تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 تیر 1396

 اطلاعات حقوقی - مشاوره با وکیل - وکیل دادگستری

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 847

مشاوره با وکیل دادگستری  دعای حقوقی 

رییس کل دادگستری استان کرمان، ضعف اطلاعات حقوقی و قضایی را یکی از کاستی‌های مهم جامعه امروز برشمرد و گفت: با توسعه آگاهی‌بخشی به مردم درباره مسایل حقوقی و قضایی، جامعه قانونمند و شهروندان قانون‌مدار خواهیم داشت. 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی توکلی اظهار کرد: در صورتی که قانون ثابت می‌ماند و به خوبی نیز اجرایی می‌شد و با شیوه های متنوع از جمله استفاده از رسانه‌ها، منابر و تریبون‌ها به مردم اطلاع‌رسانی می‌شد، بی‌شک امروز مردمی قانون‌دان و قانونمند داشتیم. 

وی تاکید کرد: اطلاع‌رسانی حقوقی و قضایی به منظور تحقق بهداشت قضایی در جامعه باید جایگزین تحلیل‌های سیاسی تکراری، سرگرمی‌های بی‌فایده و خط و نشان کشیدن برای دیگران شود تا به مرور زمان، کاستی‌های روابط اجتماعی شهروندان برطرف شود. 

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که هر فرد بداند که در روابط اجتماعی خود اعم از اقتصادی، بهزیستی، ازدواج ، شراکت و تمامی رفتارها چه باید بکند، به یقین جامعه‌ای آرام‌تر و با مشکلات و معضلات کمتر خواهیم داشت و به تبع آن آرامش و آسایش بیشتری نیز در زندگی مردم ایجاد خواهد شد. 

این مقام قضایی با اشاره به اینکه افزایش اطلاعات حقوقی و قضایی مردم، سطح توقع و انتظار آن‌ها از دستگاه قضایی را کاهش خواهد داد، عنوان کرد: مدیریت کشور پس از اجرای چهار برنامه پنج ساله به این نتیجه رسیده که بخشی از مشکلات مردم و ورود بیش از حد پرونده به دادگستری‌ها ناشی از ضعف اطلاعات حقوقی و قضایی آن‌هاست و بر لزوم تغییر نگاه‌ها و توجه بیشتر به بهداشت قضایی تاکید کرده است. 

وی گفت: تجربه‌ها نشان داده که اگر مردم به عواقب معاملات تجاری، ازدواج‌های خود، زندگی شهرنشینی، آپارتمان نشینی و سایر حوزه‌های زندگی فردی و اجتماعی، توجه داشتند و به بایدها و نبایدهای آن توجه کرده و حد و مرزها را رعایت می‌کردند، کمتر گرفتار اختلاف و تنش می‌شدند. 

رییس کل دادگستری استان کرمان، تغییرات پی در پی قوانین، آیین‌نامه ها و دستورالعمل‌ها را یکی از دلایل پایین بودن اطلاعات و دانسته‌های حقوقی و قضایی مردم و توسعه نیافتن این اطلاعات ذکر کرد و ادامه داد: این تغییرات گاهی به گونه‌ای است که حتی مجریان قانون را نیز دچار سردر گمی می‌کند. 

توکلی تصریح کرد: دادگستری استان کرمان در راستای توسعه بهداشت قضایی در جامعه و به منظور پیشگیری از وقوع جرایم و کاهش دعاوی حقوقی، اقدامات متنوعی از جمله حضور همکاران قضایی در مدارس، مساجد و دانشگاه‌ها را به انجام رسانده است. 

وی یادآور شد: نوع سوالاتی که در این نشست‌ها از سوی مخاطبان مطرح می‌شود، بیانگر عطش آن‌ها برای آشنایی با قوانین و مقررات است که پیگیری اداره کل آموزش و پرورش برای استمرار این نوع جلسات را می‌توان دلیل دیگری بر موثر بودن این برنامه‌ها دانست. 

توکلی اظهار کرد: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان نیز در راستای توسعه آگاهی‌بخشی به جامعه، جلسات مختلفی را با اصناف و بخش‌های مختلف برگزار کرده است و با ارایه بروشورها و راهکارهای سهل و آسان، همگان را بر اجرای قانون ترغیب کرده است. 

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به توفیقات خوب معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان تاکید کرد: بدون شک توسعه اطلاع‌رسانی به مردم، کاهش دعاوی و مراجعات به دادگستری و تحقق جامعه امن‌تر و آرام‌تر را به دنبال خواهد داشت.

 

مطالب مرتبط با مشاوره با وکیل: 

1-مشاوره حقوقی با وکیل حقوقی، تلفن وکیل، تماس با وکیل

2-

3-

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.