تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 تیر 1396

 كلاهبرداری از طریق افتتاح حساب به نام دیگران

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 2075

کلاهبرداری وکیل کیفری 

به گزارش جام‌جم، چند روز پيش زن جواني با حضور در مركز پليس تهران عليه شوهرش به اتهام جعل و كلاهبرداري شكايت كرد.

شاكي گفت:‌ چندي پيش شوهرم كه مدير يك شركت بازرگاني است، در سه بانك خصوصي به نام من حساب بانكي افتتاح كرد تا در صورت نياز، پول هايش را به حساب من واريز كند. با اعتمادي كه به وي داشتم، فكر نمي‌كردم مرا فريب داده و دچار دردسر كند.

شاكي اضافه كرد: از دو ماه پيش ميان ما اختلاف پيش آمد و من پس از قهر به خانه پدري‌ام رفتم. از آن موقع به بعد ديگر شوهرم به سراغم نيامد.

وي يادآور شد: تلفن همراهش خاموش بود و دفتر مشتركش را هم تخليه كرده بود.

جستجويم براي يافتن وي بي‌نتيجه بود تا اين‌كه چند روز پيش مردي با مراجعه به خانه پدري‌ام يك برگه حكم قضايي مبني بر دستگيري‌ام را نشان داد و خواست همراه وي به كلانتري بروم.

شاكي يادآور شد: با حضور در كلانتري متوجه شدم شوهرم با او معامله كرده و تعدادي چك با امضاي من به وي داده است. شوهرم با سوءاستفاده از اعتمادم، به نام من از بانك دسته‌چك گرفته و با جعل امضايم، تعدادي چك به اين مرد داده و يكصد ميليون تومان از وي كلاهبرداري كرده است.

در اين مرحله، ماموران با استعلام از بانك‌هاي صادركننده چك‌ها، متوجه شدند زن شاكي در اين بانك‌ها حساب بانكي باز كرده و شوهرش به نام وي دسته‌چك گرفته است.

با مشخص شدن اين موضوع، جستجو براي دستگيري مرد شياد ادامه يافت تا اين‌كه در ادامه ده‌ها شهروند تهراني ديگر هم با حضور در مركز پليس، شكايت‌هاي مشابهي را ارائه كردند.

 

ردپاي متهم فراري در كلاهبرداري‌هاي مشابه

در تحقيق از اين افراد معلوم شد آنها با صاحب يك شركت بازرگاني كه مرد جواني بود، معامله كرده و در قبال فروش كالا، چك‌هايي با امضاي يك زن تحويل گرفته و هنگام نقد كردن آن متوجه بلامحل بودن چك‌ها شده‌اند.

در ادامه تحقيقات، معلوم شد مرد شياد با اين شيوه 400 ميليون تومان از مردم كلاهبرداري كرده است.

بنابراين گزارش، در پي افزايش اين شكايت‌ها، با دستور قضايي بازپرس شعبه 12 دادسراي ناحيه 2 تهران، تحقيقات گسترده پليس براي دستگيري كلاهبردار فراري ادامه دارد.

 

مطالب مرتبط با کلاهبرداری:

1- راههای شکایت چک بلامحل - چک برگشتی

2- مراحل شکایت و رسیدگی به جرم کلاهبرداری

3- انواع مجازات چک بلامحل

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.