تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 27 تیر 1396

 مخالفت مجلس با بکارگیری افراد بازنشسته در سازمان بازرسی کل کشور

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 680

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به جزئیات طرح دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور به بکارگیری افراد بازنشسته در این سازمان مخالفت کردند.

براساس تبصره 3 ماده 3 این طرح، سازمان بازرسی می‌توانست رسما از افراد بازنشسته با حداقل مدرک کارشناسی و واجد شرایط در امور تخصصی استفاده کند و به کارگیری افراد مذکور در این تبصره از مقررات عمومی استخدامی مستثنی بوده و حق‌الزحمه آنان از محل اعتبارات مصوبه سالانه سازمان پرداخت خواهد شد.

همچنین در تبصره 2 این ماده با بازرسان سازمان که دارای رتبه قضائی نمی‌باشند به پیشنهاد رئیس سازمان و رئیس قوه قضائیه و با توجه به وظایف محوله حداکثر تا معادل فوق‌العاده قضائی گروه پنج آئین‌نامه پرداخت فوق‌العاده مخصوص قضایی مصوب 1351 و اصلاحات بعدی آن به عنوان فوق‌العاده شغل قابل پرداخت می‌باشد.

براساس این گزارش پس از بیان اظهارات موافقان و مخالفان و با توجه به اینکه حذف این ماده مطرح شده بود، حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت اظهار کرد: این تبصره‌ها دارای بار مالی بوده و مخالف اصل 75 قانون اساسی است و با توجه به اینکه نگاه شورای نگهبان درباره تفسیر اصل 75 وجود دارد ضرورت دارد که کمی درنگ کنیم.

مجید انصاری، معاون پارلمانی رییس جمهور نیز در مخالفت با تصویب تبصره 3 این ماده گفت: تصویب آن به منزله چک سفید امضاست و به سازمان بازرسی اجازه می دهد که بی حد و حصر از بازنشستگان استفاده کند.

وی اخطار اصل 75 را به رای گذاشت و نمایندگان مجلس نیز با 145 رای موافق و 24 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 202 نماینده حاضر با این تبصره‌ها مخالفت کردند.

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.