خدمات دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادگران حامی

افراز املاک مشاع

 افراز املاک مشاع

افراز ماهیتی شبیه تقسیم دارد ولی این دو مفهوم دقیقا یکسان نیستند، افراز به طور خاص فقط در مورد اموال غیر منقول مصداق دارد و به وضعیتی گفته می شود که مال مشترک بین چند شریک بدون اینکه از ارزش بیفتد تقسیم می شود به همین دلیل است که لزوما همه ی اموال غیر منقول را نمی شود افراز کرد.

افراز ماهیتی شبیه تقسیم دارد ولی این دو مفهوم دقیقا یکسان نیستند، افراز به طور خاص فقط در مورد اموال غیر منقول مصداق دارد و به وضعیتی گفته می شود که مال مشترک بین چند شریک بدون اینکه از ارزش بیفتد تقسیم می شود به همین دلیل است که لزوما همه ی اموال غیر منقول را نمی شود افراز کردمثلا یک آپارتمان قابلیت افراز ندارد چرا که نمی شود به طور دقیق آن را به دو شریک تقسیم نموده و سهم هرکس را جدا کرد و این سوال که آشپزخانه یا دستشویی یا حمام یا درب ورودی سهم چه کسی است.

افراز گاهی مقدمه ی ضروری یک دعوای دیگر است مثلا شرکای مشاعی حق درخواست فروش (دستور فروش) ملک مشاع را ندارند و به حکم ماده ی 1 قانون افراز و فروش املاک مشاع مصوب 22/8/1357، اول باید درخواست افراز نموده و در صورت صدور حکم عدم افراز می توانند جهت درخواست دستور فروش به دادگاه حقوقی مراجعه نمایند. در صورت نیاز و تمایل به اخذ مشاوره حقوقی و اعطای وکالت به وکیل متخصص املاک و دعاوی ناشی از مالکیت مشاعی و اختلافات بین شرکای ملک با دفتر وکالت ما در ارتباط و تماس باشید و با وکلای متخصص دعاوی ملکی و قراردادهای این دفتر وکالت مشورت کنید.

اشتراک گذاری
جهت مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به وکیل دادگستری همین حالا تماس بگیرید.
تلفن ثابت:88019243-88019244
تلفن همراه :09121457035

رزرو وقت مشاوره حقوقی

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.