تاریخ انتشار: شنبه 27 اردیبهشت 1399
مشاوره حقوقی رایگان - وکالت رایگان !!!

 مشاوره حقوقی رایگان - وکالت رایگان !!!

در کشور ما اصولاً وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی رایگان نیست و کسانی که در رابطه با این عنوان تبلیغ میکنند یا دانش و تجربه و تخصص کافی و لازم را ندارند و یا اهداف دیگری در پس این تبلیغات نهفته است. از جمله اینکه فرد گرفتار (کسی که مشکل حقوقی دارد) را به محل کار و دفتر وکالت خود کشانده و فرد را با بهانه هایی مثل اخذ حق الوکاله در اخر کار یا شراکت در خواسته تطمیع و مجاب و مجبور به انعقاد قرارداد می نماید در هر حال توجه داشته باشید که هیچ چیز با ارزشی رایگان نیست و هیچ فرد متخصص دانش و تجربه و تخصص خود را رایگان در اختیار عموم قرار نمیدهد با این وجود دفتر وکالت دادگران حامی به افرادی که توانایی گرفتن وکیل را ندارند از طریق تلفن، مشاوره حقوقی ارائه می نماید.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 7292

 

مشاوره حقوقی و وکالت رایگان 

چند نکته در خصوص وکالت و مشاوره رایگان: 

1- همانطور که گفته شد مشاوره حقوقی و وکالت دادگستری اموری تخصصی و خدماتی حرفه ای هستند و علی الاصول به صورت رایگان ارائه نمی شوند.

2- قانونگذار وکلای دادگستری را ملزم نموده که در کنار انجام کاراهای معمول خود در سال تعدادی پرونده رایگان هم انجام بدهند این مسئله در قالب قبول وکالت معاضدتی یا تسخیری انجام میشود. 

3- وکالت معاضدتی با تقاضای فرد متقاضی به اداره معاضدت کانون وکلا و طی تشریفات قانونی انجام میشود.

4- وکالت تسخیری در پرونده های کیفری که حضور وکیل ضرورت دارد ولی متهم از انتخاب وکیل امتناع میکند یا ناتوان از انتخاب وکیل است، مصداق دارد و به تشخیص و دستور قاضی دادگاه به کانون وکلا انجام میشود. 

5- برای استفاده از شرایط وکالت معاضدتی به مرکز امور مشاوران حقوقی واقع در تهران خیابان جردن خیابان گلفام مراجعه نمائید. 

6- همچنین از طریق شماره تلفن 129 امکان اخذ مشاوره حقوقی رایگان وجود دارد. 

7- این واقعیت در نظر داشت که مشاوره حقوقی و وکالت رایگان چون جنبه الزامی و تحمیلی به وکیل دادگستری را دارد یقینا از نظر کیفیت با موردی که وکیل انتخابی است متفاوت بوده و در نتیجه هم موثر است.

8- مرحله انتخاب وکیل و مشاوره با وکیل در جریان حکم دادرسی شاید مهم ترین مرحله باشد چرا که تدبیر و تشخیص و تصمیم وکیل رونده یک دادرسی و نتیجه آن را تعیین میکند. پس توصیه میشود به دنبال وکیل رایگان نباشید و با کمی تحقیق یک وکیل منصف با دستمزد و حق الوکاله منطقی انتخاب نمائید و یا اگر توانای مالی داشتن یک وکیل را ندارید مراحل دعوای خود را تحت نظر یک وکیل خوب و مشاور حقوقی به انجام برسانید. 

 

