X

مشاوره حقوقی آنلاین، سوال کتبی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند، همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات ، پرسش های حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند

تاریخ انتشار: چهارشنبه 09 مرداد 1398
 

فرزند خواندگی و ارث

سوال حقوقی :
با عرض سلام وادب بره کی هستم . سوالی داشتم که قرار ذیل برایتان ارایه میکنم ! هر گاه خانم و یا شوهر طفل اصلی، نسبی خویش را به کسی دیگری به شکل دایمی بدهد ، به طفل مذکور از پدر و مادر اولی میراث میرسد ویا اینکه از پدر و مادر دومی ؟ متشکرم .
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی ارث فرزندخواندگی

در بحث فرزند خواندگی چه در قالب قانونی (بهزیستی) یا غیرقانونی به بچه ارث تعلق نمی گیرد مگر الزاماتی که بهزیستی در ابتدا از پدر و مادر متقاضی فرزند می خواه د(تامین اقتصادی آینده طفل در قالب ملک یا حساب بانکی و....) در خصوص مورد شما هم که مشخص نیست این فرزند خواندگی در چه قالبی است ؟ از پدر و اصلی خود ارث می برد نه از پدر ومادری که به فرزند خواندگی گرفته شده مگر اینکه پدر ومادر دوم خود با رضایت خود ارثی را در وصیت نامه خود به نفع فرزند خوانده مشخص نمایند.


جهت اطلاع از نحوه مشاوره حضوری با وکیل دادگستری کلیک کنید.


 

ایجاد شده توسط مدیر سایت
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.