تاریخ انتشار: دوشنبه 31 شهریور 1399
وکیل خوب برای طلاق توافقی در تهران - ایران

 وکیل خوب برای طلاق توافقی در تهران - ایران

تعبیر وکیل خوب طلاق توافقی به شخصی اطلاق می شود که به طور تخصصی و ویژه صرفاً در همین راستا فعالیت می کند یا در مجموعه تحت مدیریت خود دپارتمان یا فیلد مخصوصی را برای انجام طلاق توافقی تعریف کرده است.افراد برای انجام پروسه طلاق توافقی به بهترین روش و در کوتاهترین زمان و با کمترین درگیری باید به دنبال وکیل خوب طلاق توافقی نیز باشند.بسیار دیده شده است مراحل طلاق توافقی که مورد ساده انگاری قرار گرفته نه تنها مشکلات زوجین را حل ننموده است بلکه خود باعث بروز مشکلات جدید و پیچیده ای در رابطه زوجین گردیده است توصیه می شود به عنوان اولین قدم به دنبال مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به یک وکیل خوب برای طلاق توافقی و دعاوی خانواده باشید.

امتیاز: Article Rating

 

 

ویژگی های یک وکیل خوب برای طلاق توافقی

1- یک وکیل خوب طلاق توافقی در مورد واقعیت و رویه حاکم بر دادگاه ها در همان جلسه اول موکل خود را کاملاً مطلع و آگاه می نماید و از یک سو به وعده ای که داده است عمل می کند و از سوی دیگر وعده ای می دهد که عملی باشد و خود قدرت و توانایی انجام ان را داشته باشد به عنوان مثال گفتن اینکه ما طلاق را 2 روزه انجام می دهیم آسان است ولی در عمل فقط حدود یک هفته طول می کشد تا پس از ثبت دادخواست شعبه دادگاه رسیدگی کننده به طلاق توافقی مشخص شود.

2- این درست نیست که ما خود را متصف به صفت تفضیلی بهترین وکیل طلاق توافقی و یا وکیل خوب طلاق توافقی بدانیم و این را باید موکلین و مراجعین ما بگویند.

3- هدف از ایجاد این متن در صفحه ای در سایت دفتر وکالت دادگران حامی اطلاع رسانی و دادن آگاهی به کسانی است که در جستجوی بهترین وکیل توافقی یا وکیل خوب برای طلاق توافقی در تهران هستند.

4- مناسب ترین روش برای انتخاب بهترین وکیل طلاق، وکیل خوب برای طلاق توافقی و مناسب ترین گزینه و مصداق برای شما این است که بعد از مطالعه صفحات معرفی وکلا، حضوراً به انها مراجعه نموده و از نزدیک ملاقات داشته باشید.از نحوه برخورد و پذیرش خود قطعاً به خوب بودن وکیل طلاق توافقی مورد انتخاب خود و یا غیر آن پی خواهید برد.

5- در جلسه انعقاد قرارداد با وکیل همه سوالات خود را  پرسیده و در صورتی که پاسخ آنها خیلی برای شما اهمیت دارد از وکیل بخواهید که آن را در قرارداد خود درج نماید مثلاً مدت انجام پروسه طلاق یا کل هزینه هایی که باید پرداخت کنید یا کل مراحلی که باید شرکت داشته باشید روشن و شفاف و بدون هیچ ابهامی تعیین تکلیف شود.یک وکیل خوب و حرفه ای از سخت گیری شما در انعقاد قرارداد آزرده و عصبانی نخواهد شد.

6- بهترین روش برای انجام طلاق توافقی سپردن پروسه و جریان و مراحل انجام آن به یک یا دو وکیل مجرب و متخصص و خوب در زمینه طلاق و دعاوی خانواده است هر چند که خود زوجین نیز می توانند آن را انجام دهند ولی در مدت طولانی و با روش آزمون و خطا و گاهی نیاز با چند بار تقدیم دادخواست و یا حتی می شود فقط یکی از زوجین وکیل بگیرد و دیگری خود در مراحل انجام طلاق توافقی حضور داشته باشد.

7- دفتر وکالت دادگران حامی، مستقر در شهر تهران، تاکنون مدیریت و تشریفات و مراحل بیش از 700 پرونده طلاق توافقی را در طول 10 سال گذشته به انجام رسانده است و بسیاری از موکلین با معرفی نزدیکان و آشنایان خود این دفتر وکالت و وکلای خانواده ما را بهترین وکیل طلاق توافقی معرفی نموده و می دانند.

