تاریخ انتشار: شنبه 30 فروردین 1399
وکیل خانواده - وکیل برای دعاوی و اختلافات خانوادگی

 وکیل خانواده - وکیل برای دعاوی و اختلافات خانوادگی

دعاوی و اختلافات خانوادگی در نگاه اول ساده به نظر می رسند در حالی که به جهت گره خوردن اختلافات مادی با مسائل عاطفی و روانی مدیریت کردن دعاوی خانوادگی بسیار پیچیده و طاقت فرسا است. زن یا شوهری که برای مدیریت دعاوی و اختلافات خانوادگی به یک وکیل خوب و متخصص و با تجربه دعاوی خانواده مراجعه میکند گام اول را در پیگیری یک دعوا درست و اصولی برداشته اند.

امتیاز: Article Rating

ویژگی های یک وکیل خوب خانواده

1- یک وکیل خوب برای دعاوی خانوادگی ضرورتاً باید تجربه دانش و اطلاعات کافی در این خصوص را داشته باشد و پرونده های متعدد و موفق در مورد دعاوی خانواده داشته است.

2- یک وکیل خوب خانواده کسی است که در مورد مشکلتان به شما یک ذهنیت واقعی می دهد و گاهی صلاح را در این میبیند که شما را از تصمیمی که گرفته اید بر حذر دارد هر چند برایتان خوشایند نباشد.مثلاً گاهی زوج (مرد) به یک وکیل خانواده برای انجام کارهای طلاق خود مراجعه می نماید و ممکن است از طرف آن یک وکیل متخصص دعاوی خانواده چیزهایی بشنود که برایش خوشایند نباشد مثل اینکه برای طلاق عجله نکند و دست نگه دارد چون ممکن است با مسئولیت اعمال شرط نصف اموال مواجه شود و یا ضرورت پرداخت مهریه و حقوق مالی زوجه پیش آید در این فرض ممکن است شرایط خوبی برای وی ایجاد ننماید که البته همه اینها تحت مدیریت یک وکیل خانواده قابلیت سر و سامان دادن و نزدیک کردن زوج به خواسته خود را دارد و لازم است قبل از اقدام مقدماتی انجام شود.

3- یک وکیل دعاوی خانواده برای شما معجزه نمی کند!!!  و کار وکیل صرفاً انتخاب راه درست و پیش بینی دعاوی احتمالی آینده و بطور کلی مدیریت حقوقی یک دعوا است. این درست ترین و منطقی ترین روشی است که می توان یک دعوای حقوقی را مدیریت نمود و اصولاً نتیجه رعایت این روش و چنین اقدامی موفقیت در دعوا است.

4- فردی که به موقع به یک وکیل خانواده مراجعه می کند و در زمان خود اقدامات و دعاوی لازم و پیش بینی های ضروری یا به عبارت دیگر پیش دستی را در مکان و زمان مناسب انجام می دهد، خیلی بعید است نتیجه کلی این دعاوی، در نهایت برای وی شکست باشد.

5- بر خلاف آنچه که بعضی فکر می کنند ویژگی یک وکیل خانواده خوب، پنهان کاری و دروغگویی و قلب واقعیت یا به تعبیر عامیانه قالتاق بودن نیست. چرا که حکما گفته اند "راه نجات در صداقت است". به تجربه دریافته ام و با یقین می گویم که صداقت و حرکت در مسیر درست هم شما را به آرامش می رساند و هم به خواسته و مقصود نزدیک می کند.

 

 

 

روش اقدام وکلای خانواده ما - دادگران حامی

1- دفتر وکالت دادگران و وکلای خانواده ما در جلسه انعقاد قرارداد وکالت، موکلین و مراجعین را به انجام امور موهوم و دور از ذهن امیدوار نمی کند و روش ما چنیین است که اگر کاری انجام شدنی نباشد صادقانه این را به موکل می گوییم.

