مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 12 شهریور 1398

 سفته تضمینی - ضمانت - حسن انجام کار

قصد دارم مبلغ 50میلیون سفته رو به عنوان ضمانت در قبال حسن انجام کار در محل کارم به کارفرما بدم قصد دارم قراردادی رو تنظیم کنم و در اون قید کنم که این سفته ها را تنها برای ضمانت به دست کارفرما میدم.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید تا متن قرارداد رو جامع و کامل بنویسم.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 2835

 

پاسخ - سفته تضمینی و حسن انجام کار

  • لازم است شماره و مشخصات سفته ها را در قراردادتان قید کنید و متذکر شوید که سفته ها بابت ضمانت حسن انجام کار در اختیار کارفرما قرار میگیرد. 
  • همچنین می توانید بابت سفته ها از کارفرما رسید بگیرید.
  • توصیه کلی ما این است که بدون دریافت رسید و بدون ذکر شماره، مشخصات و جهت (دلیل) دادن سفته ها به کارفرما ، به هیچ وجه تن به چنین کاری و چنین شغلی ندهید.در بسیاری از موارد کارفرمایان نه برای فقط ایجاد امنیت و اطمینان که گاهی برای سوء استفاده و گرو کشی این قبیل سفته ها و تضامین را از کارمندان خود می گیرند.
  • پس توصیه میکنیم اگر نمی توانید از کارفرمای خود رسید بگیرید آن کار را قبول نکنید.البته تضمینی بودن سفته ها و  وجود آن نزد کارفرما را نیز از طرق دیگری نیز می توان به اثبات رساند؛ از جمله اینکه مثلا شاهد ارائه دهید یا از اوضاع و احوال ماهیت سفته بر آید یا هر دلیل عمومی دیگری که موجب ایجاد علم و اغنای ذهنی برای قاضی شود.در صورت شکایت کارفرما مبنی بر مطالبه وجه سفته همچنین می توانید با مراجعه به وکیل به طور خاص برای ان دعوا دلایل خود را ترتیب داده و به قاضی ارائه دهید.
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.