صفحه اصلی/دانستنی های حقوقی/مطالب حقوقی

اطلاعات دانستنیها و مطالب حقوقی دفتر وکالت دادگران حامی

تاریخ انتشار: یکشنبه 12 خرداد 1398

 فسخ قرارداد

امتیاز: Article Rating

فسخ یکی از راههای انحلال قرارداد است. فسخ می تواند دلیل قانونی داشته باشد یا قراردادی. با این توضیح که گاهی اوقات قانون اجازه ی فسخ و انحلال قرارداد را به یکی از طرفین می دهد و گاهی اوقات نیز شرح مندرج در قرارداد این حق را اعطا می کند. به دلیل پیچیدگی قرارداد و قواعد حاکم بر آن ضروری است قبل از انعقاد قرارداد با وکیل متخصص قرارداد مشاوره نمایید. در صورت نیاز به اخذ مشاوره یا اعطای وکالت درخصوص ابطال سند با ما در تماس و ارتباط باشید.

راههای تماس با دفتر وکالت دادگران

پس در واقع سه راه فسخ قرارداد وجود دارد :

  • فسخ به دلایل قانونی مثل خیار تدلیس، خیار مجلس و خیار تأخیر ثمن
  • فسخ به دلیل تخلف از شرط ضمن عقد مثل اینکه ضمن عقد شرط شده باشد که مورد معامله صفت خاصی را داشته باشد ولی هنگام تحویل مشخص شود که آن ویژگی موجود نیست.
  • فسخ به جهت اعمال حق فسخ مندرج در قرارداد مثل این که به یکی طرفین معامله یا هر دو این اختیارداده شود که تا مدت مشخصی حق انحلال و فسخ قرارداد داشته باشند.

در صورت نیاز به مشاوره با وکلای دادگران، با ما در تماس باشید . 88019244-88019243 در صورت تمایل به مطالعه ی بیشتر ( مطالعه ی مطالب مرتبط با فسخ قررداد) به لینک های زیر مراجعه کنید.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.