تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 27 تیر 1396
آیین‌نامه مراقبت الکترونیکی - وکیل کیفری

 آیین‌نامه مراقبت الکترونیکی - وکیل کیفری

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: پول خرید تجهیزات مراقبت الکترونیک را هم ندادند و ما از راه‌های دیگری هزینه واردات این تجهیزات را تأمین کردیم.هر زمان که پول اجرای طرح را بدهند ما هم آن را توسعه داده و در سطحی وسیع‌تر اجرا می‌کنیم.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1907

 

آیین نامه مراقبت الکترونیک

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: پول خرید تجهیزات مراقبت الکترونیک را هم ندادند و ما از راه‌های دیگری هزینه واردات این تجهیزات را تأمین کردیم.هر زمان که پول اجرای طرح را بدهند ما هم آن را توسعه داده و در سطحی وسیع‌تر اجرا می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان‌ها درباره تصویب اجرای طرح مراقبت الکترونیکی برای بخشی از زندانیان توسط هیئت دولت اظهار داشت: این موضوع در قانون بودجه ۹۳ پیش‌بینی شده بود اما صرفا بخش مسائل بودجه‌ای این موضوع با دولت است و سایر مسائل از جمله سیاست‌های چگونگی اجرای این طرح با ریاست قوه‌قضاییه است.

وی ادامه داد: قبل از سال جدید هم وزارت دادگستری نظرات سازمان زندان‌ها در این زمینه را جویا شده بود که ما نظرات خود را اعلام کرده‌ بودیم اما هنوز متن این مصوبه را ندیده‌ام.

رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه بودجه موردنظر این طرح را هنوز نداده‌اند گفت: پول خرید این تجهیزات را هم به ما نداده‌اند و ما از راه‌های دیگری هزینه واردات این تجهیزات را تأمین کردیم.فقط طبق قانون مجاز شده‌ایم که هزینه برقراری ارتباط پیامکی بین دستگاه و سیستم کنترل را از زندانی بگیریم. با این وصف، ما دو هزینه جداگانه از زندانی می‌گیریم؛ یکی بابت ودیعه ارائه پابند الکترونیکی و دیگری هزینه تبادل اطلاعات بین پابند و مرکز کنترل.

اسماعیلی با بیان اینکه با این وضعیت، اجرای گسترده این طرح چه زمانی انجام می‌شود اظهار داشت: هر زمان که پول اجرای طرح را بدهند ما هم آن را توسعه داده و در سطحی وسیع‌تر اجرا می‌کنیم؛ سازمان زندان‌ها اقدامات لازم از جمله مطالعات دقیق، بررسی‌های اجرای طرح، قرارداد، واردات مجموعه‌های نمونه را انجام داد و مجموعه خوبی را فراهم کرد اما در حال حاضر برای اجرای گسترده و تداوم طرح هم می‌توانیم از خارج از کشور آنها را وارد کنیم هم می‌توانیم با سازندگان داخلی قرارداد ببندیم که در این زمینه رایزنی‌هایی برای تولید داخلی انجام شده است؛ ولی به هرحال چه خرید خارجی و چه خرید داخلی نیازمند و مستلزم تأمین اعتبار است.

وی ادامه داد: سازمان زندان‌ها نمی‌تواند و نمی‌خواهد هزینه خرید پابند الکترونیکی را از زندانی بگیرد. زندانی فقط ودیعه‌ای برای مدتی که از این پابند استفاده می‌کند در اختیار سازمان می‌گذارد که پس از عودت پابند به سازمان زندان‌ها، این سازمان که مالکیت تجهیزات مراقبت الکترونیکی را در اختیار دارد، ودیعه را به زندانی برمی گرداند.

 

 

 

مطالب مرتبط با دعاوی کیفری :

1- مراحل رسیدگی به پرونده های کیفری

2- مراحل شکایت کیفری در دادسرا توسط وکیل کیفری

3- روش دفاع در دادگاه و جلسه رسیدگی، ایرادات دادرسی

4- راه های اعتراض به رأی دادگاه ، واخواهی، تجدیدنظر، فرجام

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.