شرح یک خبر در خصوص وکالت رایگان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان‌شرقی اظهارکرد: در بخش پیشگیری‌های حقوقی و قضایی فعالیت‌هایی برای ارتقای آگاهی‌های حقوقی به منظور کمک به افزایش آگاهی‌های حقوقی افراد در خصوص قوانین انجام شده است. 
وی همچنین درباره برنامه‌های اجرا شده این معاونت در بخش ارتقای آگاهی‌های عمومی تصریح کرد: تهیه و تنظیم دانستنی‌های حقوقی به صورت کتابچه در 12 جلد با موضوعات پیام پیشگیری در رابطه با نحوه مراجعه به محاکم قضایی، روابط موجر و مستاجر، تغییر سن، تغییر نام‌خانوادگی، اصلاح و ابطال شناسنامه و همچنین پیام‎های آموزشی در ارتباط با قانون صدور چک، سفته، مطالبه وجه، تعهدات ضامنی و چگونگی معاملات اتومبیل و تنظیم سند خودرو از جمله فعالیت‎های اجرا شده است.  مسعودی‌فر ارتقا و توسعه مراکز مشاوره حقوقی رایگان و کمک به   کاهش جمعیت کیفری زندان با اهتمام به توسعه و تقویت بازرسی دوره‌ای از زندان‌ها را از دیگر فعالیت‌های بخش پیشگیری‌های حقوقی و قضایی بیان کرد.
وی با بیان اهمیت ایجاد صلح میان مردم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، بر لزوم توسعه و ترویج فرهنگ داوری و صلح و سازش تاکید کرد و این مهم را از جمله اقدام‌های این معاونت برای پیشگیری از وقوع جرم خواند.  این مقام قضایی افزود: در این راستا فعالیت‌هایی برای تشکیل و تقویت نهادهای داوری و برقراری صلح و سازش انجام شده است.  مسعودی‌فر برگزاری نشست تخصصی نهاد داوری و قضا‌زدایی با حضور رییس کل دادگستری استان، قضات‌، وکلا، اساتید دانشگاه و فعالان اقتصادی به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم این دادگستری را در راستای تحقق اهداف این معاونت برای تقویت نهادهای داوری عنوان کرد و ادامه داد: از مهمترین بحث‌های این نشست می‌توان به ارایه موضوعات و محورهای مورد توجه در زمینه پیشگیری‌های حقوقی و قضایی، استفاده از نهادهای غیرقضایی مانند مراکز داوری و اجرای ثبت اشاره کرد. 
وی توسعه دانش و ترویج فرهنگ پیشگیری و ارتقای آگاهی‌های عمومی و ارایه مشاوره و آموزش مهارت‌های اساسی زندگی با هدف کاهش معضل طلاق را هم از مهمترین کارهای این معاونت در بخش پیشگیری‌های اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد. 

 


 

اجرای طرح‌های پژوهشی در حوزه‌های رسانه و طلاق 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی فعالیت‌های پژوهشی و کاربردی در خصوص جرایم و آسیب‌های اجتماعی این استان پرداخت و گفت: بررسی تاثیرات اجتماعی و فرهنگی رسانه‌های نوین در میان جوانان 15 تا 35 ساله تبریزی و بررسی عوامل موثر بر بروز واقعه طلاق با انجام مطالعه موردی در دادگاه‌های خانواده تبریز، 2 طرح پژوهشی این معاونت به شمار می‌آید. 
مسعودی‌فر در ادامه عملکرد شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی این دادگستری را تشریح کرد و گفت: این شورا که متشکل از مدیران ارشد استان است به اصلاح ساختار، تقویت کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی زیر نظر این شورا می‌پردازد.
 تشکیل کارگروه بررسی و شناسایی قوانین و مقررات زمینه‌ساز و تسهیل کننده به جرایم و کارگروه کمک به تشکیل و تقویت نهاد داوری، همچنین کارگروه پیشگیری از جرایم سایبری از جمله اقدام‌های شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان‌شرقی محسوب می‌شود. 
وی با بیان اینکه کارگاه‌های منطقه‌ای علمی ـ کاربردی استان با رویکرد شناسایی و بررسی آسیب‌های اجتماعی منطقه‌ای از دیگر فعالیت‌های این معاونت است، اظهار کرد: ارایه راهکارهای مناسب برای پیشگیری و برخورد با جرایم مهم و همچنین تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان‏ها با توجه به وضعیت جغرافیایی در قالب برگزاری کارگاه‌های علمی – منطقه‏ای اجرایی شده است.  

