مشاوره حقوقی آنلاین، سوال کتبی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند، همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات ، پرسش های حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند

تاریخ انتشار: دوشنبه 04 شهریور 1398
 

پس گرفتن لاشه چک

سوال حقوقی :
سلام، بنده در سال 1392 مبلغ 20000000ریال از شخصی بهره نمودم ایشان در تاریخ 1393/11/1چک را برگشت زد وحکم توقیف اموال اینجانب را از دادگاه به بنده ابلاغ نمود اما از آن تاریخ هیچ گونه اقدام دیگری ننموده است...سوال من این است که آیا می توانم موضوع را منتفی دانسته ونیز با توجه به اینکه لاشه ی چک را در اختیار ندارم چگونه می توانم جهت دریافت چک اقدام نمایم....با تشکر.
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی لاشه چک 

خیر منتفی نیست و ایشان می توانند اجرای حکم را پیگیری کرده و ادامه دهند.

با توجه به اینکه برگه چک در اختیار ایشان هست و نسبت به دریافت وجه ان اقدام کرده اند تنها در صورتی می توانید چک را پس بگیرید که بتوانید ثابت کنید ایشان استحقاق دریافت مبلغ چک را ندارند.

فقط نکته قابل توجه در اینجا این است که قانونگذار در قانون صدور چک تنها دفاع در مقابل دارنده چک را ادعای ربوی بودن منشا چک و رابطه دانسته است. 

البته با توجه داشت رباء برای هر دو طرف معامله جرم است. 


جهت اطلاع از نحوه مشاوره حضوری با وکیل دادگستری کلیک کنید.


 

ایجاد شده توسط
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.