خدمات دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادگران حامی

تجویز انتقال منافع ، اجاره اماکن تجاری

 تجویز انتقال منافع ، اجاره اماکن تجاری

تجویز انتقال منافع زمانی موضوعیت پیدا میکند که مستاجر اماکن تجاری قصد انتقال مورد اجاره به فرد دیگر را دارد و خود موجر نه راضی به پرداخت حق کسب و پیشه است و نه اجازه انتقال میدهد و نه مستاجر حق انتقال مورد اجاره را به طور صریح و کتبی دارد.

  |  
امتیاز: Article Rating

اجازه انتقال ملک تجاری 

 

در قراردادهای اجاره موضوع قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 1356 اصولاً مستاجر حق انتقال مورد اجاره به غیر را ندارد مگر اینکه صریحاً این حق به وی داده شده باشد. در صورتی که حق واگذاری به غیر در قرارداد اجاره به مستاجر داده شده باشد مستاجر مجبورات جهت صحت انتقال و قرار گرفتن تحت حمایت قانونگذار یا رضایت موجر را بگیرد و یا از طریق طرح دعوای «تجویز انتقال منافع» در دادگاه حقوقی خواسته خود را پیگیری بنماید.فقط در این دو صورت است که انتقال قانونی بوده و تحت حمایت قانونگذار است.

در صورت تمایل به مشورت درخصوص ابعاد مختلف قراردادهای راجع به رابطه موجر و مستاجر امکان تجاری با وکلای پایه یک دادگستری و وکیل متخصص اجاره و تخلیه اماکن تجاری در تماس و ارتباط باشید.

همچنین می توانید جهت تمایل به مطالعه درخصوص امور راجع به قراردادهای اجاره تجاری در سایت دادگران جستجو نموده و یا جهت مشاوره حقوقی با وکیل متخصص قراردادهای اجاره و وکیل متخصص سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت با دفتر وکالت ما تماس بگیرید.مطالعه مطالب مرتبط :

1-الزام به تنظیم سند رسمی اجاره وکیل متخصص اجاره

2-راههای تخلیه اماکن تجاری، وکیل اجاره وکیل تخلیه

3- تخلیه آپارتمان مسکونی، وکیل تخلیه، وکیل ملکی


 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جهت مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به وکیل دادگستری همین حالا تماس بگیرید.
تلفن ثابت:88019243-88019244
تلفن همراه :09121457035

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.