مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: یکشنبه 30 خرداد 1400

 امکان گرفتن مهریه از سهم الارث

سلام وقت بخیر

یه خونه پدری دارم که 8نفریم 3 پسر و 5 دختر هستیم که 3 نفرمون مجرد هستیم خانمم به صورت توافقی طلاق گرفت الان رجوع زده واسه مهریه. بچه ها هیچکدوم حاضر به بفروش خانه نیستیم منم هیچی ندارم. فقط میمونه سهم ارث که از خونه واسم میمونه گفتم راهی هست که نتونه بجای مهریه بردارش .

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 635

 

پاسخ - گرفتن مهریه از سهم الارث شوهر

  • مطابق مقررات راجع به طلاق خلع یا طلاق توافقی، زن می تواند پس از وقوع و جریان صیغه طلاق تا پایان عده (سه ماه) به مهریه ای که ضمن طلاق بخشیده شده است رجوع نماید.در صورت رجوع زن به مهریه (ما بذل) مرد نیز حق رجوع به طلاق خواهد داشت.
  • سوال شما این است که آیا می توانید زن را از دریافت مهریه خود بازدارید؟! و پاسخ طبیعتاً این خواهد بود که خیر؛ با توجه به اینکه شما مال دارید، راهی برای جلوگیری از امکان مطالبه مهریه توسط زن نیست.
  • به عنوان یک راه حل مطمئن می توانیم به شما پیشنهاد دهیم که خیلی سریع سهم الارث خود را بفروشید و با پول آن یک خانه برای سکونت خود خریده یا رهن کامل نمایید در این صورت مال شما جزء مستثنیات دین خواهد بود.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.