تاریخ انتشار: دوشنبه 21 مهر 1399
چگونه طلاق توافقی بگیرم ؟

 چگونه طلاق توافقی بگیرم ؟

یکی از رایج ترین و متداول ترین و در عین حال راحت ترین راه های انجام طلاق، طلاق توافقی یا طلاق مبتنی بر توافق زن و شوهر است.در قانون و شریعت به این نوع طلاق طلاق خلع یا مبارات گفته شده است و واژه طلاق توافقی یک واژه عامیانه و عرفی است.در ادامه مطالب تلاش شده است مراحل انجام طلاق توافقی و یک نمونه پرونده عملی جهت استحضار و اطلاع مخاطبان گرامی آورده شود.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1795

 

چگونه می توان طلاق توافقی گرفت ؟

1- اولین سوال پس از تصمیم به طلاق توافقی از سوی زن و شوهر این است که "چگونه طلاق توافقی بگیرم ؟"و پس از آن پیدا کردن بهترین و مناسب ترین و سریعترین و کم هزینه ترین راه برای انجام طلاق توافقی.

2- برای انجام طلاق توافقی اولین گام پس از پاسخ به سوال اساسی چگونگی انجام آن مراجعه زن و شوهر با هم  به مرکز مشاوره و غربالگری بهزیستی و شرکت در جلسات مشاوره خانواده با روش و در مواعدی که به ایشان اعلام می شود ( 6 جلسه با فاصله 10 روز و جمعاً به مدت 2 ماه) می باشد.

3- گام بعدی مراجعه به دفتر خدمات قضایی و ثبت دادخواست طلاق توافقی یا طلاق خلع یا طلاق مبارات است.زوجین پس از پایان مراحل مشاوره و غربالگری و دریافت گواهی شرکت در ان جلسات و نظریه مشاور خانواده و روانشناس مبنی بر عدم امکان سازش به دفتر خدمات قضایی مراجعه نموده و با ضمیمه کردن مدارک لازم برای طلاق توافقی مراحل طلاق توافقی را استارت زده و شروع می نماید.

4- پس از ثبت درخواست و ارجاع آن به دادگاه خانواده صالح بعد از چند روز با تعیین شعبه برای زوجین پیامکی حاوی شماره شعبه ، شماره پرونده ارسال می شود و در صورتی که پرونده کامل بوده باشد وقت رسیدگی هم تعیین می شود و اگر پرونده کامل نباشد اخطار رفع نقض صادر می شود.

5- مرحله دیگر از مراحل انجام طلاق توافقی شرکت در جلسه رسیدگی دادگاه است.قاضی دادگاه خانواده توافقات طرفین را در صورتجلسه دادگاه می نویسد و زوجین جهت انجام پروسه داوری به داور ارجاع می شوند.

6- پس از انجام داوری و اعلام نتیجه آن شعبه رسیدگی کننده، قاضی اقدام به صدور گواهی عدم امکان سازش نموده و طرفین با اخذ گواهی قطعیت از شعبه مربوطه و زوجه با انجام آزمایش عدم بارداری و دریافت پاسخ آن، زن و شوهر به اتفاق به دفترخانه طلاق جهت اجرای صیغه طلاق مراجعه می نمایند.

7- در صورتی که زن و شوهر خود بخواهند مراحل طلاق توافقی فوق را طی کنند در سریع ترین حالت یک پروسه زمانی 3 ماهه را باید در نظر بگیرند.

8- اگر یک وکیل متخصص طلاق توافقی داشته باشید ممکن است مراحل فوق در زمانی خیلی خیلی کوتاهتر و بدون اینکه نیاز به حضور و دخالت و درگیری شما با هیچ یک از مراحل فوق باشد پروسه طلاق توافقی را طی نمایید.

9- ما در دفتر وکالت دادگران طلاق توافقی را در سریع ترین زمان و با منصفانه ترین دستمزد ممکن و متصور با توجه به کارهای انجام شده برای شما مدیریت و پیگیری خواهیم نمود.

 

 

 

مطالب مرتبط با طلاق توافقی :

1- طلاق توافقی، شرایط، مراحل، مدارک لازم

2- وکالت در طلاق توافقی، وکالتنامه طلاق

3- مراحل رسیدگی به دعوای طلاق توافقی

4- دلایل و موارد 9 گانه طلاق به درخواست زن

5- چگونه یک وکیل خوب و مجرب برای طلاق و خانواده پیدا کنم؟

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.