مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: یکشنبه 23 تیر 1398

 راه های جدا شدن در صیغه ، عقد و ازدواج موقت

یکی از آشنایان دختری هست 23 ساله که حدود پنج ماه قبل با پسری صیغه ی دوساله خوندن صیغه به صورت محضری نبوده ولی روحانی صیغه نامه مهر و امضا کرده و به هر دو طرف داده ایشون دو ماهی هست که درگیر هستن واسه جدا شدن و اصطلاحا پس خواندن صیغه ولی شخص مقابل زیر بار نمیره ایشون صیغه نامه رو پاره کردن.راه حل قانونی واسه این مشکل هست؟متاسفانه مشکل دیگه هم هست و اونم اینکه ایشون بخاطر دعوایی که داشتن بکارتشون آسیب دیده ولی نه به طور کامل و پزشکی که معاینه کرده گفته اگه شکایت کنن مجبور هستن عقد کنن.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1097

 

پاسخ - روش جدایی در ازدواج موقت

در عقد موقت (نکاح موقت، نکاح منقطع، متعه) یا به تعبیر شما صیغه ، چیزی تحت عنوان طلاق نیست و اختیار انحلال اون کاملا در دست مرد است که به آن اصطلاحاً ((بذل مدت)) گفته می شود،

مانند طلاق در مورد بذل مدت هم مرد می تواند به زن وکالت بدهد تا علاوه بر خود، خانم هم این حق را داشته باشه، اگر خانم از جانب شوهر وکالت در بذل مدت داشته باشد می تواند مدت باقیمانده را بذل کند وگرنه باید یکی از دلایلی که اختیار فسخ عقد را به او می دهد داشته باشد و یا اینکه منتظر بماند مدت عقد به پایان برسد.

به هرحال این خانم همسر آقا بودند و از بین رفتن بکارت توسط همسرشان انجام شده است و کاملا قانونی و شرعی است و این تصور که چون بکارت زایل شده حتی اگر راضی هم نباشه به زور عقدش میکنند اشتباه است.برای عقد ازدواج هیچ اجباری نمی تواند در کار باشد. 

اگر خانم اصرار به جدایی دارند باید با مراجعه به دادگاه تقاضای اجبار مرد به بذل مدت را بنمایند.

قاضی پس از رسیدگی در صورت رضایت مرد، واقعه بذل مدت را ثبت و در صورت مقاومت و عدم تمایل مرد دستور و حکم ثبت آن را صادر می نماید.

 

راه های تماس و مشاوره  با وکیل متخصص دعاوی خانواده

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.