X

مشاوره حقوقی آنلاین، سوال کتبی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند، همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات ، پرسش های حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند

تاریخ انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1398
 

درخواست تنظیم سند رسمی

سوال حقوقی، الزام به تنظیم سند
برای تنظیم سند رسمی از سوی انتقال دهندگان سهم پدری {برادر و خواهرانم } از دادگاه اقدام کردم وبعد از دو سال رای صادر شده و یکی از خوانده من اداره اوقاف بوده.
حالا که حکم صادر شده و تقاضای اجراییه کردم و حکم اجراییه را گرفتم وبه محضر مراجعه کردم متوجه شدم اداره اوقاف نیست و باید استان قدس باشد. به قاضی مراجعه کردم و گفنم این اشکال هست و لطفا این مشکل را رفع کنید و ایشان قبول نکرد و گفت برو راهکار قانونی برای من بیاور تا برایت درست کنم .
به ایشان گفنم که سند قدیمی و دفترچه هست و این ملک قبل با ;اداره اوقاف بوده و ما باید از یک جا باید شروع می کردیم و این سند موجود بوده و اقدام کردیم . ایشان قبول نکردند و دوباره به من گقتند که یک ماده قانونی نشان بده باشد درست می کنم . البته تا امروز قاضی به این جوانی ندیدم . ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید .
لازم به توضیح هست سه سهم خواهرانم از ارث پدری از منزل می باشد که برای زدن سند بنام من باید به محضر بیاییند.
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی الزام به تنظیم سند

دعوای شما از اول اشتباه بوده و باید به طرفیت هم اداره اوقاف و هم آستان قدس دادخواست میدادید. به عبارت دیگر هر دو را باید خوانده قرار میدادید. 

صدور چنین رای از اول اشتباه بوده و حتی اگر قاضی بخواهد هم نمیتواند تصمیم خود را تغییر دهد.

درست این بود که قاضی از اداره ثبت در خصوص مالکیت استعلام مینمود و رای دقیقی صادر میکرد.

مورد شما از موارد سهو قلم موضوع ماده 309 قانون آیین دادرسی مدنی نیست و امکان تغییر و اصلاح رای وجود ندارد و چون باید رسیدگی قضایی با حضور خوانده و ذی نفع صورت گیرد ضرورت دارد که مجددا طرح دعوا نمائید. 

مطمئنا اگر یک وکیل با تجربه در زمینه دعاوی ملکی و قراردادها شما را همراهی میکرد چنین مشکلی برای شما پیش نمی آمد. 


راههای تماس و مراجعه حضوری و مشاوره با وکلای با تجربه دفتر وکالت دادگران


 

ایجاد شده توسط مدیر سایت
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.