت با مسئولین پیش اومد نه مالک تلفن جواب داد و حتی یکبار هم که مثل همیشه خط ایشون رو خانمش جواب میداد به دروغ گفت همسرم ماموریت هستند و حاضر نشد به شورا بیاد و من از ۴شنبه تا شنبه در به در پیدا کردن یک هتل یا جایی دیگه برای بیتوته بودم و فقط خدا شاهده که چه بر ما گذشت! فقط شانسی که داشتیم این بود که مدارک شناسایی همراهمون بود و إلا خدا میدونست چه کار باید میکردیم...
شنبه صبح اومدم با هزار منت و کلی متن که پر بود از اولتیماتوم، با هزینه ۳برابر برای باز و بست کردن قفل واحد، ازم با اکراه و دیگه بگم واقعاً مجبور بودم امضاء گرفتن که اگر تا ۲هفته دیگه خالی نکنی دوباره حکم قبلی تخلیه جاریه!! دیرکرد هم به اجبار تعیین کردن! آخه بابا منکه تا ۱۵خرداد قرارداد دارم اینا یعنی چی......!
منم که بین بی خانمانی و ۲هفته مهلت چاره ای نداشتم، ۲هفته رو انتخاب کردم؛ با اینکه میدونستم اصناف تعطیلن، اکثر مالکین و مستاجرین تمدید کردن، بنگاهها هم بسته اند و ماه رمضون هم هست؛ لذا مجبور بودم بین هتل و خونه خودم با مهلت ۲هفته ای، خونه خودم رو انتخاب کنم و إلا فک پلمپ نمیکردن....
الان علاوه بر ناراحتی که از قاضی صادر کننده حکم تخلیه دارم، چون من قراداد داشتم؛ و به اشتباه حکم تخلیه دادن!! و حتی به اعتراض و لایحه من که به وجود قراداد تا ۱۵خرداد در اون اشاره کرده بودم توجه نکردند؛ از نماینده دادستان هم شاکی هستم که علیرغم اینکه به ایشان هم گفتم قراداد دارم و مالک آنرا پاره کرده، باز هم با این جمله کلیشه ای که "ما ماموریم و معذور"، با سنگدلی هرچه تمامتر، بدون توجه به ایام و لیالی مبارک قدر، با تمسخر و حس غلبه جویی خاصی، حتی نذاشتن در اون ایام ما به عزاداری شبهای قدرمون برسیم و حتی لااقل لااقل یکسری وسایل برداریم، و به سرعت به بهانه اینکه اگر بجنبی به قاضی اجرای احکام برای فک پلمپ میرسی، قفل درب رو عوض کردن و خونه رو بستن و به دروغ به من گفتن سریع برو شعبه قاضی دستور فک پلمپ میده...!
من با قلب شکسته فقط این موضوع رو واگذار میکنم به صاحب شبهای قدر تا خودش حق مظلوم رو جبران مافات کنه، چون تازه الان این هفته بازار اجاره راه افتاده و هنوز فایلهای اجاره که خیلی خیلی خیلی کم هم هستند به بازار نیومدن، چون تازه املاکی ها ۲-۳روزه باز شدن..
من هیچی نمیخواستم فقط حق خودم رو خواستم که تا مهلت نیمه خردادم بشینم، تا لااقل یه خونه تخلیه پیدا کنم، اما اونا ۲هفته بیشتر وقت ندادن و نذاشتن لااقل من تا پایان قرادادی که طرفین امضاء و اثر انگشت پای اون دارند بشینم! و حتی با تمسخر گفتن تا بخوای بیفتی دنبال ماده ۱۹ و نمیدونم ابطال حکم تخلیه ات، ۲هفته ات هم تموم شده و باید بلند شی و به جایی نمیرسی؛ و من حتی نتونستم با شرایطی که بوجود آوردند درخواست ابطال حکم تخلیه ام و یا درخواست امهال تا پایان قرارداد ۱۵خرداد که حقم بوده رو به شعبه بدم..مجبور شدم بین فک پلمپ و ۲هفته، ۲هفته رو انتخاب کنم، علیرغم اینکه میدونستم املاک هنوز راه نیفتادن؛ کما اینکه چندتا فایلی که اونم از دیوار تا حالا پیدا شده همه تخلیه شون از ۱۵خرداد به بعده!
