X
مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: جمعه 10 اردیبهشت 1400

 بعد از سرقت دسته چک چه باید کرد ؟

با سلام و خسته نباشید. تاریخ 27 اسفند 99 کیف مدارک من و یک سری وسایل دیگر از داخل ماشین سرقت شده و همان لحظه با کلانتری تماس گرفتیم و گزارش شد و در تاریخ 28 ام با نامه کلانتری دو عدد دسته چک بانک اقتصاد نوین (21 برگ) و بانک صادرات (8 برگ) مسدود شد.الان با گذشت یک ماه از اتفاقات اکنون 4 فقره چک اقتصاد نوین با مبالغ 9میلیون و 15 میلیون و باقی چک ها هنوز معلوم نیست،برگشت خورده. چک 15میلیونی از من شکایت کرده و شورای حل اختلاف در شهرستان است و از شورا گفتند که اگر حضور پیدا نکنید ممکن است محکوم شوید.نکته اینکه در چک شکایت شده امضا مغایرت دارد و علت برگشت هم عدم موجودی هم مغایرت امضا و هم چک قابل پرداخت نیست ثبت شده.چند سوال در اینجا دارم:

اینکه آیا ممکن است با حضور ما در شورا (یا اگر مبالغ بالاتر از 20میلیون باشد با حضور در دادگاه) باز هم محکوم به پرداخت چک شویم؟

بجز نامه ی کلانتری که برای سرقت چک به ما داده شد چه سند دیگری می توانیم برای اثبات این موضوع ارائه کنیم؟

آیا راهی وجود دارد که ما بتوانیم جلوی این موضوع را بگیریم که تعداد برگشتی ها زیاد تر شود و مجبور نباشیم برای 29 عدد چک راهی شهرستان های مختلف باشیم؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 563

پاسخ - سرقت دسته چک

  • خیر راهی وجود ندارد که شما مجبور نباشید به همه شکایت های پاسخ بدهید، اصولاً کسی که حساب چک به نام او است و ذینفع محسوب می شود باید حضوراً نسبت به ادعای دارنده چک پاسخ دهد.شکایت و ادعای مناسب شم می تواند ادعای جعلی بودن امضای ذیل چک باشد.
  • توصیه می کنیم برای مدیریت این مشکل حتی اگر توان گرفتن وکیل را ندارید حتما با یک وکیل به طور مستمر در ارتباط بوده و مشاوره بگیرید.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.