تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399
وکیل خوب برای طلاق توافقی در تهران - ایران

 وکیل خوب برای طلاق توافقی در تهران - ایران

تعبیر وکیل خوب طلاق توافقی به شخصی اطلاق می شود که به طور تخصصی و ویژه صرفاً در همین راستا فعالیت می کند یا در مجموعه تحت مدیریت خود دپارتمان یا فیلد مخصوصی را برای انجام طلاق توافقی تعریف کرده است.افراد برای انجام پروسه طلاق توافقی به بهترین روش و در کوتاهترین زمان و با کمترین درگیری باید به دنبال وکیل خوب طلاق توافقی نیز باشند.بسیار دیده شده است مراحل طلاق توافقی که مورد ساده انگاری قرار گرفته نه تنها مشکلات زوجین را حل ننموده است بلکه خود باعث بروز مشکلات جدید و پیچیده ای در رابطه زوجین گردیده است توصیه می شود به عنوان اولین قدم به دنبال مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به یک وکیل خوب برای طلاق توافقی و دعاوی خانواده باشید.

امتیاز: Article Rating

 اطلاع  و آگاهی از شرایط جدید طلاق توافقی 

 

 

ویژگی های یک وکیل خوب برای طلاق توافقی

1- یک وکیل خوب طلاق توافقی در مورد واقعیت و رویه حاکم بر دادگاه ها در همان جلسه اول موکل خود را کاملاً مطلع و آگاه می نماید و از یک سو به وعده ای که داده است عمل می کند و از سوی دیگر وعده ای می دهد که عملی باشد و خود قدرت و توانایی انجام ان را داشته باشد به عنوان مثال گفتن اینکه ما طلاق را 2 روزه انجام می دهیم آسان است ولی در عمل فقط حدود یک هفته طول می کشد تا پس از ثبت دادخواست شعبه دادگاه رسیدگی کننده به طلاق توافقی مشخص شود.

2- این درست نیست که ما خود را متصف به صفت تفضیلی بهترین وکیل طلاق توافقی بدانیم و این را باید موکلین و مراجعین ما بگویند.

3- هدف از ایجاد این متن در صفحه ای در سایت دفتر وکالت دادگران حامی اطلاع رسانی و دادن آگاهی به کسانی است که در جستجوی بهترین وکیل توافقی یا وکیل خوب برای طلاق توافقی در تهران هستند.

4- مناسب ترین روش برای انتخاب بهترین وکیل طلاق و مناسب ترین گزینه و مصداق برای شما این است که علاوه بر مطالعه صفحات معرفی وکلا، حضوراً به انها مراجعه نموده و از نزدیک ملاقات داشته باشید.

5- در جلسه انعقاد قرارداد با وکیل همه سوالات خود را  پرسیده و در صورتی که پاسخ آنها خیلی برای شما اهمیت دارد از وکیل بخواهید که آن را در قرارداد خود درج نماید مثلاً مدت انجام پروسه طلاق یا کل هزینه هایی که باید پرداخت کنید یا کل مراحلی که باید شرکت داشته باشید روشن و شفاف و بدون هیچ ابهامی تعیین تکلیف شود.

6- بهترین روش برای انجام طلاق توافقی سپردن پروسه و جریان و مراحل انجام آن به یک یا دو وکیل مجرب و متخصص در زمینه طلاق و دعاوی خانواده است هر چند که خود زوجین نیز می توانند آن را انجام دهند ولی در مدت طولانی و با روش آزمون و خطا و گاهی نیاز به چند بار تقدیم دادخواست و یا حتی می شود فقط یکی از زوجین وکیل بگیرد و دیگری خود در مراحل انجام طلاق توافقی حضور داشته باشد.

7- دفتر وکالت دادگران حامی، مستقر در شهر تهران، تاکنون مدیریت و تشریفات و مراحل بیش از 700 پرونده طلاق توافقی را در طول 10 سال گذشته به انجام رسانده است و بسیاری از موکلین با معرفی نزدیکان و آشنایان خود این دفتر وکالت و وکلای خانواده ما را بهترین وکیل طلاق توافقی معرفی نموده و می داننند.

