مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود از وکیل دادگستری، را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند،

همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات حقوقی ، پرسش ها و سوالات حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند.

تاریخ انتشار: یکشنبه 20 مرداد 1398
 

سوال حقوقی شکایت به جرم کلاهبرداری

از اینجانب شکایت کلاهبرداری صورت گرفته در صورتی که بنده واسطه بودم برای کار مضاربه و الان شخص عامل کم آورده و توان بازپرداخت را ندارد و هیچ یک از شاکیان از بنده قرارداد مکتوبی ندارند و اینطور ادعا کرده اند که ما فکر می کردیم خود تو کار میکنی نه شخص دیگری که شما واسطه باشی و الان به جرم کلاهبرداری از بنده شکایت کرده اند.
برای اینکه از این اتهام تبرئه شوم چه راه کاری وجود دارد؟
با توجه به اینکه بدون هیچ قراردادی پول پرداخت کرده و در حدود پنج سال سود دریافت کرده اند، آیا شکات به عنوان ربا خوار در دادگاه شناخته می شوند یا خیر؟
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی 

شما می توانید دعوای متقابلی مبنی بر رباخواری مطرح کنید ولی شما باید ادعای خودتون مبنی بر کلاهبرداری را اثبات کنید که برای اثبات اون اگر سودها از حساب شما پرداخت می شده که خود شما هم به جرم پرداخت ربا محکوم می شوید در غیر اینصورت شخص عامل محکوم میشود که ضمن محکومیت ایشان شما هم تبرئه میشوید. در هر حال میزان مسئولیت شما در این فعل وانفعالات مشخص نیست اگر قاضی تشخیص بدهند ممکن است با توجه به میزان مسئولیتی که داشته اید محکومیتی داشته باشید.

توصیه می شود قبل از هر اقدامی با یک وکیل متخصص دعاوی کیفری مشورت کنید. 

 

 

ایجاد شده توسط
کلید واژه‌ها
کلاهبرداری, دعاوی کیفری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.