 

 

 

 

سوالات متداول در خصوص طلاق توافقی 


سوال حقوقی - بارداری زوجه و طلاق توافقی

من و همسرم می خواهیم به صورت طلاق توافقی جدا شویم و اینکه همسرم 1.5 ماهه حامله است.آیا دادگاه بعد از طلاق گواهی سقط جنین به ما می دهد؟

پاسخ :

خیر بعد از وضع حمل می تونید برای طلاق اقدام کنید.به هیچ وجه طلاق توافقی  و یا طلاق یکطرفه توجیه خوبی برای سقط جنین نیست.نکته مهم اینکه می توانید برای انجام طلاق توافقی حکم و دستور ثبت طلاق را بگیرید ولی اجرای صیغه طلاق و ثبت آن بعد از وضع  حمل ممکن است.

نکته دیگر اینکه در قانون ما هیچ توجیه و امکانی وجود ندارد که زوجین بتوانند با اجازه دادگاه سقط جنین کنند مگر در  موارد نادری که سلامت مادر در خطر باشد. 

 

 


سوال حقوقی  - نحوه جدایی و پایان عقد موقت(صیغه)

زن و شوهری صیغه 99 ساله کرده اند و ساکن فرانسه هستند.زن چطور میتواند طلاق توافقی بگیرد؟

پاسخ :

سوال شما بسیار مبهم ایت ولی با این وجود اگر منظور شما این است که زن با صیغه 99 ساله ساکن فرانسه است؟ تابعیت زن و شوهر متعلق به کدام کشور است؟ ضمن اینکه در عقد موقت یا به تعبیر عامیانه صیغه، طلاق (چه توافقی و چه یکطرفه) وجود ندارد و زن می تواند از دادگاه یا شوهر خود تقاضای بذل مدت کند. البته اگر مرد راضی به این کار نباشد انحلال عقد موقت بسیار کار مشکلی است.

 

 


سوال حقوقی - تسریع پرونده طلاق توافقی

با شخصی ازدواج کردم .مدتی پس از ازدواج من را ترک کرد .بعد از چهارسال پیگیری پرونده نفقه خود را بستم .اما هنوز برای مهریه و طلاق پرونده باز دارم .من مهریه را نمی خواهم چون قصد ازدواج مجدد دارم و می خواهم این موضوع تمام شود. همسر سابق من فراری است و در شهر دوری ساکن است.چطور می توانم سریع تر پرونده را ببندم؟چطور می توانم طلاق توافقی بگیرم؟

پاسخ :

سلام شما دو راه داريد راه اول اينكه همسرتان وكالت حق طلاق به شما بدهد و زودتر كار طلاقتان تمام بشود. 
راه دوم اينكه حكم نفقه را قطعي كنيد تا بتوانید بابت طلاق اقدام كنيد.طلاق به درخواست زوجه که ماهیتا طلاق خلع محسوب می شود تشریفات و مراحلی دارد که باید طی شود هیچ راه حل ویژه ای برای تسریع پرسه طلاق یکطرفه وجود ندارد. 

سریعترین راه برای طلاق، طلاق توافقی است در صورتیکه از همسرتان وکالت داشته باشید یا همسرتان در دفتر وکالت ما حاضر شود ما ظرف حدود یک هفته طلاق را برای شما انجام خواهیم داد. 

ضمناً باید بدانید در طلاق توافقی همانطور که از نام آن هم بر می آید بازم به حضور هر دوی زوجین دارد و طلاق با درخواست یک نفر به هیچ وجه توافقی نبوده و نخواهد شد.

 

 


سوال حقوقی - طلاق توافقی - نفقه - حضانت

با سلام.من و همسرم 6 سال پیش ضمن طلاق توافقی از هم جدا شدیم. در دفتر ثبت اسناد (دفتر اسناد رسمی) بطور رسمی توافقنامه ای را در خصوص حضانت و نفقه امضا نمودیم. بر اساس این توافقنامه، حضانت و سرپرستی فرزندان را به زوجه سپردم. و در مقابل زوجه متعهد شده است که نفقه فرزندان را بپردازد و حق هیچگونه مطالبه نفقه از زوج را نداشته باشد. اکنون پس از 6 سال، زوجه دادخواست مطالبه نفقه آتیه به شورای حل اختلاف ارائه نموده است و این شورا با استناد به ماده 10 آیین دادرسی مدنی، زوجه را محق دانسته و من را موظف به پرداخت نفقه نموده است.آیا این حکم صحیح است یا خیر؟

پاسخ :

پرداخت نفقه و حضانت تکلیف پدر و حق فرزندان است و توافق با مادر برای عدم پرداخت آن بدون قید و شرط، موثر و معتبر نیست. البته این کاملا به نظر قاضی بستگی دارد و ممکن است تفسیر حقوقی قاضی چیز دیگری باشد. در هر حال من به عنوان یک وکیل دادگستری قضیه را قابل دفاع و توجیه می دانم. توصیه میشود حضوراً به یک وکیل دادگستری با تجربه و متخصص خانواده و طلاق مراجعه نموده و ضمن مشاوره حقوقی به ایشان وکالت دهید تا از شما دفاع کند.

