تاریخ انتشار: پنجشنبه 28 فروردین 1399
درخواست طلاق زن و نمونه رای دادگاه

 درخواست طلاق زن و نمونه رای دادگاه

یکی از راه های متداول طلاق موردی است که زوجه یا زن دادخواست طلاق داده و متقاضی آن باشد.طلاق به درخواست زن از آن جهت که قانون ایران ابتداً و ذاتاً چنین حقی برای خانم ها در نظر نگرفته است امری بسیار پیچیده و حساس است و از این جهت ضرورت دارد قبل از هر اقدامی با یک وکیل متخصص طلاق و یک وکیل با تجربه در زمینه دعاوی خانوادگی مشورت نمایید.

امتیاز: Article Rating

 

 

متن دادخواست طلاق به درخواست زن

خواهان: مریم .......... فرزند: علی   شغل:کارمند   به نشانی: تهران .........

خوانده: حیدر ..............فرزند: حسین   شغل: آزاد     به نشانی : تهران....

وکیل یا نماینده قانونی: مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری - به نشانی : تهران – میدان فاطمی - میدان گلها - بلوار گلها

خواسته : طلاق به درخواست زوجه

دلایل ومنضمات داخواست(مدارک):

1- وکالت نامه به شماره  ......... مورخ 1392 سند ازدواج شماره ........... مورخ 1392  شناسنامه

شرح دادخواست 

ریاست محترم دادگاه

با سلام و تقدیم احترام

احتراماً به استحضار می رساند موکل به موجب سند ازدواج که تصویر آن پیوست دادخواست تقدیم گردیده در تاریخ 1378  با خوانده ازدواج نموده که حاصل این ازدواج یک پسر 11 ساله می باشد. بنا به اظهار موکل، به دلیل اختلافات شدید وعدم تفاهم، زوجین بیش از یکسال است که جدا از یکدیگر زندگی می کنند و سوء رفتار شدید زوج موجب کراهت و تنفر شدید زوجه از وی گردیده و ادامه ی زندگی با زوج را برای زوجه غیرقابل تحمل ساخته و وی را در عسر وحرج شدیدی قرار داده است به نحوی که حاضر است با بذل چهار سکه از مهریه اش خود را مطلقه نماید. نظر به مراتب فوق رسیدگی و صدور حکم شایسته مبنی برطلاق مورد استدعا می باشد.

 

 

 

متن رای طلاق به درخواست زوجه 

به تاریخ:  1393            کلاسه پرونده: ...........           شماره دادنامه:............

مرجع رسیدگی : شعبه ...... دادگاه خانواده تهران

خواهان : خانم مریم.......  با وکالت مسعود محمدی  

به نشانی : تهران میدان فاطمی - میدان گلها - بلوار گلها

خوانده : آقای حیدر........ به نشانی : تهران.......

خواسته: طلاق به درخواست زوجه

گردشکار: خواهان دادخواستی بخواسته فوق بطرفیت خوانده بالا تقدیم داشته که پس از ارجاع به این شعبه و ثبت به کلاسه فوق و جری تشریفات قانونی در وقت مقرر/فوق العاده دادگاه به تصدی امضاء کننده زیر تشکیل است و با توجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح زیر مبادرت به صدور رای می نماید.

رای دادگاه

در خصوص دادخواست تقدیمی خانم مریم....... با وکالت مسعود محمدی ،بطرفیت آقای حیدر........ فرزند: حسین بخواسته صدور گواهی عدم امکان سازش بمنظور اجرای صیغه طلاق با عنایت به دادخواست تقدیمی همچنین ملاحظه تصویر مصدق سند نکاحیه شماره ..... مورخ 1387 دفتر رسمی ثبت ازدواج شماره ..... حوزه تهران ضمن احراز رابطه زوجیت مشارالیهما وخلاصه اظهارات وکیل خواهان بشرح صورتجلسه مورخ 1392 بنا به اظهارات زوجه درطول زندگی مشترک به دفعات مورد آزار واذیت از سوی زوج گردیده ولی متاسفانه علیرغم تعهدات مکرر زوج مبنی اصلاح رفتار زوجه مجددا مورد اذیت واقع گردیده و بخاطر بدرفتاری های زوج دو سال است که از هم جدا زندگی میکنند و متاسفانه هیچ امیدی به اصلاح زوج و رابطه مناسب وجود ندارد وجهت اثبات ادعای خویش به شهادت استناد نموده و در نهایه بلحاظ تخلف زوج از شروط مندرج در عقدنامه بابذل کلیه حق وحقوق از جمله نفقه واجرت المثل وهمچنین کل مهریه وقبول بذل از سوی زوج تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش و الزام زوج به طلاق را نمود لذا دادگاه با توجه به جمیع اوراق و محتویات پرونده و پاسخ استعلام بعمل آمده و ملاحظه اظهارات گواهان و توجها به عدم تاثیر مساعی و نصایح دادگاه در حصول سازش و نظریه داوران منتخب که به عدم امکان سازش و اصرار زوجه به طلاق و جدائی نظر داده اند دادگاه مستندا به ماده واحده قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق مصوب 1371 مجمع تشخیص مصلحت نظام و مواد 1129 و 1130 قانون مدنی و ماده 26 قانون حمایت خانواده حکم بر الزام زوج به طلاق زوجه را صادر و به خواهان اجازه می دهد تا به یکی از دفاتررسمی طلاق مراجعه و نسبت به اجرای صیغه طلاق که از نوع خلع (با بذل کلیه مهریه) و ثبت آن اقدام نماید زوجه مکلف است گواهی عدم بارداری را در هنگام اجرای صیغه طلاق به دفتر مجری طلاق ارائه نماید رعایت وجود شرایط صحت اجرای صیغه طلاق از جمله مفاد مواد 1134-1135-1140 و1141 قانون مدنی حسب مورد به عهده مجری صیغه طلاق خواهد بود مدت و اعتبار این گواهی پس از قطعیت آن سه ماه می باشد رای صادره غیابی بوده و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل واخواهی درهمین شعبه و ظرف بیست روز پس از آن قابل تجدیدخواهی در محاکم محترم تجدیدنظر استان تهران میباشد.

 

 

نکات مهم دادخواست طلاق زوجه

1- اطلاع از 20 دعوای مهم خانوادگی

2- اطلاع از طلاق توافقی و نحوه رسیدگی به آن

3- اطلاع از راه های اعتراض به حکم طلاق

4- اطلاع از روش های انجام طلاق توافقی

5- اطلاع از راه های طلاق به درخواست زن

6- اطلاع از روش پیدا کردن وکیل خوب برای طلاق

7- اطلاع از راه ها و شرایط و ویژگی های طلاق به درخواست مرد

8- اطلاع از تمامی مواردی که زن می تواند تقاضای طلاق بدهد

 

 

مطالب مرتبط با طلاق زن : 

1- شرایط طلاق به درخواست زن (زوجه)

2- شش راه برای طلاق زن - درخواست طلاق زوجه

3-  حق طلاق زن، وکالت طلاق توافقی برای زوجه

4- چگونه یک وکیل خوب و مجرب برای طلاق و خانواده انتخاب کنم؟

 

 

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.