X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 تیر 1396

 مجازات استفاده از سلاح سرد و گرم

امتیاز: Article Rating

تماس با بهترین وکیل و مشاور حقوقی: 88019244 و 88019243

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز گفت: دستگاه قضایی در مقابله با جرایم خشن برخورد شدید خواهد داشت و در این رابطه از هیچ‌گونه اقدام قانونی چشم‌پوشی نخواهد کرد. 

وی با اشاره به افزایش جرائم همراه با حمل سلاح سرد افزود: با افزایش حمل سلاح سرد در بین افراد شاهد افزایش وقوع برخی از جرایم هستیم. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز گفت: استفاده از سلاح سرد در وقوع جرایم خشن تاثیرگذار است و بیشتر از نیمی از ارتکاب جنایت‌ها در کشور با سلاح سرد انجام می‌شود. 

وی با بیان اینکه چاقوکشی و حمل برخی از سلاح‌های سرد همچون شمشیر و قداره به الگویی رفتاری منفی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: افراد به خاطر تزلزل شخصیت، این گونه سلاح‌ها را با خود حمل می‌کنند؛ چرا که حمل این سلاح‌ها حس اعتماد به نفس و شجاعت کاذب به آنان می‌دهد. 

او گفت: از آنجایی که مدیریت احساسات به بسیاری از جوانان و نوجوانان آموزش داده نشده است، جوانان در هنگام خشم سلاح را از جیب خارج کرده و مرتکب جنایات تأسف انگیز می‌شوند. 

وی آموزش مهارت‌های زندگی و اجتماعی، کنترل خشم، تشدید و وضع قانون خرید، فروش، نگهداری و حمل سلاح‌های سرد نامتعارف، مجازات عرضه کنندگان این نوع چاقوها و اطلاع رسانی دقیق و به موقع به جوانان و خانواده‌ها را از جمله راه‌های جلوگیری از این آسیب رفتاری برشمرد. 

او گفت: محاکم قضایی استان به هیچ وجه در برابر این قبیل مجرمین اغماض نکرده و با اجرای طرح مقابله با جرائم خاص به ویژه استفاده کنندگان سلاح سرد، تشدید مجازات آنان را در دستور کار قرار خواهند داد.

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.