 

 


سوال حقوقی - وکالت در طلاق توافقی - حق طلاق

خانمی 33ساله دارای یک فرزند پسر 10ساله هستم. بدلیل اختلافات خانوادگی باهمسرم و شکایت های متعدد دادگاهی، اینک راضی به دادن فرصتی دیگر به همسرم بابت زندگی مشترک شده ام. اما به شرطی که حق طلاق یکطرفه با من باشد. می خواهم خدمت برسم تا یک وکیل ماهر و کاردان متن وکالتنامه رسمی طلاق برایم تنظیم نماید و از همسرم حق طلاق را بگیرم. لطفا با دادن وقت فوری و ارسال ادرس راهنمایی بفرمایید.

پاسخ :

برای اینکه بتوانید از همسرتان وکالت طلاق را دریافت کنید، نیاز به طی کردن پروسه پیچیده ای ندارید. برای این کار می توانید با هم به دفتر اسناد رسمی بروید تا متن وکالتنامه به نفع شما تنظیم شود. حتی نیاز به حضور شما هم نیست. اما از آنجا که متن وکالتنامه بسیار مهم است حتما تحت نظر یک وکیل این کار را انجام دهید. برای مشاوره حضوری با وکیل دادگستری در زمینه طلاق توافقی و تنظیم متن وکالتنامه طلاق توافقی یا حق طلاق با دفتر وکالت ما تماس بگیرید.

 

 


سوال حقوقی - طلاق توافقی در خارج از کشور

من خارج از کشور زندگی می کنم. می خوام حق طلاق بدم به خانمم که ایشون هم اینجا با من زندگی می کنه. ما حدود شش ماه قبل ازدواج کردیم.به چه صورت اینکار رو باید بکنیم؟آیا از طریق سفارت اینجا به کسی در ایران وکالت بدم امکانش هست پیگیری بکنه یا راه دیگری داره؟

پاسخ :

ضمن اینکه شما می توانید به یکی از معتمدین خود در ایران وکالت بدهید ولی بهترین گزینه برای شما انتخاب یک وکیل دادگستری و دادن وکالت به ایشان جهت انجام کار طلاق و طی نمودن تشریفات طلاق است تا با هماهنگی کامل با شما در تمام مراحل طلاق همراه شما باشد چون مسئله حق طلاق پیچیدگی هایی دارد که بهتر است فردی که آگاه به امور است تنظیم نماید.

بعد از تنظیم وکالتنامه تحت نظر یک وکیل دادگستری و اعطای وکالت طلاق توافقی یا حق طلاق به وی، وکالتنامه و مدارک برای انجام تشریفات طلاق توافقی برای وکیل ارسال می شود.در صورتی که وکیل انتخابی شما در ایران تجربه، دانش و تخصص ویژه و کافی در زمینه طلاق توافقی داشته باشد حتی نیاز به ارسال مدارک هم نیست و در بسیاری از مواقع با کپی و تصویر مدارک هم کار انجام می شود.در هر حال فلسفه حضور وکیل دادگستری در دعاوی به خصوص دعاوی خانواده و طلاق این است که انجام کار سهل و آسان شود و بهترین و کوتاه ترین راه انتخاب شود و از همین رو انتخاب درست یک وکیل دادگستری خوب برای طلاق بسیار برای شما راه گشا است.

برای انتخاب وکیل طلاق توافقی و دعاوی خانواده، به دنبال کسی که دستمزد کمتری می گیرد نباشید! و اطمینان داشته باشید که هر وکیلی به اندازه کاری که انجام می دهد از شما دستمزد می گیرد به طور مثال دیده و شنیده ایم که یک وکیل برای طلاق توافقی دستمزد بسیار نا چیزی را از موکل خود گرفته ولی پروسه ای که ما ظرف چند هفته انجام میدهیم را نزدیک به یک سال انجام داده است.

 

 

 

مطالب مرتبط با طلاق توافقی : 

1- شرایط جدید طلاق توافقی 

2- مشاوره اجباری قبل از طلاق توافقی

3- راههای طلاق توافقی

4- طلاق سریع، طلاق فوری، طلاق توافقی

5- نمونه دادخواست طلاق توافقی، نمونه رأی طلاق توافقی

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.