خدمات دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادگران حامی

تقسیم ارث

 تقسیم ارث

  |  
بازدید: 363
  |  
امتیاز: Article Rating

 

مراحل تقسیم ارث

1- اخذ گواهی تصدیق انحصار وراثت : از طریق شورای حل اختلاف آخرین محل اقامتگاه متوفی صادر می شود . این گواهی برای ورثه یا هر ذینفع برای انجام امور حقوقی در ادارات دولتی و دفاتر اسناد رسمی بانک ها و ... نیاز است . و همین طور برای تحریر و تقسیم ترکه ابتدأ باید اقدام به اخذ گواهی تصدیق انحصار وراثت کرد .

2- در صورت توافق وراث و ذینفعان از جمله کسانی که به نفع آنها وصیت شده و یا طلبکاران متوفی می توان جلسه ای برگزار کرد و با تنظیم صورت جلسه بعد از تعیین اموال متوفی , اموال را تقسیم کرد . اما در صورت عدم رضایت هر کدام از آن ها نسبت به هر میزان از ترکه 

3- با طرح دادخواست تحریر ترکه میزان ترکه متوفی به درستی مشخص می گردد تا وراث و ذینفعان اجازه تصرف داشته باشد اما نقل و انتقال اموال بدون رضایت طلبکاران و سایر ذینفعان غیر نافذ نداشت  و بعد از تقسیم ترکه امکان نقل و انتقالات بدون رضایت سایر وراث و ذینفعان امکان پذیر است . 

4- در صورت عدم توافق در تقسیم اموال بعد از دادخواست تقسیم ترکه با طرح دعوا در دادگاه این امر را به دادگاه می سپاریم برای تقسیم و در صورت عدم امکان تقسیم ابتدا تقاضای افراز مطرح می کنیم , اگر امکان افراز اموال وجود نداشت با طرح دادخواست دستور فروش از طریق دادگاه اموال فروخته شده و مبلغ به دست آمده به نسبت سهم الارث بین وراث تقسیم می گردد .

 

 

 

مطالب مرتبط با ارث :

1- مدارک انحصار وراثت و مراحل صدور در شورا

2- سهم الارث و سهم هرکدام از ورثه از ارث، تقسیم ارث

3- کسانی که ارث می برند و سهم وراث از ماترک - وکیل ارث

4- راه های مطالبه سهم الارث - وکیل برای ارث و انحصار وراثت

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جهت مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به وکیل دادگستری همین حالا تماس بگیرید.
تلفن ثابت:88019243-88019244
تلفن همراه :09121457035

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.