مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود از وکیل دادگستری، را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند،

همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات حقوقی ، پرسش ها و سوالات حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند.

تاریخ انتشار: دوشنبه 23 تیر 1399
 

سوال حقوقی - شکایت کلاهبرداری - دعاوی کیفری

از اینجانب شکایت کلاهبرداری صورت گرفته در صورتی که بنده واسطه بودم برای کار مضاربه و الان شخص عامل کم آورده و توان بازپرداخت را ندارد و هیچ یک از شاکیان از بنده قرارداد مکتوبی ندارند و اینطور ادعا کرده اند که ما فکر می کردیم خود تو کار میکنی نه شخص دیگری که شما واسطه باشی و الان به جرم کلاهبرداری از بنده شکایت کرده اند.
برای اینکه از این اتهام تبرئه شوم چه راه کاری وجود دارد؟
با توجه به اینکه بدون هیچ قراردادی پول پرداخت کرده و در حدود پنج سال سود دریافت کرده اند، آیا شکات به عنوان ربا خوار در دادگاه شناخته می شوند یا خیر؟
امتیاز: Article Rating

 

پاسخ - دفاع از اتهام کلاهبرداری : 

شما می توانید دعوای متقابلی مبنی بر رباخواری مطرح کنید ولی شما باید ادعای خودتون مبنی بر کلاهبرداری را اثبات کنید که برای اثبات اون اگر سودها از حساب شما پرداخت می شده که خود شما هم به جرم پرداخت ربا محکوم می شوید در غیر اینصورت شخص عامل محکوم میشود که ضمن محکومیت ایشان شما هم تبرئه میشوید. در هر حال میزان مسئولیت شما در این فعل و انفعالات مشخص نیست اگر قاضی تشخیص بدهند ممکن است با توجه به میزان مسئولیتی که داشته اید محکومیتی داشته باشید.

توصیه می شود قبل از هر اقدامی با یک وکیل متخصص دعاوی کیفری مشورت کنید. 

 

 

ایجاد شده توسط
کلید واژه‌ها
کلاهبرداری دعاوی کیفری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.