 

 

مطالب مرتبط با وکیل دادگستری: 

1- مراحل انتخاب وکیل دادگستری

2- محدوده اختیارات دادگستری

3- تماس با وکیل دادگستری در تهران

4- طلاع از فواید داشتن وکیل دادگستری

5- ویژگیهای وکیل خوب

 

ثبت امتیاز
نظرات

جمعه, 03 اردیبهشت,1400

مرتضی خانگل زاده

با سلام وخسته نباشید،بنده حدود چندسالی میشه که ازخانوم اولم جدا شدم بااینکه وسایل خونموبرده جای مهریه ولی باز بابت مهریه حضانت پسر۶سالموگرفته باشرط هفته ایی ۳ساعت ملاقات که بنده طی دادخواستی این مدت رابه ۲۴ساعت تغییر دادم که این کار در دفترامور مددکاری واجتماعی انجام میگرفت که برای راحتی خویش تحویل گرفتن وتحویل دادن‌بچه درمحل سکونت اینجانب صورت میگرفته اخیرا پسرم‌که۹سالش شده وقتی پیش من اومد گفتش توگوشی مادرش عکس که ازرابطه نامشروع آن‌با شوهرخاله اینجانب بودش رو دیده واز رفتن پیش مادرش امتناع میکنه هرچندکه مادرش که بایدجمعه برای گرفتن‌ پسرم هماهنگ میکرد اینکارو نکرد وچندرورزی خبری ازش نبود که بعد از چند روز تماس گرفته وتهدیدمیکرد که یابچه رو میدی یا مامور میارم‌ منم بهش گفتم‌ که نمیتونم برخلاف میل‌پسرم‌اینکارو بکنم ولی خودش میتونه بیاد و ببرتش ولی اون نیومد کهوبعد ازچندروز برام یه ابلاغیه اومده که۲۴ ساعت‌فرصت دارم‌که‌بچه‌رو به‌مادرش برسونم‌ وگرنه طبق ماده ۶۳۹ باهام برخورد میکنه اونم در روز ۵شنبه دستم رسید میخوام شما عزیزان‌راهنماییم‌کنین که چه کارس میتونم انجام بدم اولاکه من نگفتم بچه رو نمیدم‌ گفتم‌چند روز صبرکنه تاحال بچه خوب شه بعدشم که قبول نکرد گفتم‌خودش بیاد ببره دوما دوست خودمم دوست ندارم بااین حال و روز بچموببره

یکشنبه, 20 تیر,1400

وجیهه

سلام وقتتون بخیر من خانم هستم مدتیه جدا از همسرم زندگی میکنم ایشون رای تمکین رو گرفته درخواست سازش هم داده ولی من قبول نکردم. به من گفتم از طریق ارسال اظهار نامه برای فراهم کردن شرایط زندگی خانه و اساسیه میتونم درخواست نفقه کنم به ایشون 48 ساعت وقت دادم تا فراهم کنن ولی هیچ اقدامی نکردن فقط درجواب اظهار نامه من نوشتن که باوجود شرایط تمکین من قبلا تمکین نکردم ودرخواست سازششون رو رد کردم و برای گمراه کردن دادگاه در مراحل بعدی این اظهار نامه رو دادم. ضمن اینکه تا جایی که من اطلاع دارم ایشون خونه و اساسیه ندارن و من مدتی پیش وسایلی که در خانه اجاره ای مشترک داشتیم رو تخلیه کردم و اجازه منزل هم تمام شده. میخواستم ببینم درجواب اظهار نامه اون چی باید بنویسم و برای مطالبه نفقه چه اقداماتی لازمه انجام بدم؟؟ ممنون میشم

یکشنبه, 20 تیر,1400

وجیهه

سلام وقتتون بخیر من خانم هستم مدتیه جدا از همسرم زندگی میکنم ایشون رای تمکین رو گرفته درخواست سازش هم داده ولی من قبول نکردم. به من گفتم از طریق ارسال اظهار نامه برای فراهم کردن شرایط زندگی خانه و اساسیه میتونم درخواست نفقه کنم به ایشون 48 ساعت وقت دادم تا فراهم کنن ولی هیچ اقدامی نکردن فقط درجواب اظهار نامه من نوشتن که باوجود شرایط تمکین من قبلا تمکین نکردم ودرخواست سازششون رو رد کردم و برای گمراه کردن دادگاه در مراحل بعدی این اظهار نامه رو دادم. ضمن اینکه تا جایی که من اطلاع دارم ایشون خونه و اساسیه ندارن و من مدتی پیش وسایلی که در خانه اجاره ای مشترک داشتیم رو تخلیه کردم و اجازه منزل هم تمام شده. میخواستم ببینم درجواب اظهار نامه اون چی باید بنویسم و برای مطالبه نفقه چه اقداماتی لازمه انجام بدم؟؟ ممنون میشم

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.