خب منکه نمیتونم بخاطر این ۲هفته که حق خودمه اثاثم رو چندبار جابه جا کنم....تازه بخشنامه تمدید ۳ماهه ی کرونا تا نهایت یکسال هم که به جای خودش...
آخه ابن ملجم هم تو شبهای قدر این کار و میکنه که اینا با بچه کوچیک من کردن! حالا باورم میشه زمان امام حسین چطور خولی دلش اومد جگرگوشه امام حسین رو تیر بزنه، اینا دیدن بچه من هنوز چشمهاش خواب آلوده... خدایا خیلی بزرگی!خیلی صبوری!
منکه چیز زیادی نخواسته بودم ۱۲اردیبهشت گفتم آقا تا ۱۵خرداد یکماه مونده منم تمام اجاره مو دادم تا حالا، چشم بزنید شده ۱۵خرداد بذارید ما تو شبهای قدر آواره خیابونا نشیم که نماینده دادستان و مالکین نذاشتن! نماینده دادستان حتی تلاش زیادی برای اقناع مالکین نکرد! شما که دیگه ذی نفع نبودی برادر من!
من حقم رو خواستم به کی باید بگم تا ۱۵ام قراداد داشتم؟ چرا علیرغم وجود قراداد تا ۱۵خرداد و انجام تمام تعهدات، برای من حکم تخلیه صادر کردید آقایون؟
و تازه مال غصبی که ننشسته بودم که بگید مال غصبی اولویت تخلیه اش بیشتر از شبهای قدر و عبادت و روزه داریه؟
این چه مملکت اسلامیه که میگن روزه نگیر که بتونی یکماه زودتر از خونه ای که قرادادش رو داری بلند شی؟
فیلم مراجعه مامور کلانتری و نماینده دادستان-قراداد من-امکان استعلام از بنگاه و لایحه ای که من تو شعبه نوشتم و اشاره به همه وقایعی که کردم موجوده.
چرا قبلِ صدور حکم مطالعه نمیکنید، اونم تو شبهای شهادت بزرگ مردی که عدالت و قضاوت‌های اون باید سرلوحه شما دادرسان حقوق مردم باشه؟! ۲دقیقه برای هر پرونده وقت دفاع بدید ۲دقیقه، شما که اصلاً لایحه من رو نخوندید که اگر میخوندید حکم نمیدادید؟
مردم! من با داشتن قراداد و انجام همه تعهدات و نداشتن یک ریال بدهی، به ناحق دوباره باید الان شنبه ۱خرداد و ۱۵روز قبل قراداد ۲طرفه مون از منزلی که دارم اجاره شو میدم و تا حالا هم دادم بلند میشم؛
مالک من و نماینده دادستان اجرای احکام شعبه ۱۴ حل اختلاف شرق تهران حتی تا مهلت قراداد خودم بهم وقت ندادن و زبان روزه تو شبهای قدر منو با تهدید ستوان نیروی انتظامی به بازداشت، از خونم بیرون کردن. تازه گفتن تو اگر قراداد داشتی میاوردی؟
اولا مگه من لایحه ننوشتم آقایون؟ اصلا خوندید؟
ثانیا چطور تا حکم تخلیه میدید مدارک نمیخواید، اما برای لغو حکم تخلیه یا فک پلمپ هزارتا مرحله باید بریم، اونم با کلی منت!
