X
طلاق به دلیل نخواستن بچه از سوی مرد

 طلاق به دلیل نخواستن بچه از سوی مرد

همانطور که حتما می دانید زن برای طلاق باید دلایل محکمه پسند داشته باشد و اصولاً طلاق برای زن اگر شوهر راضی به آن نباشد کار مشکل و پیچیده ای اشت.یکی از دلایل بسیار تاثیر گذار طلاق برای زن و ایجاد کننده طلاق برای زن اصرار مرد به بچه دار نشدن یا نداشتن فرزند است که در این صورت زن می تواند با مراجعه به دادگاه خانواده و تقدیم دادخواست طلاق اجازه دادگاه به طلاق را گرفته و مرد را مجبور به طلاق نماید.

 

  |  
بازدید: 21254
  |  
امتیاز: Article Rating

حق طلاق و اصرار مرد به بچه دار نشدن ! 

زن جواني در دادگاه خانواده با بيان اينکه داشتن بچه حق طبيعي من است، گفت: همسرم مخالف بچه دار شدن ماست، اين در حالي است قبل از ازدواج هيچ وقت نگفته بود که از داشتن بچه متنفر است. ديگر نمي خواهم با او زندگي کنم زوج جواني در دادگاه خانواده حضور يافتند و زن جوان درخواست طلاق از شوهرش را به قاضي دادگاه ارايه کرد. زن جوان در ابتداي جلسه خطاب به قاضي گفت: هشت سال از ازدواج مان مي گذرد، هشت سالي که من حسرت مادر بودن را تحمل کردم اما به دليل علاقه اي که به همسرم داشتم، اعتراضي نکردم.

وي ادامه داد: همسرم به داشتن فرزند علاقه اي ندارد. در واقع دوست ندارد بچه دار شويم، زيرا خودش مي گويد که تحمل شنيدن صداي گريه يا خنده ي بچه را ندارد.

اين زن جوان که 35 سال سن داشت، افزود: قبل از ازدواج، شوهرم هيچ وقت نگفته بود که از داشتن بچه بيزار است اما بعد از گذشت دو سال از زندگي مشترک که من موضوع بچه دار شدن را مطرح کردم، گفت که دوست ندارد بچه داشته باشد و در واقع علاقه ندارد پدر بودن را تجربه کند.

وي ادامه داد: شوهرم من را از حق طبيعي ام محروم کرده است، در حالي که او حق ندارد چنين کاري را با من انجام دهد. او به راحتي مي گويد چون من به داشتن بچه علاقه ندارم تو نيز بايد از من اطاعت کني.

همسر اين زن جوان که 40 سال سن داشت در پاسخ به اظهارات همسرش گفت: از اين که نتوانم آينده ي فرزندم را تامين کنم واهمه دارم. زماني که ما بچه بوديم خواسته هاي زيادي از پدر و مادرمان نداشتيم اما بچه هاي الان مانند ما نيستند و خواسته هاي شان بسيار زياد است.

وي گفت: همسرم درست مي گويد. من قبل از ازدواج به او نگفتم که به داشتن بچه علاقه ندارم، زيرا فکر مي کردم وقتي همسرم دلايلم را بداند توجيه مرا قبول مي کند اما همسرم سرسختانه با من مخالف است و من به او حق مي دهم.

اين مرد جوان اظهارکرد: وقتي صداي گريه ي بچه مي آيد اعصابم به هم مي ريزد و اين ناراحتي اختياري نيست. حتي وقتي به خانه ي پدرم مي رويم اکثرا تنها هستيم، زيرا خواهر و برادرهايم به دليل اخلاقي که من دارم با بچه هاي کوچک شان به آنجا نمي آيند.

