تاریخ انتشار: شنبه 16 فروردین 1399
مشاوره حقوقی با وکیل حقوقی، تلفن وکیل، تماس با وکیل

 مشاوره حقوقی با وکیل حقوقی، تلفن وکیل، تماس با وکیل

جهت مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری و وکیل حقوقی بعد از تحقیق و جستجو و پیدا کردن وکیل مورد نظر باید با تلفن دفتر وکالت تماس گرفته و وقت قبلی بگیرید و پس از آن برای مشاوره حقوقی به دفتر وکیل مورد نظر خود مراجعه نمائید. دفتر وکالت دادگران حامی علاوه بر ارائه خدمات مشاوره حقوقی حضوری، به سوالات مختصر و کوتاه مخاطبان به صورت تلفنی پاسخ میدهد.

امتیاز: Article Rating

مراجعه به وکیل دادگستری،وکیل حقوقی،مشاور حقوقی

1- در مراجعه به وکیل حقوقی دقت و توجه داشته باشید که ساعت کار دفاتر وکالت و موسسه های حقوقی معمولا محدود است. پس سعی کنید در هر بار مراجعه فرصت را مغتنم شمرده و مشکل حقوقی یا کیفری تان را بطور کامل بازگو کنید. از زیاده گویی و بیان مطالبی که به پرونده شما ارتباطی ندارند بپرهیزید. در عوض سعی کنید تمامی اطلاعات راجع به موضوع را به وکیل دادگستری یا مشاور حقوقی انتقال دهید.

2- در انتقال اطلاعات به وکیل دادگستری و وکیل حقوقی ، صادق باشید و از ارائه اطلاعات به صورت وارونه و غیر واقعی پرهیز کنید. متاسفانه بسیاری از افراد وقتی با اقدام حقوقی طرف مقابلشان مواجه می شوند علیرغم اطمینان به حقانیت طرف، وکیل را سپربلای خود می کنند. این افراد در زمان مراجعه به وکیل دادگستری از بیان حقایق طفره می روند غافل از این که به هر حال حقیقت امر برای وکیل روشن خواهد شد. فراموش نکنید موکلی که صادقانه تمامی مطالب را به وکیل دادگستری انتقال داده است بهترین وکیل را در اختیار خواهد داشت.

3- اگر اسناد و مدارکتان را به یک وکیل دادگستری سپردید بدون رودربایستی در ازای تحویل مدارک، رسید بگیرید.

4- وکیل حقوقی و وکیل دادگستری به طور معمول برای سهولت کار و جلوگیری از رفت و آمد غیر ضروری موکل، اقدام به تنظیم وکالتنامه بصورت کلی و با اختیارات کامل می کنند. حتما قبل از امضاء وکالتنامه، به طور کامل آن را مطالعه کنید و در خصوص مواردی که برای شما نا آشنا است از وکیل توضیح بخواهید. اگر قصد ندارید در یک مورد خاص به وکیل خود وکالت بدهید، قبلا این مطلب را به وکیل دادگستری اعلام کنید. به یاد داشته باشید که حذف یکی از اختیارات مندرج در وکالتنامه توسط شما، به هیچ وجه به معنی عدم اعتماد شما به وکیل دادگستری نیست.

5- به طور روشن و شفاف در مورد حق الوکاله و مسائل مالی پرونده با وکیل دادگستری صحبت کنید. وضعیت و توانایی مالی تان را برای او توضیح داده و در صورتی که توانایی پرداخت حق الوکاله را ندارید این مطلب را با وکیل در میان بگذارید و از او در این زمینه کمک بخواهید. متاسفانه برخی از مراجعین به دفاتر وکالت به تصور پایین آوردن درصد حق الوکاله ، رقم خواسته را پایین تر از رقم واقعی آن معرفی می کنند. که این مساله باعث سلب اعتماد وکیل دادگستری از موکل شده و بعضا تبعات آن نیز دامن گیر موکل می گردد.

6- توجه داشته باشید که شما به یک شرکت، مطب، یا… مراجعه ننموده اید. مخاطب شما یک وکیل پایه یک دادگستری است که به اکثر ترفندهای قانونی و صد البته غیر قانونی واقف و آگاه است. پس مواظب اظهارات خود باشید و اگر با تحقیق کامل به دیدار او رفته اید سعی نکنید توانایی های علمی او را محک بزنید. این کار نه تنها شایسته نیست بلکه ذهنیت وکیل دادگستری را نسبت به شما منفی نموده و وکیل را از پذیرش پرونده شما منصرف خواهد کرد. اگر قبلا به یک وکیل پایه یک و مشاور حقوقی دیگری مراجعه نموده اید که نظری متفاوت با وکیل فعلی شما داشته است، بهتر است این مطلب را به اطلاع وی برسانید و علت را از او جویا شوید. دقت داشته باشید اظهار نظرهای متفاوت در مسائل حقوقی به علت عدم آگاهی یک وکیل پایه یک دادگستری نسبت به دیگری نیست. بلکه این مساله ممکن است نظر حقوقی یک وکیل دادگستری نسبت به پرونده شما و یا به دلیل وجود رویه متفاوت محاکم در برخورد با موضوع پرونده شما باشد. و به هر حال، انتخاب حق شماست.

7- اگر مشکل حقوقی شما به نحوی است که نیاز به تنظیم وکالتنامه های متعدد دارد، حتما در خصوص تمامی موارد و حق الوکاله آن با وکیل دادگستری صحبت کنید. دقت کنید که اگر برای موضوعی مثل طلاق به وکیل پایه یک مراجعه نموده اید و قرارداد وکالت را نیز امضاء نموده اید، شما فقط در موضوع طلاق دارای وکیل هستید. طرح دعاوی دیگری که مرتبط با موضوع طلاق است مثل مهریه، نفقه، حضانت و … در تعهد وکیل شما نیست! پس اگر قصد دارید برای تمامی دعاوی خود وکیل داشته باشید، حتما تمامی موارد را در قراردادتان قید کنید.

