مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 20 مرداد 1399

 سوال حقوقی - استعلام سابقه ازدواج

9 سال قبل همسرم من را از خانه بیرون کرد و با اینکه وضعیت مالی خوبی داشت بعد از گذشت 8 سال تازه هر سه ماه یک سکه برای مهریه پرداخت می کند الان بعد از 9 سال اصرار به برگشت من دارد من به شرط دیدن شناسنامه شوهرم قبول کردم که برگردم ولی هر دفع بهانه می آورد و شناسنامه را نمی آورد. از کجا متوجه بشوم که ازدواج مجدد داشته یا خیر؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 2113

پاسخ - استعلام سابقه ازدواج

  • راه حل تعریف شده ای برای استعلام ازدواج مجدد در حالیکه طرف آن را پنهان نماید وجود ندارد.
  • افراد می توانند حتی با لفظ و کلامی و بدون ثبت ازدواج با همدیگر عقد نموده و محرم شوند.
  • چنین نیست که لزوماً هر ازدواجی ثبت شود .
  • مشکل از آنجایی ناشی می شود که شریعت اسلام فراتر از قانون به افراد حق داده که حتی با لفظ و حتی پنهانی 4 زن دائم بگیرد و مذهب تشیع نیز به پیروان خود حق داده بی نهایت همسر موقت داشته باشند. و اگر مقررات راجع به کنیز آن طور که در بین اعراب جاهلی و فرق افراطی نو ظهور حاکم است در کشورهای اسلامی هم جاری بود که دیگر کلکسیون بدویت و بی فرهنگی و فقدان تمدن کامل می شد!!!!!
  • به نظر می رسد از دوران صفویه به بعد شاهان برای توجیه وجود حرمسرا از روحانیون که حقوق بگیر ایشان بودند خواستند تا راهی برای توجیه چند همسری بیابند و نتیجه آن شد تاسیس عقد موقت.
  • اگر برای شما خیلی اهمیت دارد که از این موضوع مطمئن شوید در صورتی که ثبت شده باشد می توانید با مراجعه حضوری به اداره ثبت احوال اطمینان حاصل نمایید.
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.