X
مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: پنجشنبه 09 اردیبهشت 1400

 امکان اعاده دادرسی یا اعتراض به رای دادگاه تجدیدنظر

بنده قراردادی تحت عنوان مشارکت در ساخت در مشاور املاک با شخصی منعقد نمودم و در دفتر اسناد رسمی نیز ثبت گردید ولی به لحاظ اینکه متن سند تنظیمی در دفتر خانه دارای شروطی بود مورد توافق قرار نگرفت و سند تنطیمی(وکالت فروش بلاعزل) به وی تفویض گردید و قرارداد املاک نیز منحل شد. بعد از گذشت چند روز توافقی حاصل شد و قرارداد دیگری در مشاور املاک بغیر از املاک اول تنظیم گردید و وکالت فروش بلاعزل دیگری در دفتر خانه بغیر از آن دفتر خانه تنظیم و به امضا طرفین رسید. نهایتا ایشان اقدام به فروش ۳ طبقه متعلق به اینجانب را کرد که با طرح دعوای ابطال قرارداد ثانوی از سوی اینجانب در شعبه ۵ دادگاه حقوقی اردبیل رسیدگی و رای به ابطال معامله ثانوی صادر شد با استدلال قاضی محترم به اینکه طبقات در سهم خواهان قرار دارد و خوانده مجوزی به چنین معامله ای را نداشته. با تجدید نظر خواهی و ارسال لایحه و تبادل لوایح نهایتا دادگاه تجدید نظر با استناد به اینکه طی سندی اینجانب وکالت نامه را تفویض کردم رای بدوی نقض گردید. حال ان سند همان تفویض وکالتی است که بدلیل شروط مندرج مورد توافق قرار نگرفته بود و کلا قرارداد و وکالت نامه باطل گردیده بود که ایشان در لایحه ارسالی هم اشاره ای نکرده بود که بنده دفاعی در این خصوص کرده باشم و سند مذکور بعد از تبادل لوایح به پرونده اضافه شده بود شعبه تجدید نظر تطمیع شده است. که اعاده دادرسی بنده را نپذیرفت و بعد از عوض شدن قضات آن شعبه اعاده دادرسی نمودم که گذشت زمان دلیل عدم پذیرش اعاده شد ولی با این توصیف که کاملا به وکالت نامه فاقد اعتبار که در رای موثر بوده و وکالت نامه دارای اعتبار که مورد منافع بنده است اشاره شده. در خصوص باطل کردن وکالت نامه فاقد اعتبار از طریق دادگاه یا هرگونه اقدام دیگری راهنمایی میخواستم. کل دارایی خودم و پدرم بابت احداث ساختمان مورد قرارداد (۶طبقه) از دستم رفته و حتی هزینه مشاوره با وکیل را ندارم چه برسد به گرفتن وکیل. خواهشمندم راهنمایم کنید.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1089

پاسخ - اعاده دادرسی و اعتراض به رای دادگاه تجدیدنظر

  • آنطور که مشخص است و به نظر می رسد شما دنبال راهی برای اعتراض به رای دادگاه تجدیدنظر و اثبات بی اعتباری آن هستید، در این خصوص دو راه حل پیشنهاد می شود : 

1- اول برای ابطال وکالتنامه ای که مدعی هستید بی اعتبار بوده است اقدام نمایید و پس از آن ظرف 20 روز پس از قطعیت رای راجع به اثبات بی اعتباری وکالتنامه اقدام به تقدیم درخواست اعاده دادرسی بنمایید.

2- راساً در خصوص رای دادگاه تجدیدنظر اقدام به ثبت درخواست اعمال ماده 477 (روش خاصی برای اعاده دادرسی بدون نیاز به رعایت مهلت و دلیل خاص و احصا شده) بنمایید

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.