X

 مجازات استفاده از سلاح سرد و گرم

مجازات استفاده از سلاح سرد و گرم

  |  
بازدید: 2703
  |  
امتیاز: Article Rating

جرم حمل سلاح گرم و سرد

دستگاه قضایی در مقابله با جرایم خشن برخورد شدید خواهد داشت و در این رابطه از هیچ‌گونه اقدام قانونی چشم‌پوشی نخواهد کرد. با توجه به افزایش حمل سلاح سرد در بین افراد شاهد افزایش وقوع برخی از جرایم هستیم. 

استفاده از سلاح سرد در وقوع جرایم خشن تاثیرگذار است و بیشتر از نیمی از ارتکاب جنایت‌ها در کشور با سلاح سرد انجام می‌شود. 

چاقوکشی و حمل برخی از سلاح‌های سرد همچون شمشیر و قداره به الگویی رفتاری منفی تبدیل شده است،افراد به خاطر تزلزل شخصیت، این گونه سلاح‌ها را با خود حمل می‌کنند؛ چرا که حمل این سلاح‌ها حس اعتماد به نفس و شجاعت کاذب به آنان می‌دهد. 

از آنجایی که مدیریت احساسات به بسیاری از جوانان و نوجوانان آموزش داده نشده است، جوانان در هنگام خشم سلاح را از جیب خارج کرده و مرتکب جنایات تأسف انگیز می‌شوند. 

در این راستا مهارت‌های زندگی و اجتماعی، کنترل خشم، تشدید و وضع قانون خرید، فروش، نگهداری و حمل سلاح‌های سرد نامتعارف، مجازات عرضه کنندگان این نوع چاقوها و اطلاع رسانی دقیق و به موقع به جوانان و خانواده‌ها را از جمله راه‌های جلوگیری از این آسیب رفتاری به شمار می آیند.

محاکم قضایی به هیچ وجه در برابر این قبیل مجرمین اغماض نکرده و با اجرای طرح مقابله با جرائم خاص به ویژه استفاده کنندگان سلاح سرد، تشدید مجازات آنان را در دستور کار قرار خواهند داد.

 


مطالعه مطالب مرتبط:

1- انواع قتل عمد و بازخوانی یک پرونده قتل واقعی

2- قتل، ضرب و جرح، جرایم علیه جسم افراد

3- جرایم مرتبط با مواد مخدر، وکیل دعاوی کیفری

4- نحوه شکایت کیفری در دادسرا وکیل کیفری

5- پرداخت دیه و ارش و ضمانت اجرا و راههای الزام

 

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
2 از 5 (24 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.