صفحه اصلی/دانستنی های حقوقی/مطالب حقوقی

اطلاعات دانستنیها و مطالب حقوقی دفتر وکالت دادگران حامی

تاریخ انتشار: یکشنبه 12 خرداد 1398

 احراز انفساخ قرارداد

امتیاز: Article Rating

انفساخ به این معناست که بعد از وقوع قراردادی که به طور صحیح واقع شده به دلایل قراردادی یا قانونی و بدون دخالت اراده طرفین معامله عقد منحل شده و از بین می رود. شرط فاسخ یا شرط ضمن عقد طرفین مبنی بر این که در صورتی که فلان واقعه ی خارجی رخ می دهد ماهیتاً نوعی انفساخ محسوب می شود. گذشته از این قانون گذار موارد و دلایلی برای انفساخ (انحلال غیر اداری) قرارداد ذکر نموده است مثل اینکه عقد وکالت به موجب فوت یا جنون یا سفاهت یکی از طرفین عقد خود به خود منحل شده و از بین می رود.

راههای تماس با دفتر وکالت دادگران لینک شود به قسمت تماس با ما

فرق انفساخ با فسخ : در فسخ قرارداد ضرورتاً باید اراده و خواست یکی از طرفین قرارداد موجود باشد. فرق انفساخ یا ابطلال : قراردادی که منسفخ می شود در زمان تشکیل به طور صحیح واقع شده و شرط صحت قرارداد را داشته است ولی بعد از آن به دلایلی که در بالا توضیح داده شد از بین می رود اما در فرض ابطال عقد از ابتدا تشکیل نشده و شرایط صحت را ندارد. فرق انفساخ با اقاله : در انفساخ انحلال بدون اداره ی طرفین اتفاق می افتد ولی در اقاله هر دو طرف قرارداد با هم اراده می کنند که عقد را منحل نمایند.

در صورت نیاز به اخذ مشاوره و اعطای وکالت به وکیل دادگستری درخصوص فسخ یا احراز انفساخ یا تشخیص وقوع اقاله با ما در تماس و ارتباط باشید.

در صورت نیاز و تمایل به مطالعه درخصوص راههای انحلال قرارداد و شرایط و ارکان و ویژگی های قراردادهای حقوقی به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.