خدمات دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادگران حامی

طلاق به درخواست زوج ، شوهر

 طلاق به درخواست زوج ، شوهر

طلاق بسته نحوه درخواست و فرد متقاضی انواعی دارد که آثار و احکام متفاوتی دارند.طلاق به درخواست زوج یکی از راههای طلاق است. به عبارت دیگر در فرضی که فقط زوج به تنهایی خواهان طلاق باشد و همسر وی(زوجه) تمایلی به همراهی در پروسه طلاق نداشته باشد به این طلاق که صرفاً با درخواست یک طرف انجام می شود طلاق به درخواست زوج گفته می شود.

طلاق به درخواست زوج ، شوهر


در فرضی که فقط زوج به تنهایی خواهان طلاق باشد و همسر وی (زوجه) تمایلی به همراهی در پروسه طلاق نداشته باشد به این طلاق که صرفاً با درخواست یک طرف انجام می شود طلاق به درخواست زوج گفته می شود. فرد متقاضی می تواند با مراجعه به وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص طلاق و وکیل متخصص دعاوی خانواده و وکالت دادن به وکیل مراحل این نوع طلاق را شروع کند. طلاق به درخواست زوج چه از سوی خود خواهان طرح شود و چه توسط وکیل دادگستری مطرح شود شرایط و خصوصیات و ویژگی های دارد که به طور اختصار به آن اشاره می شود :

  • در طلاق به درخواست زوج باید تکلیف پرداخت کلیه ی حق و حقوق زوجه از جمله مهریه ، اجرت المثل ، نققه گذشته ، نفقه دوران عده، حضانت فرزندان، ملاقات فرزندان و جهیزیه روشن شود.
  • در طلاق به درخواست زوج در صورتی که این درخواست ناشی از عدم انجام تکالیف همسری از سوی زوجه نباشد مرد به تشخیص دادگاه باید از 1 تا 50 درصد اموال خود را که در طول زندگی مشترک بدست آورده است به زوجه بدهد
  • در صورتی که مرد توانایی انجام این تعهدات مالی را نداشته باشد می تواند تقاضای اعسار و تقسیط بدهد.
  • در طلاق به درخواست زوج هر چند که اصولاً مورد پذیرش دادگاه قرار می گیرد ولی ظرافت ها و حساسیت های را دارد که مراجعه به وکیل متخص خانواده و وکیل با تجربه را ضروری می نماید.

  • در صورت تمایل یا تصمیم به اخذ مشاوره و حضوری یا مشاوره ی تلفنی با دفتر وکالت ما و وکلای متخصص طلاق و دعاوی خانواده در تماس و در ارتباط باشید.


در صورت تمایل به مطالعه ی بیشتر درخصوص طلاق به لینک های زیر مراجعه کنید:

1- ازدواج، طلاق، رجوع ایرانیان مقیم خارج از کشور

2- مشاوره اجباری قبل از طلاق توافقی

3- ممنوع الخروج کردن فرزند توسط مادر و پدر

4- شرط تنصیف اموال زوج در عقدنامه

5- مهریه عندالمطالبه، مهریه عندالاستطاعه

6- صلاحیت دادگاه خانواده دعاوی خانوده وکیل خانواده


 


 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جهت مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به وکیل دادگستری همین حالا تماس بگیرید.
تلفن ثابت:88019243-88019244
تلفن همراه :09121457035

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.