مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: پنجشنبه 18 فروردین 1401

 امکان توقیف سهم الارث پدری زوج بابت مهریه به همراه جاری

سلام از شوهرم طلاق نگرفته ام ۶ ساله جدا زندگی میکنیم خانه اش جزء مستثنیات دین هست. ۲ساله بچه ها رو فرستاده پیش من که با مادرم زندگی میکنم و مستاجر هست مادرم نفقه بچه ها رو نمیده پسر۲۴ ساله دختر ۱۷ ساله. و زن صیغه کرده تفاهم نداریم ...۱0۰عدد سکه مهریه ام است خانه ی پدریش که سهم الارث اش است و میخوام توقیف کنم ولی جاری بنده ۴سال پیش به خاطر مهریه اش توقیف کرده و هنوز توقیفه ...من چه کار باید بکنم که حق خودم و از شوهرم بگیرم؟

 

اطلاع از نکات مهم توقیف اموال شوهر بابت مهریه

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 3840

پاسخ - آیا می شود سهم ارث شوهر را که جاری قبلا اقدام نموده، توقیف کرد ؟

  • شما میتوانید به دفتر ازدواج و طلاقی که سند ازدواج شما را تنظیم نموده است مراجعه نمایید و با ارایه سند ازدواج خود درخواست صدور اجرائیه برای مهریه خود بنمایید.
  • سپس به اداره ثبت مراجعه نموده و سهم الارث همسر خود را از خانه موروثی وی توقیف و مهریه خود را از این طریق مطالبه نمایید.
  • چنانچه جاری شما قبلا مهریه خود را اجرا گذاشته و خانه پدر همسرتان را توقیف نموده، این توقیف فقط به میزان سهم الارث همسر وی از خانه موروثی میباشد و حتی اگر میزان مهریه وی بیشتر از سهم الارث شوهرش باشد نمیتواند سهم بقیه ورثه را توقیف نماید. زیرا سهم الارث هر شخص مانند سایر دارایی های وی متعلق به خودش میباشد حتی اگر این سهم الارث هنوز بین ورثه تقسیم نشده باشد.
  • شما نیز فقط میتوانید سهم همسرتان از خانه موروثی را مطالبه نمایید. مثلا چنانچه سهم وی یک دانگ از ملک باشد، شما صرفا همین یک دانگ را میتوانید توقیف نمایید ولو اینکه ارزش مهریه شما بیشتر از قیمت یک دانگ از ملک موصوف باشد.

 

راه های تماس و ارتباط با وکیل متخصص دعاوی خانواده

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.