X
مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 13 تیر 1401

  شاهد رابطه‌ی‌ نامشروع مادرم با مرد غریبه هستم !

سلام وقتتون بخیر ممنون از سایت خوبتون. سوال من اینه که من مدتیه متوجه رابطه مادرم با مرد غریبه شدم و ظاهرا خیلیم صمیمی هستن،و مادرم از پولی که برای خرجی خونه‌ست به اون آقا پول میده. شاهد دیگه‌ای جز خودم ندارم. آیا امکان طرح شکایت رابطه نامشروع دارم از مادرم؟ یا حتما باید پدرم شکایت کنه؟ و اینکه با وجود نداشتن شاهد ممکنه بتونم با مدارکی مثل عکس و چت واتسپ و اس‌ام‌اس و... مدارک محکمه‌پسند جور کنم؟ خیلی ممنون میشم از پاسخگوییتون، خسته نباشید.

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 11176

وکیل رابطه نامشروع در تهران

 

چگونه می شود از مادر بابت رابطه نامشروع با مرد دیگر شکایت کرد ؟

  • در یک تعریف کلی رابطه نامشروع به هر رابطه غیر ضروری زن با مرد گفته می شود.منظور از غیر ضروری در اینجا غیر قابل توجیه است و منظور یک رابطه حیاتی نیست.مثلاً مراودات دو همکار در محیط کار اصولاً نامشروع محسوب نمی شود مگر اینکه در دایره همکاری نبوده و از محیط کار خارج شود.
  • بعضی از مصادیقی که از سوی قضات رابطه نامشروع دانسته شده اند عبارتند از :

1- قرار حضوری زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نیست در هر مکان و زمان مثل پارک یا منزل هر کدام یا خیابان.

2- مکالمه تلفنی حتی یکبار.

3- مکالمه و ارتباط از طریق چت، پیامک و هر نوع متن از طریق هر یک از پیام رسان ها.

  • مجازات رابطه نامشروع و اعمال دون زنا تا 99 ضربه شلاق است.یعنی می تواند 10، 20، 30 و در هر حال کمتر از 100 ضربه شلاق باشد.
  • جرایمی که جنبه عمومی دارند می توانند با گزارش هر شخصی مورد رسیدگی قرار گیرند.
  • در مورد جرایم مرتبط با رابطه نامشروع شوهر، فرزند ، پدر ، برادر، مادر، خواهر و مدعی العموم می توانند شاکی باشند ولی رضایت شاکی در این جرم از موجبات سقوط یا تخفیف مجازات نیست هر چند که در عمل اگر شاکی شوهر باشد گذشت او مانع از اختصاص مجازات شدید و حداکثری است.

 

پاسخ به پرسش مطرح شده در خصوص شکایت رابطه نامشروع مادر با مرد غریبه

♦  اصولا فرزند یا همسر یا حتی پدر و مادر می توانند در جرم رابطه نامشروع شاکی یا گزارش دهنده وقوع جرم باشند ولی در چنین مسئله خانوادگی لزوما شکایت راه گشا و چاره کار نیست؛ چرا که نتیجه آن در بسیاری از مواقع می تواند به طلاق و از هم پاشیدگی رابطه زوجین ختم شود.

♦  اگر رابطه مادرتان با آن مرد غریبه فقط در حد مراوده و مکالمه از طریق چت یا حتی تماس تلفنی است و پیشتر نرفته اند و یا اگر به هر دلیلی احتمال بازگشت و تنبه و تلنگر می دهید بهتر است مسئله را به جای شکایت اول با خود مادر مطرح کنید در مرحله بعدی با یک شخص بزرگتر و عاقل تر برای چاره اندیشی و در نهایت مورد را به پدرتان بگویید تا خود او تصمیم بگیرد که می خواهد چه برخوردی کند ولی قانوناً و عملا شما می توانید شکایت کنید و برای اینکار باید به دفتر خدمات قضایی مراجعه نمایید.

♦  بعد از شکایت و در مرحله ارائه دلیل متن چت و پیامک هم می تواند برای اثبات رابطه نامشروع کافی باشد.

 


پاسخ داده شده توسط وکیل مسعود محمدی

 

راه های تماس و مشاوره با وکیل برای شکایت رابطه نامشروع و زنا

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.