مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: پنجشنبه 31 مرداد 1398

 سوال حقوقی طلاق در دوران عقد و دریافت نفقه و مهریه

من و همسرم در دوران عقد بودیم که با هم به مشکل خوردیم و همسرم به دادگاه مراجعه کرد و نفقه و مهریه اش رو به اجرا گذاشت. ایشان تمام مهریه اش که 509 عدد سکه و 110 مثقال طلا و آینه شمعدان به ارزش 10میلیون تومان بود را به اجرا گذاشته .برای پرداخت نکردن هزینه دادرسی که معادل 25 میلیون تومان بوده اعسار اعلام کرده و پدرش و دوست خانوادگیشان را به عنوان شاهد معرفی کرده. همسر بنده 4 سال است که مشغول به کار می باشد و درآمد دارد.می خواهم ثابت کنم که اعسارش وارد نمی باشد. در ضمن حدود30تا35 میلیون هم طلا برایش خریدم و فاکتورها رو هم دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 691

پاسخ به سوال حقوقی 

شما مي توانيد بريد دادگاه اعسار و اونجا اعلام كنيد كه ايشان كارمند هستند و توانايي پرداخت دارند دادگاه رسيدگي مي كند اگر معسر شناخته نشه اعسارش قابل قبول نيست. بابت طلاها چون هديه ي هست بله ميتوانید دريافت كنيد.

در مورد استرداد هدایای نامزدی علاوه بر مقررات هبه در ماده 795 به بعد قانون مدنی در مورد ازدواج و هدایای نامزدی به طور خاص باید به مقررات ماده 1037 قانون مدنی هم توجه شود. 

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.