خب موقع تخلیه یه تماس با مستاجر بگیرید بگید آقا داری تخلیه میشی مدارک داری بیار! یه سامانه ثنا گذاشتید، هیچی توش نشون نمیده،میریم شعبه میگن برو دفتر خدمات قضایی، میریم دفتر خدمات میگن ثنا ایرادش به شعبه مربوط میشه! ۴تا کاربر هم گذاشتن تو اجرای احکام؛ بعضی هاشون حتی یه فیشِ درست نمیتونن بزنن، اخلاق هم که ندارن، چندبار واسه یه نامه باید بریم بیایم! قاضی رو که نبینیم، قاضی هم که لایحه نخونده حکم تخلیه میده، زنگ هم که وقت نمیکنید بزنید از مستاجر مدارک بخواید، سامانه هم که درست کار نمیکنه؛ پس مردم چه خاکی تو سرشون بکنن!
چطور اونموقع که به مالک میگم الان قبل عیده قیمت‌ها پایینتره میگه نه بشین تا بعد عید، قرارداد هم میبنده، بعد حالا نباید تا انقضاء قراداد خودم وقت داشته باشم و خونم پلمپ بشه و با منت تا ۱خرداد وقت بگیرم؟
مالک من الان ۲ساله داره تلاش میکنه قرادادش بیفته از شهریورها تو فصل گرونی. یکسال میگه ۹ماهه ببند، یکسال میگه بشین تا اردیبهشت، یکسال قراداد میبنده عمل نمیکنه، اینا همه به چه قیمتی به قیمت تخلیه یه خانواده؟ مگه مستاجر چه گناهی کرده که باید منتظر حکم قاضی بمونه همیشه و مالک بتونه با کتمان قراداد جدید، روی قراداد قبلی حکم تخلیه بگیره؟
آخه خدارو خوش میاد؟
تورو خدا دیگه قبل حکم تخلیه یه زنگ به مستاجر بزنید شاید یکی سواد نداشت، ثنا نداشت، اسمس نداشت...
اول حکم میدید بعد میگید بیاید مدارک بیارید، اعتراض بزنید، و گرنه برو یه انباری یا طبقه چهارم پیدا کن اثاثاتو بریز توش تا ما خودمون نریختیم...!
از مردم و مسئولین میخوام به درد همه مستاجرا رسیدگی کنن، یه امسال و پارسال بخشنامه شده بخاطر کرونا و گرنه خدا به داد مستاجرا برسه با این قیمت‌های نجومی!
مالکین هم حق دارند اما منصفانه برخورد بشه که اونها هم متضرر نشن
یکی به دادم برسه...
آقا مگه دولت نگفته آقا ۲۵درصد؟ من این چندماه رو اجاره جدید دادم، حاضرم بیشتر از ۲۵درصد هم بدم، اما یه مقدار وقت داشته باشم یه جای مناسب پیدا کنم آلاخون بالاخون طبقات بالا نشم بااین وضع جسمی... خداییش واقعاً نمیتونم با دیسک کمرو گردن و زانو، با یه بچه کوچیک به هر خونه ای برم، اونم با این قیمت‌های سرسام آور..
من منتظر سفید شدن وضعیت کرونا نیستم و واقعا از جون و دل دارم تمام تلاشم رو میکنم برای پیدا کردن یک جای جدید و به محض پیدا کردن یک مورد متوسط (نه خوب یا عالی) واحد رو تخلیه میکنم اما واقعا شرایط سخته و از مسولین میخوام با توجه به اینکه هیچ بدهی ندارم و حاضر به پرداخت مبلغ مندرج در دستورالعمل کرونا هستم تا پیدا کردن یک جای مناسب به من وقت بدن چون من خودم هم قلبا دیگه راضی به موندن با این شرایط نیستم ولی واقعا فایلهای رهن و اجاره خیلی خیلی کم شده
ممنون و سپاسگزارم...
والسلام علیکم و رحمةاله و برکاته
والسلام علی من اتبع الهدی

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 2016

 

پاسخ - تخلیه آپارتمان مسکونی و مشکلات با موجر

  • بررسی و چاره جویی برای مسئله شما مفصل بوده و احتیاج به یک جلسه مشاوره حضوری با وکیل دارید.
  • البته مطلب شما بیشتر جنبه گلایه و اطلاع رسانی دارد و سوال مشخصی هم مطرح نشده که ما به آن جواب بدهیم .
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.