تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 تیر 1396

 تنظیم سند دعاوی حقوقی

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 935

تنظیم سند دعاوی حقوقی 

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: از هفته آینده، شماره تلفن همراه دارندگان سند رسمی در متن اسناد رسمی تنظیمی درج خواهد شد و خلاصه سند از طریق پیام کوتاه برای دارندگان سند ارسال می شود.

وی بـا اعلام این مطلب افزود: بعد از تنظیم سند رسمی، یک رمـز تصدیق در اختیار صاحبان سند قرار می گیرد تا در صورت تمایل بتوانند از طریق درگاه الکترونیکی سازمان ثبت به آدرس: www.ssaa.ir خلاصه سند را ملاحظه کنند کـه این کـار قـدم مهمی درجهت شفاف سازی و اطمینان بخشی به مـردم در رابطه با خدمات ثبتی است.

تشکیل کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی در 6 استان دیگر

وی اظهار کرد: در روزهای آینده در استانهای مازندران، قزوین، البرز، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و اردبیل که فاقد کانون سردفتران و دفتریاران بودند، این کانونها تشکیل و ارائه خدمات منظم تر و جدی تر در این حوزه ادامه پیدا خواهد کرد.

آثار تحولات عظیم صورت گرفته در سازمان ثبت در سنوات آتی بروز بیشتری خواهد داشت

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تحولات عظیم صورت گرفته در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دوره اول ریاست آیت الله آملی لاریجانی بر قوه قضائیه و بروز این فعالیتها در سنوات آتی در جامعه افزود: در این دوره با اقدامات و برنامه ریزی های موثر، موفق شدیم فرآیند سنتی یکصد ساله این سازمان را پشت سر بگذاریم و امروز با ورود دهها میلیون از سوابق ثبتی بایگانی های فرسوده در بانکهای الکترونیکی، امکان ارائه خدمات الکترونیک در حوزه های مختلف فراهم شده است. حدف سالانه میلیونها مکاتبه کاغذی برای ثبت خدمات، حذف دهها میلیون اوراق بهادار و میلیونها مراجعه غیرضروری متقاضیان خدمت از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در این زمینه است.

وی گفت: این اقدامات در چارچوب سیاست های مدون و نقشه راه مشخص طراحی شده و امروز در کنار تحول اساسی در حوزه ارائه خدمات ثبتی، شاهد ارتقاء سلامت اداری نیز می باشیم به طوری که نگاه به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به عنوان سازمانی سنتی و قدیمی به دستگاهی پیشتاز با ارائه خدمات مدرن تغییر یافته است.

ارسال الکترونیکی آگهی های ثبتی به روزنامه رسمی

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: در گذشته درخصوص آگهی های فراوانی که روزانه در رابطه با ثبت شرکتها و ثبت تغییرات آنها به شکل کاغذی و مکاتبه ای به روزنامه رسمی ارسال می شد با جعل و خطاهایی مواجه بودیم که خوشبختانه امروز این آگهی ها در سراسر کشور به صورت الکترونیکی و از طریق سیستم به روزنامه رسمی ارسال می شود و این کار باعث پیشگیری از تخلفات گردیده است.

تفویض تعیین نام شرکتها و مؤسسات به ادارات ثبت مراکز استانها

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به معضلات فراوان تمرکز تعیین نام شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سراسر کشور در تهران و مراجعات فراوان متقاضیان به پایتخت افزود: این شیوه دچار تغییرات زیادی شده و در حال حاضر این کار در مراکز استانها صورت می گیرد و تقاضاها به صورت الکترونیکی در سراسر کشور دریافت و بررسی های ماهیتی و کارشناسی در ادارات ثبت استانها صورت می گیرد. این تمرکز زدایی باعث نظم، دقت، شفافیت بهتر و سرعت در ارائه خدمت شده است.

تصور تحول ناپذیری فرآیندهای سنتی از بین رفته است

معاون رئیس قوه قضائیه، افزایش بهره وری و ارتقاء سلامت اداری را نیازمند اصلاح شیوه ها و حرکت سیستمی و برنامه ای برای دستیابی به هدف اعلام کرد و گفت: خوشبختانه این ذهنیت که تصور می شود تحول در فرآیندهای سنتی و پیچیده ثبتی در سازمان ثبت کاری سخت و طاقت فرساست، امروزه از بین رفته و گره های زیادی گشوده شده است که قطعاًٌ مردم و تمامی خدمت گیرندگان این تغییرات را احساس کرده اند و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این آمادگی را دارد که نظرات اصلاحی و دیدگاههای مردم و صاحب نظران را با گوش جان بشنود و در جهت ارتقاء و دقت و انتظام بیشتر امور به کار ببرد.

وی افزود: ارائه مطلوب خدمات ثبتی در برخی فرآیندها نیازمند همکاری دستگاهها و نهادهای مختلف است و به خصوص برای خدمات الکترونیکی نیازمند شبکه های مخابراتی مناسب و همراهی دولت در جهت بهبود کیفیت خطوط مخابراتی و اینترنت داریم.

از بین رفتن جعل با احراز هویت متقاضیان ثبتی به صورت برخط

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امروز بخش های مختلف سازمان ثبت به شکل برخط و لحظه ای، اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی را از پایگاه هویتی سازمان ثبت احوال کشور استعلام و با این کار از امکان جعل هویت جلوگیری می کند.

وی افزود: در مواردی به لحاظ حجم عظیم تراکنشها که گاهی به صورت روزانه به بیش از 500 هزار رکورد از بانک هویتی ثبت احوال نیز می رسد، متأسفانه در مواردی با اخلال در سیستم ثبت احوال مواجه بوده ایم که با همکاری های صورت گرفته، سازمان ثبت احوال گام های موثری در جهت رفع اختلالات و پیشگیری از توقف امور متقاضیان خدمات برداشته است.

وی اظهار داشت: امروز تصویری بسیار گویا و روشن از مجموعه فعالیتهای ثبتی و تقاضاهای مردم در این زمینه داریم که قطعاً تحلیل این آمار، اطلاعات بسیار ارزشمندی را برای مدیریت کشوری در اختیار می گذارد.

وی با تأکید بر نقش مؤثر ثبت آنی و الکترونیکی اسناد رسمی افزود: حاکمیت قبلاً احاطه تجمیعی بر اطلاعات مختلف ثبتی نداشت و در بسیاری از موارد نیز اطلاعات در یک دفترخانه تجمیع می شد و ممکن بود با یک آتش سوزی از بین برود که خوشبختانه امروزه با اجرای ثبت آنی، اقلام مختلف اطلاعاتی به صورت لحظه ای در بانکهای اطلاعاتی ذخیره می‌شود.

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.