 

 

 

رای دادگاه خانواده طلاق توافقی

پرونده کلاسه : .............. شعبه 274 دادگاه عمومی حقوقی (خانواده) مجتمع قضایی شهید مفتح تهران دادنامه شماره : ............

خواهان : آقای .......... با وکالت ......... به نشانی .............

خوانده : خانم ........... با وکالت ........ به نشانی ...............

خواسته : طلاق توافقی (طلاق با توافق زوجین یا طلاق خلع)

گردشکار: خواهان دادخواستی به خواسته فوق به طرفیت خوانده بالا تقدیم داشته که پس از ارجاع به این شعبه و ثبت به کلاسه فوق و جری تشریفات قانونی در وقت فوق العاده/مقرر دادگاه به تصدی امضاءکننده زیر تشکیل است و با توجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح زیر مبادرت به صدور رای می نماید.

رای دادگاه :

در خصوص دادخواست زوجین به اسامی خانم .......... با وکالت ............ و آقای .......... با وکالت ........... بر صدور گواهی عدم امکان سازش به منظور اجرای صیغه طلاق (طلاق توافقی) بدین شرح که حسب مفاد دادخواست و صورتمجلس دادگاه اعلام داشته اند زوجین با یکدیگر تفاهم و توافق اخلاقی نداشته و قادر به ادامه زندگی مشترک نمی باشند از این رو قصد جدایی و طلاق دارند: زوج تعداد پنجاه سکه بهار آزادی را زمان اجرای صیغه طلاق به زوجه پرداخت می نماید و الباقی مهریه را به صورت اقساط ماهیانه دو سکه بهار آزادی به زوجه پرداخت خواهد کرد و پنج سکه بهار آزادی را در قبال طلاق به زوج بذل و وکیل زوج قبول بذل نمودند.

زوجه نسبت به سایر حقوق مالی ادعایی ندارد. حضانت فرزندان مشترک با پدر است که با توجه به اوراق و محتویات پرونده و ملاحظه فتوکپی مصدق سند رسمی نکاحیه مضبوط در پرونده و احراز علقه زوجیت دائم فیمابین زوجین و اینکه مساعی دادگاه و داوران واجد شرایط قانونی در سازش زوجین و اصلاح ذات البین موثر واقع نشده است لذا مستندا به ماده واحده قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق مصوب سال 1371 مجمع تشخیص مصلت نظام و آیین نامه اجرایی آن و با رعایت مواد 1145 و 1133 قانون مدنی دادگاه ضمن صدور گواهی عدم امکان سازش به زوجین اجازه داده می شود تا با مراجعه به یکی از دفاتر رسمی طلاق و با رعایت کلیه موازین شرعی و قانونی و پس از بذل مهریه به میزان یادشده فوق از سوی زوجه و قبول بذل از ناحیه زوج نسبت به اجرای صیغه طلاق از نوع بائن یائسه و ثبت آن اقدام نمایند. صحت اجرای صیغه طلاق به عهده مجری محترم طلاق است.

رای صادره حضوری ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر در محاکم تجدیدنظر استان تهران می باشد و پس از آن ظرف فرصت قانونی قابل فرجامخواهی در دیوان عالی کشور است همچنین از تاریخ ابلاغ جهت ارائه به دفترخانه طلاق سه ماه اعتبار دارد.

رئیس شعبه 274 دادگاه خانواده تهران

 

مطالب مرتبط با طلاق توافقی : 

1- شرایط جدید طلاق توافقی 

2- مشاوره اجباری قبل از طلاق توافقی

3- راههای طلاق توافقی

4- طلاق سریع، طلاق فوری، طلاق توافقی

5- نمونه دادخواست طلاق توافقی، نمونه رأی طلاق توافقی

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.