مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود از وکیل دادگستری، را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند،

همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات حقوقی ، پرسش ها و سوالات حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند.

تاریخ انتشار: جمعه 01 شهریور 1398
 

سوال حقوقی تغییر نام گذرنامه مقیم خارج از ایران

شهروندی با تابعیت فقط ایرانی مقیم یکی از کشورهای اسکاندیناوی هستم که بطور قانونی نزدیک به ۱۰ سال است در این کشور تحصیل و سپس کار میکنم. اخیرا گذرنامه ایرانی خود را در سفارت ایران تجدید کرده ام که در آن نام من ازSAYED SHAHAB به SEYED SHAHAB توسط سفارت و اداره گذرنامه تغییر داده شده است. کلیه مدارک من اعم از ۳ گذرنامه ایرانی قبلی - رواید - حساب بانکی - مدارک دانشگاهی و ثبت در اداره مالیات در خارج از ایران به نام SAYED SHAHAB می باشد. طی تماس های حاصله با سفارت موضوع را پیگیری نموده که نتیجه ای در بر نداشته و سفارت مصرا اعلام مینماید که تغییر نام بنا به ضوابط اداره گذرنامه بوده و قابل بازگشت نیست! مشکل من تغییر هویت ناخواسته ای است که برایم بوجود آمده و لذا شخصی بانام جدیدی که سفارت برایم درست کرده حتی اجازه حضور قانونی را ندارد چرا که روادیدی به این نام صادر نشده. لطفا راهنمایی فرمایید که اولا آیا این کار قانونی است و دوما چه راهکاری برای رفع مشکل من وجود دارد؟
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی 

پروسه تغییرنام و هویت ایرانی شما مطابق قوانین ایران انجام می شود و مراجع و نهادهای ایرانی قوانین ایران را در این خصوص اعمال می کنند و اداره ثبت احوال و سفارت ایران در کشور متبوع شما قوانین و مقررات ایرانی را رعایت می کنند و ملزم نیستند که خود را با هویت مندرج در مدارک کشور محل اقامت شما تطبیق دهند. تا انجایی که من اطلاع دارم sayd درست بوده و seyed واژه درستی نیست و در عربی معنی نوعی بز است. کار درست این است که مدارک کشور محل اقامت خود را با مدارک ایرانی تطبیق دهید. 

 

 

ایجاد شده توسط
کلید واژه‌ها
اصلاح شناسنامه
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.