وي خاطرنشان کرد: من نمي خواهم پدر شوم. بارها به همسرم گفته ام که من و تو چه گلي به سر پدر و مادرمان زده ايم که بچه ي ما بخواهد آن گل را به سر ما بزند؟

اين مرد جوان گفت: من نمي خواهم همسرم بيش از اين اذيت شود اما خواهان جدايي از او نيستم و از او مي خواهم که از درخواست خود منصرف شود، زيرا ما با يکديگر خوشبخت هستيم و نيازي به فرد ديگري براي تکميل خوشبختي مان نداريم.

در ادامه جلسه ي دادگاه، زن جوان گفت: من با داشتن فرزند در کنار شوهرم مي توانم خوشبخت باشم ولي در حال حاضر هيچ علاقه اي به ادامه ي زندگي با او ندارم.

قاضي دادگاه بعد از شنيدن اظهارات زوج جوان، حکمي مبني بر طلاق صادر نکرد و اين زوج را به واحد مشاوره راهنمايي کرد.

 

 

راه های تماس و ارتباط با وکیل متخصص دعاوی خانواده

 

مطالب مرتبط  :

2- طلاق به درخواست زن - عسر و حرج زوجه

3- دلایل و موارد 9 گانه طلاق به درخواست زن

4- حق طلاق زن، وکالت طلاق توافقی برای زوجه

5- چگونه یک وکیل خوب و مجرب برای طلاق و خانواده انتخاب کنم؟

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
2.55 از 5 (31 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات

شنبه, 19 آذر,1401

ساحره

سلام، من هم همین مشکل دارم، ۹ سال ازدواج کردم، اگه زن در خواست طلاق بده مهریه ازش ساقط میشه؟

چهارشنبه, 28 مهر,1400

یک خانم

سلام
من و همسرم همین مشکل رو داریم. با این تفاوت که منم خیلی مشتاق بچه نیستم ولی گاهی بهش فکر میکنم. ولی شوهرم صدرصد مخالفه. من ۳۴ سالمه.
ترسی که دارم اینه که وقتی من از سن بچه دار شدن بگذرم, اون بچه بخواد و ادعای طلاق کنه و من تنها بمونم.
ممنون میشم سئوال منو جواب بدین:
آیا میشه از شوهرم تعهد محضری بگیرم که خودش در حال حاضر و در آینده هیچ وقت نظرشو عوض نمیکنه?
میدونین منظورم اینه که یک جایی ثبت بشه, بعدا نگه من بچه خواستم خانمم اجازه نداد.

ﺳﻪشنبه, 23 شهریور,1400

رزا

اگر دارای یک فرزند ۱۳ ساله باشند و زن ۸ سال است که تقاضای داشتن فرزندی دیگر میکند اما مرد اجازه نمیدهد و بهانه تراشی میکند آیا زن میتواند تقاضای طلاق دهد؟

دوشنبه, 22 شهریور,1400

Sh

دقیقا داستان زندگی من😑

دوشنبه, 20 اردیبهشت,1400

محمد

سلام
اگه بر عکس باشه چی؟؟؟یعنی مرد بچه بخواهد ولی زن اجازه ندهد و مرد را تحدید به اجرای مهریه بکند؟

چهارشنبه, 16 بهمن,1398

مهسا

چرا نباید طلاق بگیره؟
منو همسرمم همین مشکلو داریم با این تفاوت که میگه تو ایران بچه نیاریم بریم خارج بچه بیاریم.درصورتی که من نمیخوام برم خارج و نمیخوام مادرم رو که یه عمر منو با بدبختی و تنهایی بزرگ کرده تنها ولش کنم.چیکار کنم توروخدا کمکم کنید


پاسخ مشاور:
اگر یکی از زوجین فرزند نخواهد چون داشتن فرزند حق طبیعی انسان است طرف دیگر می تواند بر این اساس تقاضای طلاق کند.آنچه در این مطلب آمده شرح ماجرای یک پرونده است ولی همانطور که گفته شد قانون به فردی که تمایل به فرزند دار شدن دارد در این فرض حق طلاق می دهد.

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.