X

مشاوره حقوقی آنلاین، سوال کتبی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند، همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات ، پرسش های حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند

تاریخ انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1398
 

الزام به تنظیم سند رسمی مالکیت آپارتمان

با سلام
حدودا دو سال پیش یک واحد آپارتمان در حال ساخت که در مراحل پایانی بود خریداری کردیم اما تا به امروز به علت خلاف های زیادی که سازنده انجام داده است و جریمه زیادی برای آن در نظر گرفته اند پایان کار را نگرفته است . اشتباه ما این بوده که در روز تنظیم سند که در قولنامه مشخص شده گواهی عدم حضور نگرفتیم ،آیا هم اکنون میتوانیم خسارت این چند وقت را دریافت کنیم و اینکه برای درخواست تنظیم سند حتما بایستی این گواهی عدم حضور را داشته باشیم؟ حال تکلیف ما چیست !؟تنها درخواست تنظیم سند کافیست یا اینکه درخواست بر مقدمات تنظیم سند مانند پایان کار نیز واجب است؟
با تشکر
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی

اول ارسال اظهار نامه مبنی بر اینکه شما در روز تنظیم سند دردفترخانه حضور نداشتید در اسرع وقت نسبت به انتقال سند در دفترخانه اقدام نمایید اگر جواب شما را ندادند در دادگاه دادخواست الزام به تنظیم سند را از دادگاه بخواهید.

نگرفتن گواهی عدم حضور حق شما را برای درخواست تنظیم سند یا طرح دعوای الزام به تنظیم سند منتفی نکرده و از بین نمی برد.

حتی ممکن است با ارسال اظهارنامه و تعیین یک تاریخ برای حضور در دفترخانه و معرفی یک دفترخانه اسناد رسمی مشخص بتوانید خسارت تاخیر در انجام تعهد هم بگیرید.

به جهت حساسیت موضوع توصیه میشود قبل از هر اقدام با یک وکیل با تجربه در زمینه دعاوی ملکی و دعاوی ناشی از قرارداد جهت طرح دعوای مناسب (که به نظر میرسد اجمالا مناسب ترین دعوا برای شما دعوای الزام به تنظیم سند و الزام به اخذ پایان کار و الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی و مطالبه خسارت باشد) مشورت نمائید.  

 

راههای تماس و مراجعه حضوری و مشاوره با وکلای با تجربه دفتر وکالت دادگران


 

ایجاد شده توسط مدیر سایت
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.