X

 کلاهبرداری جدید از طریق کارت عابر بانک

کلاهبرداری جدید از طریق کارت عابر بانک

روش جدیدی برای کلاهبرداری رواج یافته که در آن کلاهبردار با مخاطب خود تماس گرفته و به بهانه ای وی را مجاب میکند که باید به حساب او پول بریزد و بدینوسیله فرد را تطمیع کرده و قربانی را به پشت باجه عابر بانک کشانده و یا سوءاستفاده از کم اطلاعی قربانی نیت شوم خود را عملی میکند.

  |  
بازدید: 6666
  |  
امتیاز: Article Rating

روش کلاهبرداری از طریق کارت عابر بانک 

با اعلام شماره حساب عابر بانک خود و با انتخاب گزینه انگلیسی و انجام کارهایی که فرد تماس گیرنده (ناشناس) درخواست می کرد منتظر واریز شدن وجه از ناحیه وی شدم اما با بررسی موجودی حساب خود متوجه شدم که مبلغ 26 میلیون و 500 هزار تومان از حساب بنده خارج و به حساب شماره ...... متعلق به "مجتبی . و" واریز شده است.

قانون- مرد کلاهبردار که به روش کارت به کارت اقدام به کلاهبرداری میلیونی کرده است تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

به گزارش مهر، با طرح شکایت های مشابه از سوی تعدادی از مالباختگان که به شیوه و شگرد مشابه و از سوی فردی به نام "مجتبی . و" از طریق دستگاه خودپرداز ( ATM ) مورد کلاهبرداری قرا گرفته بودند ، پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری تشکیل و به دستور بازپرس شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 31 تهران ، پرونده در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با ارجاع پرونده به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ، کارآگاهان در بررسی اظهارات مالباختگان متوجه شدند که تمامی آنها از سوی فردی ناشناس و تحت عنوان خریدار مصالح ساختمانی ، خودرو ، کاغذ ، لوازم یدکی خودروهای سنگین و .... ، که از آنها درخواست کرده تا با مراجعه به دستگاه خودپرداز و انتخاب گزینه انگلیسی نسبت به دریافت پول مورد معامله اقدام نمایند مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند .

یکی از این مالباختگان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : شخص ناشناسی از طریق تماس تلفنی ، خود را خریدار مصالح ساختمانی معرفی و از من درخواست کرد تا برای دریافت پول مورد معامله به نزدیک ترین عابر بانک رفته و رمز عابر بانک خود را در اختیار وی قرار دهم تا وجه مورد معامله را به حساب اینجانب واریز کند . من نیز با مراجعه به عابر بانک شعبه فلکه دوم تهرانپارس ، با اعلام شماره حساب عابر بانک خود و با انتخاب گزینه انگلیسی و انجام کارهایی که فرد تماس گیرنده (ناشناس) درخواست می کرد منتظر واریز شدن وجه از ناحیه وی شدم اما با بررسی موجودی حساب خود متوجه شدم که مبلغ 26 میلیون و 500 هزار تومان از حساب بنده خارج و به حساب شماره ...... متعلق به "مجتبی . و" واریز شده است.
در ادامه رسیدگی به این پرونده ، کارآگاهان دریافتند که متهم پرونده با هویت فرد دیگری به نام "مجتبی . و" اقدام به افتتاح حساب در شعبات مختلف بانکی کرده و با استفاده از این حساب ها اقدام به برداشت وجوه مالباختگان می کند. کارآگاهان با شناسایی محل سکونت مجتبی در محدوده پیروزی ـ خیابان پروانه ، به تحقیق از وی پرداخته و اطلاع یافتند که کیف حاوی مدارک شناسایی وی به شیوه سرقت داخل خودرو به سرقت رفته است .

"مجتبی . و" پس از حضور در اداره چهاردهم و با ارائه گزارش کلانتری 107 فلسطین به کارآگاهان گفت : کیف حاوی مدارک شناسایی شامل کارت ملی ، شناسنامه و .... که در صندوق عقب خودرو قرار داشت به سرقت رفت که بلافاصله با مراجعه به کلانتری 107 نسبت به طرح شکایت و اعلام سرقت مدارک شناسایی اقدام کردم .

با توجه به اظهارات مالباخته و با شناسایی حساب های بانکی در شعبات مختلف مشخص شد که تمامی این حساب ها پس از تاریخ سرقت مدارک شناسایی افتتاح حساب شده و متهم پرونده با سوء استفاده از مدارک مسروقه اقدام به کلاهبرداری از مالباختگان و برداشت غیر قانونی وجوه متعلق به آنها کرده است که بلافاصله با انجام هماهنگی های لازم با مقام قضایی ، کلیه این حساب های بانکی مسدود شدند .

سرهنگ کارآگاه فریدون رهبریان ، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر گفت : در ادامه رسیدگی به این پرونده ، کارآگاهان اداره چهاردهم موفق به شناسایی تصویر کلاهبردار نامرئی شدند که با جعل مدارک شناسایی اقدام به افتتاح حساب کرده بود .

سرهنگ فریدون رهبریان در ادامه با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصویر متهم گفت : با توجه به شناسایی مالباختگانی که تمامی آنها از سوی متهم این پرونده مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر این متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است . از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم تحقیب پلیس آگاهی شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت متهم و یا مخفیگاه و محل های تردد وی را از طریق شماره تماس 51055514 و 51055614 در اختیار اداره چهاردهم مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .

 

  • جهت مشاوره و اخذ راهنمایی از وکیل متخصص دعاوی کیفری و کلاهبرداری اینجا کلیک کنید.
  • جهت اطلاع و آگاهی از جرایم شبیه به کلاهبرداری (جرایم در حکم کلاهبرداری) اینجا کلیک کنید.
  • جهت مشاهده و رویت آدرس جدید دادسراهای شهر تهران اینجا کلیک کنید.


مطالعه مطالب مرتبط:

1- راه های اعتراض به رأی (واخواهی،تجدیدنظرخواهی،فرجامخواهی)

2- اعتراض به قرار منع تعقیب وکیل کیفری

2- مراحل شکایت و رسیدگی به جرم کلاهبرداری

3- معاملات متعدد با سند عادی، معامله معارض

4- روش دفاع در دادگاه و جلسه رسیدگی و ایرادات دادرسی

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
2.1 از 5 (20 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.