X
تاسیس نهاد داوری

 تاسیس نهاد داوری

داوری یکی از رایج‌ترین شیوه‌های حل اختلافات و دعاوی در دنیاست که هم به گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه کمک می‌کند، هم باعث رسیدگی تخصصی به دعاوی در اصناف شده و هم باعث کاهش حجم پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی می‌شود.

  |  
بازدید: 2277
  |  
امتیاز: Article Rating

یک مقام مسئول از راه‌اندازی نهاد داوری در 7 استان کشور در سال جاری خبر داد و گفت: راه‌اندازی این نهاد در استان مرکزی به عنوان استان پایلوت در کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی موثر بوده است.

وی افزود: داوری یکی از رایج‌ترین شیوه‌های حل اختلافات و دعاوی در دنیاست که هم به گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه کمک می‌کند، هم باعث رسیدگی تخصصی به دعاوی در اصناف شده و هم باعث کاهش حجم پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی می‌شود.

مدیرکل پیشگیری‌های قضایی معاونت پیشگیری از وقوع جرم با بیان اینکه نهاد داوری سال گذشته در استان مرکزی به صورت پایلوت راه‌اندازی شد، افزود: با توحه به اینکه گزارشات خوبی از استان مرکزی به ما رسیده و اقبال مردم هم روبرو بوده برای امسال نیز تاسیس موسسات داوری در 7 استان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه تاسیس نهاد داوری جایگزین مناسبی به جای پیگیری قضایی است، تصریح کرد: این موضوع با اقبال اصناف روبرو بوده و بسیاری از اصناف برای تاسیس نهاد داوری با معاونت پیشگری از وقوع جرم وارد مذاکره شده‌اند.         
 وی افزود: نهادینه ساختن داوری در بهبود وضع دستگاه قضایی موثر خواهد بود؛ چرا که حجم وسیعی از اختلافات در خارج از دادگاه‌ها حل و فصل شده و از نیاز به توسعه تشکیلاتی دادگستری کاسته خواهد شد.

 این مقام خاطرنشان کرد: در نهاد داوری اختلافات اغلب به صورت ریشه‌ای حل می‌شود و به دلیل تخصصی بودن آرای داوری، دادرسان دادگاه در مقام رسیدگی به این قبیل درخواست‌ها، موارد نادری از آنها را قابل رسیدگی مجدد در مراجع قضائی خواهند یافت.

 

  • جهت مطالعه مطلبی در خصوص احکام و مقررات داوری،نکات مهم اینجا کلیک کنید.
  • جهت مشاوره با وکیل متخصص دعاوی حقوقی اینجا کلیک کنید.

 


مطالعه مطالب مرتبط:

1-داوری و نحوه ابلاغ رای داور

2-احکام و مقررات داوری،نکات مهم

3-خدمات دفتر وکالت، خدمات وکیل پایه یک دادگستری

4-مشاوره با وکیل جهت تنظیم قرارداد،وکیل متخصص قرارداد

5-معرفی مهم ترین مراجع اداری (غیرقضایی)

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
2 از 5 (17 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.