مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: جمعه 05 مهر 1398

 سوال حقوقی - خرید و فروش خودرو در سایت دیوار

آقای وکیل سلام، بنده دو سال و نیم پیش خودرویی را از آگهی نامه دیوار خرید کردم و حتی درب منزل فروشنده رفتم و در کنار خانواده فروشنده قولنامه نوشتم و با درخواست فروشنده همه پول ماشین را پرداخت کردم و فروشنده فقط کارت و بیمه ماشین را به من داد و قرار شد دو روز بعد سند ماشین و دیگر مدارک ماشین را به من بدهد و به نام زده و تعویض پلاک نماید. متاسفانه بعد از تحویل خودرو هنگامی که درب منزل انها مراجعه کردم متوجه شدم که از ان خانه رفته اند وخودرو هم که بشرط فنی سالم داده دارای معایب زیادی میباشدوجهت شکایت به شورای حل اختلاف مراجعه کردم و درخواست فسخ قرارداد را دادم و وقتی کارشناس راهنمایی برای بازدید خودرو آمد با استعلام متوجه شد خودرو توقیف شده است و با مراجعه به دادسرا و مطالعه پرونده متوجه شدم که فروشنده، دلال بوده و خودرو را از کس دیگری بدون انکه وجه آن را پرداخت کند با یک بیعانه پنج ملیونی گرفته و بدون تصفیه با او خودرو را به دو برابر به من نقدا فروخته و متواری شده الان بعد نزدیک 3 سال رای بر فسخ قرارداد امده و یک ضمانت برای صدور قرار جلب نیاز هست که چون نتوانستم ضامن جور کنم پرونده راکد مانده، از طرفی فروشنده متواری است و پیدا کردنش سخت، دوما خودرو توقیف است و امکان استفاده از خودرو را ندارم، سوما نزدیک سه ملیون خرج خودرو کردم تا ایرادات فنی بر طرف شود ، چهارما سه ساله بیمه ماشین رو پرداخت کردم بدون اینکه سوار شوم، پنجما، دادرسی انقدر طولانی و زمان بر بود که الان قیمت خودرو خیلی بالا رفته واگر گیرم که طرف پیدا کنم وقرار داد فسخ کنم باز هم من متضرر میشوم، ششما مالک اصلی درخواست توقیف خودرو را کرده و مطالبه خسارت و پلاک و مابقی پول خودرو را دارد، هفتما اگر خودرو توقیف شود هیچ چیز دست بنده را نخواهد گرفت، ماشین یه تومن خلافی داره؟ و نزدیک 400 تومن عوارض آقای وکیل لطفا کمکم کنید.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 610

 

پاسخ - استرداد وجه خودرو و کلاهبرداری

  • بهتر بود به جای شکایت فسخ، دعوای کلاهبرداری طرح میکردید چرا که فروشنده مالک نبوده و شما رو فریب داده است و تمام عناصر جرم کلاهبرداری از جمله فریب و عملیات متقلبانه و بردن مال مهیا است. 
  • در هرحال رسیدگی به دعوای فسخ در فرضی که طرف دعوا حضور ندارد و شما نیز دسترسی به اموال وی ندارید کار مشکل و پیچیده ای است و شاید در نهایت ثمر بخش نباشد. 
  • جرم کلاهبرداری مشمول مرور زمان نمیشود و شما الان هم میتوانید آن کار را انجام بدهید. 
  • اگر تصمیم به پیگیری فسخ دارید در صورتیکه فروشنده اول و مالک رسمی خودرو را بعد ز فروش به شما توقیف کرده باشد میتوانید خودرو را از توقیف آزاد کنید و مالک اول باید برای مطالبه ثمن خودرو به آن فرد واسطه و دلال مراجعه کند. 
  • در صورتیکه که بین مالک اصلی و واسطه هیچ قراردادی در کار نباشد فروش به شما غیر قانونی بوده و باطل است و راهی جز همان شکایت کلاهبرداری برای شما باقی نمی ماند. 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.