2- خدا را شاکریم که از سر نیاز به دریافت حق الوکاله، پرونده ای را قبول نمی کنیم و ای بسا مواردی که مراجعه کننده با شنیدن عدم امکان اقدام  و عدم امکان موفقیت در دعوا و عدم وجود و عدم امکان تصور حقی برای وی، دفتر ما را ترک کرده و اسیر وعده های واهی معدود همکاران بد اخلاق می شود و در نهایت چیزی نصیب وی نمی گردد.

3- ما هیچ گاه خود را در حق الوکاله با موکل شریک نمی دانیم و نمی کنیم.حتی اگر موکل از سر اضطرار چنین بخواهد.دیده ایم و شنیده ایم بعضی از معدود همکاران، در حق الوکاله با اعداد و ارقام و درصد های قابل توجه با موکل خود شریک شده و در نهایت چالش و درگیری و دعواهای فراوان بین وکیل و موکل شکل گرفته است.

4- فلسفه وجودی وکیل دادگستری صرفاً کسب درآمد یا توجه به مادیات نیست و به اقتضای شأن وکالت، که داشتن دغدغه عدالت است، و از باب زکات علم، خود را ملزم به پاسخگویی و گره گشایی به موکلین و حتی افراد دیگر و مشاوره گیرنده ها می دانیم.

5- وکلای خانواده دفتر وکالت دادگران حامی خود را ملزم و مقید نموده اند که به سوالات کوتاه تلفنی بدوم دریافت هزینه پاسخ دهند.

6- آگاهی حق موکل است، از بدو تا ختم رابطه بین وکیل و موکل در کلیه دعاوی اعم از  دعاوی خانوادگی و غیر آن، موکل حق دارد از وکیل سوال کند و وکیل باید پاسخگو باشد مثلاً  حق موکل است که مجوز و پروانه کار وکیل را رویت کند یا حق موکل است که بداند پرونده وی در چه مرحله ای است و به اصطلاح از وکیل خود گزارش کار بخواهد. اما موکل نیز باید توجه داشته باشد که آن وکیل فقط یک موکل ندارد و فقط یک پرونده را مدیریت نمی کند و گاهی اوقات امکان پاسخگویی نیست و باید منتظر پاسخ وکیل بماند. زمان معقول برای پاسخگویی یک وکیل در مواقع بسیار ضروری چند ساعت و در مواقع غیر ضروری یا پیگیری و اخذ گزارش کار از سوی موکل حدوداً یک روز است.

 

 

7- جهت آشنایی با روش های کلی و عمومی و مطالعه در باره ما (دفتر وکالت دادگران حامی) به صفحه ای با همین نام در سایت ما مراجعه نمایید.

8- جهت اطلاع از فهرست دعاوی خانوادگی و تعریف مهم ترین دعاوی خانوادگی به صفحه ای با همین عنوان در سایت ما مراجعه نمایید.

9- جهت آشنایی با روش انتخاب وکیل خوب برای دعاوی خانواده و شناخت وکیل خوب خانواده به مقاله ای با همین عنوان در سایت دادگران حامی مراجعه نمایید.

10- جهت اطلاع از موارد 9 گانه طلاق به درخواست زن به مقاله ای با همین عنوان در سایت دادگران حامی مراجعه نمایید. 

11- جهت آگاهی از شرایط طلاق به درخواست زن به مقاله ای با همین عنوان در سایت ما مراجعه نمایید.

12- جهت اطلاع از روش های طلاق به درخواست مرد به مقاله ای با همین عنوان در سایت ما مراجعه نمایید. 

 


 مطالب مرتبط با وکیل خانواده :

1- فهرست دعاوی خانوادگی، صلاحیت دادگاه خانواده

2- حق طلاق زن، وکالت طلاق توافقی برای زوجه

3- شکایت الزام به تمکین وکیل دعاوی خانواده

4- طلاق به درخواست زن - عسر و حرج زوجه

5- مطالبه نفقه زوجه نکات مهم رای دادگاه

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.