8- برخی از موکلین برای ایجاد اعتماد و اطمینان در خود، از وکیل دادگستری و مشاور حقوقی درخواست می کنند تا احکامی را که مشابه موضوع پرونده آن ها بوده و به نفع وکیل صادر شده به رویت آن ها برساند. چنین درخواستی از یک وکیل دادگستری به هیج وجه صحیح نیست و چه بسا موجب رنجش خاطر او می گردد و ممکن او را از پذیرش دعوی منصرف کند. همان طور که گفته شد بهتر است قبل از مراجعه به دفتر وکالت، راجع به توانایی های وکیل دادگستری و مشاور حقوقی تحقیق کنند.

9- اگر پرونده شما راجع به موضوعی است که مستندات و مدارک آن زیاد و اشراف به آن نیازمند صرف وقت و مطالعه دقیق می باشد با ارائه مدارک به وکیل دادگستری و مشاور حقوقی، فرصت کافی برای اظهارنظر دقیق به وی بدهید. همان طور که یک پزشک در برخی از موارد قبل از اظهارنظر و نوشتن نسخه، آزمایشات پزشکی انجام داده و نظر سایر متخصصین را جویا می شود، وکیل دادگستری نیز در برخی از موارد نیازمند تحقیق و استعلام از سایر مراجع می باشد. اطمینان داشته باشید وکلایی که برای اظهارنظر در مورد پرونده از شما مهلت بیشتری می خواهند به دنبال صحیح ترین جواب هستند.

10- در زمانی که در نزد وکیل حقوقی خود در دفتر وکالت یا موسسه حقوقی وی حضور دارید به دقت رفتار و برخورد وکیل دادگستری را با خود و سایر موکلین زیر نظر داشته باشید. مراجعه شما به دفتر وکالت لزوما نباید منجر به تنظیم وکالتنامه و عقد قرارداد با وکیل دادگستری شود. اگر از طرز برخورد وکیل دادگستری یا نحوه پاسخگویی و پوشش و به طور کلی منش وی خوشتان نیامد، حق خودتان بدانید که به یک وکیل پایه یک یا مشاور حقوقی دیگر مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که وکیل و مشاور حقوقی شما در آینده، یکی از نزدیک ترین اشخاص به شما خواهد بود و بعید نیست که شما بخواهید مدت زیادی را با وی سپری کنید. اگر خلق و خوی وکیل دادگستری با خلق و خوی شما سازگار نیست مطمئن باشید این مساله برای شما مشکل ساز خواهد شد. و چه بسا شما در آینده نتوانید به راحتی با او ارتباط برقرار کرده و از او مشورت بخواهید.

 

تنظیم وکالتنامه با وکیل دادگستری و وکیل حقوقی و مشاور حقوقی

1- هرگز از یک وکیل پایه یک دادگستری و وکیل حقوقی انتظار انجام امور غیر قانونی را نداشته باشید. افرادی که سعی دارند مشکل حقوقی خود را از طرق غیر قانونی و اصطلاحا "ایجاد ارتباط" حل و فصل کنند بهتر است از همان ابتدا از مراجعه به دفتر وکالت یا موسسه حقوقی خودداری کنند. مراجعه به دفتر وکالت و موسسه حقوقی نشان دهنده این است که موکل قصد دارد مشکل حقوقی خود را از طرق قانونی و صحیح آن فیصله دهد.

2- وکلای دادگستری معمولا اوقات اداری خود را در محاکم و مراجع قضایی می گذرانند. اصولا استفاده از تلفن همراه برای وکیل دادگستری در مراجع و محاکم قضایی ممنوع است. پس انتظار نداشته باشید در ساعات اداری وکیل دادگستری پاسخگوی سوالات شما باشد. بهتر است در اوقاتی که وکیل دادگستری برای پاسخ گویی و پذیرش موکلین اختصاص می دهد حتی الامکان با تعیین وقت قبلی به ملاقات او رفته و سوالات حقوقی خود را مطرح نمایید. اگر در ساعات اداری نیاز به مشاوره حقوقی و مذاکره با وکیل دادگستری داشتید بهتر است این مطلب را با ارسال پیامک به اطلاع او برسانید.

3- پس از عقد قرارداد با وکیل پایه یک دادگستری، هر چند وقت یک بار با او تماس گرفته و یا به ملاقات او بروید. در خصوص پرونده با او صحبت کرده از روند دادرسی اطلاع کسب کنید. سعی کنید در طول مدت رسیدگی به پرونده، با ارائه اطلاعات و گزارش اتفاقات جدید به وکیل دادگستری یا مشاور حقوقی او را در حل مشکل حقوقی تان یاری کنید.


 

مطالب مرتبط وکیل دادگستری و وکیل حقوقی: 

1- وکیل در ایران، وکیل متخصص دعاوی ایرانیان مقیم خارج

2- وکیل دادگستری خوب در تهران، وکیل خوب در ایران

3- وکیل خوب در تهران، یوسف آباد، فاطمی، گلها

4- وکیل در ایران، جستجوی وکیل در تهران

5-وکیل دادگستری خوب

6- فواید داشتن وکیل در پرونده های حقوقی

7- ضرورت مشاوره با وکیل دادگستری و مشاور حقوقی

8-  چگونه یک وکیل دادگستری خوب انتخاب کنیم؟

9- سایت وکیل سایت دفتر وکالت

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
کلید واژه‌ها
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.