خدمات دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادگران حامی

مطالبه اجور معوقه ، اجاره بها

 مطالبه اجور معوقه ، اجاره بها

منظور از عقد اجاره عقدی است که به موجب آن مالک ملکی (اعم از مال منقول یا غیر منقول) یا بطور کلی مالک منفعتی منافع تحت تملک خود را در قبال وجه نقد در اختیار دیگران قرار می دهد.به مبلغی که در ضمن قرارداد اجاره در مورد آن توافق می شود اجرت المسمی (اجاره بها) گفته می شود و در صورتی که مستاجر از پرداخت آن امتناع نماید تحت عنوان مطالبه اجور معوقه می توان آن را مطالبه نمود.

  |  
بازدید: 905
  |  
امتیاز: Article Rating

 

 

نکات مهم مطالبه اجور معوقه

  • در عقد اجاره و در طول قرارداد و قبل از اینکه قرارداد اجاره منقضی و منتفی گردد به مبلغ مورد توافق طرفین که مستاجر در قبال بهره مندی از منافع به موجر پرداخت می کند اجاره بها گفته می شود.
  • در مقابل، اجرت المثل که خاص موردی است که قراردادی در بین نیست یا اگر بود مهلت آن منقضی شده است یا ابطال گردیده است.
  • موجر حق خواهد داشت در طول عقد اجاره یا بعد از آن جهت دریافت اجاره بهای پرداخت نشده یا اجور معوقه به دادگاه صالح مراجعه کند و دادخواست مطالبه اجور معوقه بدهند.
  • لازم است مخاطبان عزیز بداند که مبلغ اجور معوقه در صورتی که زیر بیست میلیون تومان باشد مرجع صالح به رسیدگی شورای حل اختلاف بوده و رسیدگی به مبالغ بیشتر در صلاحیت دادگاه عمومی است.
  • در صورتی که پس از انقضای مدت موجر هم، تصمیم به مطالبه اجور معوقه داشته باشد و هم تصمیم به تخلیه امکان جمع بین این دو نیز وجود دارد.
  • در صورت نیاز به مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص اجاره و وکیل تخلیه و وکیل متخصص سرقفلی با ما در ارتباط باشید.

 

 

مطالب مرتبط با اجور معوقه :

1- تخلیه املاک تجاری و مسکونی

2- مطالبه اجور معوقه (اجاره های عقب افتاده)

3- الزام به تنظیم سند رسمی، نکات مهم نمونه دادخواست

4- الزام به تنظیم سند رسمی اجاره وکیل متخصص اجاره

 

4.9 از 5 (820 امتیاز)
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جهت مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به وکیل دادگستری همین حالا تماس بگیرید.
تلفن ثابت:88019243-88019244
تلفن همراه :09121457035

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.