X
مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 20 اردیبهشت 1400

 رابطه با زن شوهر دار و اجبار به ازدواج

خانمم بهم تهمت زده که من با یه زن شوهر دار ک همشهری هست رابطه دارم. البته اون خانم منو از بچگی دوس داشت و بعد ازدواج من حتی بعد از ازدواج خودش بهم زنگ میزد ک اکثر وقتا من یا مسدود میکردم با جواب میدادم و نصیحت میکردم که زنگ نزنه خیلی وقتام تهدیدش میکردم که زنگ میزنم ب داداشات میگم ولی ول کن نبود بعضی وقتا با شماره های دیگه زنگ میزد که زنگ میزدم بدونم کیه...... الان چون با خانمم مشکل پیدا کردیم به همه گفته که من با اون رابطه دارم که حتی ب داداشای دختره گفته بودن ک منم بهشون گفتم میتونین شکایت کنین از من، من با خواهر شما رابطه نداشتم ابروی منو بردن بدتر از همه با آبروی بابام بازی میکنن بابام مداحه ریش سفید یک منطقه است میخواستم بدونم ایا میتونم از خانواده خانمم شکایت کنم اگه شکایت کنم مشکلی برای خودم پیش نمیاد ؟ اون تماسهایی که جواب دادم یا خودم زنگ زدم که بهش بگم دست از سر من برداره مشکلی برام پیش نمیاد ولی اینم بگم امکانش هست ک اون دختره فکر کنه که اگه ثابت بشه من با اون حرف میزدم به من میگن باهاش ازدواج کنم بخاطر همین شاید بگه که اره من باهاش رابطه داشتم میشه راهنمابیم کنین اخه اون دختره به همه گفته ک من باهاش رابطه دارم که اینجوری شاید همه بدونن بگن که برم خواستگاریش اخه منطقه ما همچین رسمی داریم گیر افتادم تورو خدا کمکم کنید.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 3847

 

پاسخ - رابطه با زن شوهر دار

  • اگر گفته های شما درست باشد، صرف تماس یا صحبت با آن زن رابطه نامشروع محسوب نمی شود.در صورت طرح دعوا یا شکایت لازم است این موارد را برای قاضی توضیح دهید مطمئناً صداقت شما در کشف واقع و ذهنیت قاضی تاثیر خواهد گذاشت.
  • در ابتدا سوال گفته اید که آن زن متاهل است و در پایان از اجبار به ازدواج آن زن با شما ابراز نگرانی نموده اید خودتان هم باید بدانید که امکان ازدواج زن متاهل با مرد دیگر وجود ندارد گذشته از ایت در واقع حتی ان زن اگر مجرد هم بود چنین چیزی منطقی و قاننی نیست و چیزی تحت عنوان اجبار به ازدواج اصلا معنا ندارد.ریشه این تصور غلط به سالهای اول انقلاب بر می گردد که وقتی دختر و پسر مجردی را با هم می گرفتند شرط می گذاشتند که اگر با هم ازدواج نمایند عمل نامشروع آنها عقوبتی نداشته باشد.یا دختر و پسر ها برای توجیه ارتباط خود سریعاً اقدام به عقد و ازدواج می نمودند تا از مجازات برهند.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.