صفحه اصلی/دانستنی های حقوقی/مطالب حقوقی

اطلاعات دانستنیها و مطالب حقوقی دفتر وکالت دادگران حامی

تاریخ انتشار: شنبه 25 خرداد 1398

 دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور

امتیاز: Article Rating

زن و شوهر های ایرانی که خارج از ایران زندگی می کنند در صورتی که ازدواج آنها مطابق قانون ایران به ثبت رسیده باشد، قانون ایران، دادگاه ایران را صالح به رسیدگی به اختلافات خانوادگی آن ها می داند. در بسیاری از مواقع کشور محل اقامت هم به طور موازی قانون خود را صالح به حل اختلافات خانوادگی آن ها می داند، این اولین وجدی ترین مشکلی است که تابعیت مضاعف (تابعیت دوگانه) برای افراد ایجاد می کند، به عبارت دیگر تابعیت مضاعف تکالیف مضاعف هم روی دوش طرفین می گذارد. در هر حال کمکی که از یک وکیل دادگستری در ایران برای حل دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور برمی آید این است که در صورت وقوع اختلاف بدون نیاز به حضور فیزیکی زن یا شوهر (صرفاً با مراجعه ایشان به سفارت یا کنسولگری و دادن وکالت به وکیل دادگستری) اقدام به پیگیری موضوع در مراجع صالح (دادگاه خانواده) نماید.

دعاوی خانوادگی قابل پیگیری در این قالب عبارتند از : دعوای طلاق توافقی- دعوای طلاق یکطرفه ( از طرف زوج یا زوجه)- دعوای مطالبه مهریه و توقیف اموال- دعوای ممنوع الخروجی- پیگیری رفع ممنوع الخروجی – حضانت و ملاقات فرزندان و سایر دعاوی در صلاحیت دادگاه خانواده.

در صورت نیاز به اخذ مشاوره و کسب اطلاع در مورد نحوه ی وکالت دادن به وکیل و آگاهی از متن وکالتنامه از طریق این شماره (تماس تلفنی – وایبر- واتساپ- تلگرام) با ما در تماس و ارتباط باشید. 09121457035 در صورت نیاز به مطالعه در زمینه مطالب و موضوعات مشابه به لینک های زیر مراجعه کنید.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.