مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: شنبه 24 آبان 1399

 سوال حقوقی - الزام به تنظیم سند - پایان کار - عدم حضور

حدودا دو سال پیش یک واحد آپارتمان در حال ساخت که در مراحل پایانی بود خریداری کردیم اما تا به امروز به علت خلاف های زیادی که سازنده انجام داده است و جریمه زیادی برای آن در نظر گرفته اند پایان کار را نگرفته است.اشتباه ما این بوده که در روز تنظیم سند که در قولنامه مشخص شده گواهی عدم حضور نگرفتیم ،آیا هم اکنون میتوانیم خسارت این چند وقت را دریافت کنیم و اینکه برای درخواست تنظیم سند حتما بایستی این گواهی عدم حضور را داشته باشیم؟ حال تکلیف ما چیست !؟تنها درخواست تنظیم سند کافیست یا اینکه درخواست بر مقدمات تنظیم سند مانند پایان کار نیز واجب است؟
با تشکر

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1409

 

پاسخ - الزام به تنظیم سند رسمی

  • اول ارسال اظهار نامه مبنی بر اینکه شما در روز تنظیم سند دردفترخانه حضور نداشتید در اسرع وقت نسبت به انتقال سند در دفترخانه اقدام نمایید اگر جواب شما را ندادند در دادگاه دادخواست الزام به تنظیم سند را از دادگاه بخواهید.
  • نگرفتن گواهی عدم حضور حق شما را برای درخواست تنظیم سند یا طرح دعوای الزام به تنظیم سند منتفی نکرده و از بین نمی برد.
  • حتی ممکن است با ارسال اظهارنامه و تعیین یک تاریخ برای حضور در دفترخانه و معرفی یک دفترخانه اسناد رسمی مشخص بتوانید خسارت تاخیر در انجام تعهد هم بگیرید.
  • به جهت حساسیت موضوع توصیه می شود قبل از هر اقدام با یک وکیل با تجربه در زمینه دعاوی ملکی و دعاوی ناشی از قرارداد جهت طرح دعوای مناسب (که به نظر میرسد اجمالا مناسب ترین دعوا برای شما دعوای الزام به تنظیم سند و الزام به اخذ پایان کار و الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی و مطالبه خسارت باشد) مشورت نمائید.  

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.