X
نمونه رای طلاق توافقی

 نمونه رای طلاق توافقی

  |  
بازدید: 4128
  |  
امتیاز: Article Rating

 

حکم و رای دادگاه طلاق توافقی 

پرونده کلاسه :  .............  

مرجع رسیدگی : شعبه 258 دادگاه عمومی حقوقی (خانواده) مجتمع قضایی شهید مفتح تهران    

دادنامه شماره : ................          

خواهان : آقای............ با وکالت مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری، به نشانی میدان فاطمی 

خوانده : خانم ...........با وکالت ..................... به نشانی ..................

خواسته: صدور حکم طلاق توافقی 

گردشکار: خواهان دادخواستی به خواسته فوق به طرفیت خوانده بالا تقدیم داشته که پس از ارجاع به این شعبه و ثبت به کلاسه فوق و جری تشریفات قانونی در وقت فوق العاده / مقرر دادگاه به تصدی امضاء کننده زیر تشکیل است و با توجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح زیر مبادرت به صدور رای می نماید.

متن رای طلاق توافقی :

در خصوص دادخواست آقای .......... با وکالت آقای مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری، فرزند .......... و خانم ............ با وکالت خانم ............... وکیل پایه یک دادگستری، فرزند ............. به خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش جهت اجرای صیغه طلاق با توافق یکدیگر، با توجه به اینکه زوجین حسب مندرجات سند نکاحیه شماره .......... دفتر رسمی ازدواج شماره 10 مشهد در مورخ 78/11/7 به عقد دائم یکدیگر درآمده اند و علیرغم سپری شدن حدود دوازده سال از عقد و اینکه طرفین فاقد فرزند مشترک می باشد به دلیل عدم تفاهم در زندگی مشترک متفقا اصرار بر طلاق دارند و زوجه از کل حقوق مالی خود اعم از مهریه و نفقه ایام عده و نحله و اجرت المثل و غیره که بر ذمه زوج بوده کلیه مهریه،نفقه،اجرت المثل را زوجه به زوج بذل می نماید و ادعایی علیه شوهرش ندارد و زوج نیز با قبول بذل حاضر به مطلقه نمودن زوجه گردیده است و جهیزیه زوجه نیز توافق حاصل است و زوجین فرزند مشترک نیز ندارند و با توجه به وضعیت زوجه و اظهارات ایشان در جلسه رسیدگی و حسب گواهی پزشکی که در پرونده مضبوط است زوجه اقرار میدارد که باردار نمی باشد النهایه چون نصایح دادگاه و سعی و تلاش داوران نیز موثر در سازش و آشتی زوجین نبوده و امکان ادامه زندگی مشترک بین ایشان عملا منتفی بوده، لذا دادگاه مصلحت را در وقوع طلاق دانسته و مستندا به بند یک ماده 8 قانون حمایت خانواده و ماده واحده قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق، حکم به طلاق توافقی(طلاق خلع) جهت اجرای صیغه طلاق از نوع خلع (نوبت اول) را صادر و اعلام می نماید تا زوجین با مراجعه به یکی از دفاتر رسمی طلاق نسبت به اجرای صیغه شرعی طلاق و ثبت آن اقدام نمایند. مدت اعتبار این گواهی سه ماه است و این رای یکی از دفاتر رسمی طلاق نسبت به اجرای صیغه شرعی طلاق و ثبت آن اقدام نمایند. مدت اعتبار این گواهی سه ماه است و این رای حضوری بوده و ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در محاکم محترم تجدیدنظر استان تهران می باشد.

رئیس شعبه 258 دادگاه خانواده دو تهران

 

 

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
2.14 از 5 (22 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.